Pomozte ve sbírce také!!!

DoktorKapitán našeho týmu, ale hlavně vojenský doktor momentálně na misi v Kábulu se na nás obrací s velkou žádostí a prosbou. Pomozte afghánským dětem! Stačí do 5.12.2014 poskytnout starší dětské oblečení či obuv, kterou již nepotřebujete na adresu: Mateřská školka Jedomělice. Vybrané věci se odvezou do Prahy, odkud ze Kbel poletí přes armádní most přímo do Kábulu. Zde se věci roztřídí, rozdají a zdokumentují.

Tomášova žádost v plném znění:

Přátelé a kamarádi,
po dvou letech jsem se opět ocitl v Afghánistánu. A protože bych rád navázal na to, co jsme tady s kolegy začali, chtěl bych Vás poprosit o pomoc.
Na vysvětlenou pár filozofických poznámek k našemu konání. Že je Afghánistán chudá a drsná země to víme všichni. Že jsme zde (my západní civilizace) utratily již tolik prostředků, které stačily na poválečnou obnovu celé Evropy po druhé světové válce, to ví už málokdo. A že to mělo doposud jen minimální vliv na život obyčejných lidí, to je krutá realita. Proto jsme se přáteli, kteří tady kontinuálně pracují již několik let, rozhodli dát příležitost změnit svůj osud několika stovkám Kábulských dětí. Teorie říká, jestliže chceš něco změnit, zkus dát dětem příležitost přežít svoje dětství a něco je naučit. Proto podporujeme jedinou školu pro hluchoněmé v Kábulu a jeden z několika sirotčinců.
Jen pro Vaši představu. Děti jsou zde od 3 do 12 let po dobu své školní docházky. Lidé pracující v sirotčinci nepobírají žádnou mzdu. Pracují pouze za stravu. Není zde místo na spaní, proto jsou děti na noc umístěny do jakékoliv rodiny, která je nechá přespat a ráno opět vrátí. Po „vystudování“ této základní školy jsou umístěny ke svému nejbližšímu příbuznému kdekoliv v Afghánistánu (dříve je rodiny nepřijmou – nejsou výkonní pracovníci).
Díky dokonalé manažerské práci se během posledních třech let podařilo zcela zrekonstruovat obě zařízení a zajistit základní životní potřeby téměř 300 dětí (jídlo a oblečení) a to pouze za částku cca 10 000 USD. Přiložené obrázky mají pouze dokumentovat nastalé změny a trochu psychicky vydírat samozřejmě.
Nicméně nakonec k Vaší možné pomoci. Nechceme peníze (ty se tady ztrácejí) chceme pouze něco, co nepotřebujete, tj. staré dětské oblečení a boty, které by skončili jako hadry na podlahu nebo v kontejnerech domovního odpadu – neházejte je tam, ale shromážděte. My je potom dopravíme sem a rozdáme. Umožníme tak dětem během této zimy mít méně omrzlých prstů a pneumonií a dáme jim tak větší šanci na přežití.

Velice děkuji za podporu

Tomáš

Výstřižek

Výstřižek II

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *