Náš první půlrok v kraji.

Jsem hrdý na tým. Jsem hrdý na všechny členy a lidi, kteří jakoukoliv maličkostí přispěli, přispívají a doufám-vlastně věřím, že nadále přispívat budou v této naší náročné „krajské“ misi. Asi je všem reálně uvažujícím jasné, že tato soutěž není v Jedomělicích napořád. Možná už teď se některé děje zdají být nad naše „vesnické“ síly. O to více si v klubu vážíme a ceníme toho, že dochází momentálně k takovéto fanouškovské sounáležitosti, euforii a tím pádem i k obrovské viditelné a hlavně slyšitelné podpoře našeho oddílu. Takovouto atmosféru, která provází již nejen domácí, ale i venkovní zápasy historie Sokola Jedomělic nepamatuje!

Ale připomeňme si události posledního půlroku pěkně popořádku. Již před vypuknutím této sezony jsme museli být velmi aktivní. A to nejen co se hráčského kádru týče, ale hlavně změnami v samotném areálu našeho stadiónku.

Podařil se přestup Martina Jandy k nám. A to se vzhledem k časté absenci zejména našich klíčových defenzivních hráčů Honzy Charváta a Tomáše Henlína ukázal jako krok velmi prozíravý. Neboť Martin držel spolehlivě naše zadní řady v každém utkání. Velmi příjemným překvapením se ukázal i příchod a působení Lukáše Milky u nás.

Než vypukla příprava na samotnou krajskou soutěž, musel náš fotbalový areál projít řadou úprav. Vybudování kvalitního zázemí pro rozhodčí včetně sociálního zařízení, oprava opěrných sloupů kabin, vymalování nejen určitých vnitřních prostorů, ale i venkovních. Prořez okolních stromů, oprava pletiva a samozřejmě a zejména úprava samotné hrací plochy. Věc, ve které jsem se v létě hodně angažoval, neboť nebylo jednoduché zajistit finančně tak náročný projekt, jakým se regenerace naší travnaté plochy stala. Ještě jednou musím touto cestou poděkovat všem, kteří se podíleli na tom, že náš areál byl do začátku soutěže skvěle připraven. Nejen všichni funkcionáři a členové klubu, ale i samotní hráči se výborně podíleli na tvorbě našeho zázemí. Martin Cílek dokonce dodal i částečné vybavení pro nové prostory arbitrů. Musím říct, že to vše se nám vrátilo v podobě skvělých návštěv, které se kupodivu stupňovali s blížící se zimou a horšícím se venkovním teplotám. To nám dodávalo podporu, sílu a energii v průběhu celého podzimu.

Tradičně kratší letní příprava vyvrcholila velmi kvalitním utkáním na hřišti Přední Kopaniny, kde se nám podařilo zvítězit 3:2. Nicméně tempo zápasu nám naznačilo, co nás asi v blízké budoucnosti čeká. Plni očekávání již s vydatnou podporou našich fanoušků zajíždíme k historicky prvnímu mistrovskému utkání krajské soutěže do Mutějovic. Ač překvapeni „nakloněným hřištěm“, ale především rychlým tempem zápasu, s kterým se postupem času dokážeme vyrovnat, neproměňujeme v závěru za nerozhodného stavu jasné tutovky. A proto nás poslední roh domácího týmu nešťastně odsuzuje k prohře. Velmi smolný vstup do sezony. Avšak hned v dalším kole přichází náš první historický krajský bodík. Remízu zachraňujeme srdnatým závěrem a tým ukazuje, že se bude prát s nepřízní osudu a to i v podobě zraněných hráčů (Charvát, Henlín, Plachý, Vicenec a později i Cílek). Nebudu zde rozvádět všechny zápasy, ale jasně se ukazuje, že zvítězit na venkovním hřišti chce opravdu velikou kuráž, kvalitu a mnohdy i pomoc samotného „Pána Boha“. Utkání na hřišti rakovnického Tatranu nám na chvíli vzalo chuť a touhu cokoliv komukoliv dokazovat. Neboť pakliže jsou na hrací ploše i „vyšší zájmy“ je téměř zbytečné dělat druhému týmu soupeře. O to více si vážím našich hráčů, že dokázali udržet nervy (až na našeho Vlastíka) a utkání nějakým způsobem dohrát a ještě více neoslabit vlastní mužstvo dalším případným vyloučením. Nejvíce ze všeho nás ovšem těší naše domácí neporazitelnost. Troufám si tvrdit, že pokud udržíme naši pevnost nedobytnou (vítěznou) i v jarní části, pak udržíme I.B třídu i pro další ročník v Jedomělicích! Jistě bude toto klíčem k samotné záchraně, ale na druhou stranu nemusí zůstat jen u boje o holé přežití. Soutěž je strašně vyrovnaná, dvě vítězství v řadě Vás automaticky posílají do boje o samotné čelo. Držíme 11.místo se 17 body a naše skóre naznačuje, jakým stylem se snažíme hrát! 3.místo v počtu nastřílených branek není náhoda! Přesto dobře víme, kde nás nejvíce tlačí bota, a proto se v zimní přestávce pokusíme posílit kádr o dva vytipované fotbalisty, jejichž kvality a ambice pomohou týmu v těžkých jarních bojích.

Dále budou pokračovat práce na zlepšení a zvelebení našeho zázemí v prostorách kabin. Plánujeme také pořídit elektronickou časomíru s ukazatelem skóre a menší úpravy v areálu hřiště. Chtěl bych hráčům vytvořit takové podmínky, aby s chutí a četněji absolvovali tréninkové jednotky a s maximální touhou po vítězství šli do všech utkání, v nichž budou hájit jedomělický Sokol. Takovým malým snem se mně nyní stává udržet tuto soutěž a kvalitní kádr i fanouškovský elán minimálně do roku 2015. Tento letopočet totiž oslavíme 50 let fotbalu v Jedomělicích a ke všem historickým zápisům, které se nám v posledních letech povedly, bych rád přidal krásnou oslavu tohoto jubilea.

Trenéři nyní dolaďují plán přípravy a vedení pracuje na příchodu již zmíněných posil. Prostřednictvím našich webových stránek můžete vznést dotazy k aktuálním tématům či jiným věcem, které Vás zajímají. Pokusíme se jej co nejdříve zodpovědět. Stejně tak jako se rozrůstá základna našich členů a fanoušků chceme i my přinášet aktuálnější pohled na dění v klubu.

 

Tak a teď už mně nezbývá nic než popřát krásné prožití tohoto vánočního času. Odpočiňte si, načerpejte síly, dobijte energii, protože po Novém roce nás čekají nové výzvy v podobě velkých zápasů. Těším se na Vás.

 

Předseda TJ Sokol Jedomělice

Josef Nedvěd

 

Předseda klubu Josef Nedvěd zhodnotil pro náš web uplynulou sezónu.

Dovolte pár slov k dalšímu pro fotbal v Jedomělicích historickému roku.    Jak jsem již zmiňoval ve svém hodnocení našeho prvního půlroku v kraji v zimní přestávce, tak musím jen zopakovat slova o tom, že tato soutěž není v „Jedo“ navěky! Nejen sportovní síla ostatních mužstev nám dala tento rok pocítit, že držet krok s těmito kluby je opravdu náročný úkol. Velmi kvalitní a vyrovnané týmy se střetly v letošním ročníku krajské B třídy.  A snad i proto samotný průběh sezóny gradoval až v posledních kolech, kdy se rozhodovalo o bytí a nebytí.  Náš klub, pravděpodobně na vrcholu svých sil, tak čelil velké síle nejen na hřišti, ale i v zákulisí. Přesto jsme si dokázali zajistit setrvání v I.B třídě středočeského kraje i pro příští ročník s dostatečným předstihem.

Veškeré spekulace, údajné dohody a domluvy s jinými oddíly zde naposledy a rázně vylučuji. TJ Sokol Jedomělice odmítá všechny fámy spojené s těmito pomluvami a transparentně hlásá, že pouze sportovní cestou usilovala, usiluje a usilovat bude o nejlepší sportovní výsledek. Není žádnou podmínkou účast v kraji pro náš klub. Současná úspěšná léta nás vystřelila až sem a my si „kraj“ skutečně užíváme, ale dobře víme, že jsme malý klub s malým zázemím a malou základnou. Pracujeme tvrdě na zkrášlování sportovního areálu a samotného zázemí a stejně tak na doplňování a zkvalitňování hráčského kádru. Ale naše možnosti a finance nejsou neomezené, proto si hrdě užíváme účast v této krajské společnosti. Zároveň trváme na tom, že pouze sportovní cestou chceme být nadále úspěšní a mít radost z toho co děláme a co tvoříme. Jaká z toho pro nás vyplyne výše soutěže, není úplně prvořadé!

Na podzimní část se nám podařilo skvěle připravit, rozšířit a propojit klubovou místnost s občerstvením. Vybavení nyní vypadá opravdu reprezentativně a „bufet“ pod záštitou D. Roubalové funguje výborně. Velké díky patří všem ženám pomáhajících s občerstvením při domácích utkáních, neboť návštěvnost našich mistrovských zápasů se pohybuje na neuvěřitelných číslech. Cca sto platících diváků již pravidelně přichází do našeho areálu. Nová světelná tabule a barevný zpravodaj jistě také přispěly k větší spokojenosti fanoušků. Další úpravy plánujeme na letní měsíce a jsem rád, že se velmi aktivně do jednotlivých činností zapojují nejen členové výboru, ale i samotní hráči.

V zimní přípravě jsme využili umělé trávy ve Slaném a tradičního lounského turnaje. Loňský titul jsme sice neobhájili, ale i výsledné třetí místo nás nutí k zamyšlení nad další účastí na tomto zimním turnaji. Kádr se po vleklých jednáních podařilo s velkou pompou doplnit o zkušeného střelce Bohuslava Strnadela. Směle jsme tak vyhlíželi k jarní části soutěže, neboť jedenácté místo po podzimu nám žádné jistoty nedávalo. Na druhou stranu jsme pocítili obrovskou vyrovnanost tabulky a pro to jsme se rozhodli i přes velký počet nastřílených branek pro ještě větší posílení ofenzivy a doufali v brzké odpoutání se od sestupových vod. Vnímali jsme důležitost prvního utkání s Mutějovicemi a velmi dobře se na něj také připravili. Myslím, že tohle opravdu umíme. Vzpomenu-li na velké důležité zápasy z nedávné minulosti, jako byly Zlonice ve třetí třídě, či Zichovec venku i doma v okrese nebo v B třídě Novo Kladno doma (konečně první výhra v kraji), tak se skutečně dokážeme vybičovat a zkoncentrovat na důležité okamžiky sezony! Bohužel úvodní dvě výhry do nás vlily příliš mnoho klidu a pohody. Následná série tří proher v řadě a hlavně velký počet inkasovaných gólů nás vrátila zpět na zem. Naštěstí důležité zápasy opravdu zvládáme a tak přišla jednoznačná výhra na kladenském Novu a opačná série. Tři vítězství za sebou a téměř jistota záchrany již po 21.kole! Posledních pět kol možná pod dojmem jistoty nejsou výkony ani výsledky úplně optimální. Herní projev se téměř vytrácí. Každému našemu gólu musí předcházet minimálně pět stoprocentních šancí či tři nastřelené tyčky. Trápíme se, ale zároveň bojujeme s nepřízní osudu a já jsem na náš tým hrdý. Konečné osmé místo v našem prvním roce v kraji se stává nejvyšším umístěním v celé jedomělické historii. Před pěti lety hráči jako je Vlasta Kolbuch, Petr Kubenka, Petr Laštůvka a jiní hráli zde čtvrtou třídu, nejnižší soutěž v zemi. A nyní válí v B třídě! Přesto vnímáme, že kádr potřebuje oživit, zkvalitnit a hlavně je třeba pečlivěji trénovat. Plán přípravy se momentálně dolaďuje a brzy bude zveřejněn. Na podobě hráčského kádru pracujeme intenzivně od skončení soutěže a budeme Vás průběžně informovat. Představou je posílení každé řady, tudíž za ideální situace přijdou tři noví fotbalisté na hostování či přestup.

Musím poděkovat znovu hráčům, realizačnímu týmu, všem členům výboru, fanouškům (ke kterým se ještě vrátím), sponzorům, prostě všem co pomáhají jakoukoliv činností třeba jen návštěvou našich zápasů! Je to úžasná pohádka, kterou píšeme, a já věřím, že ještě nějaký čas psát budeme. Věřím také, že všichni společně oslavíme příští léto padesát let fotbalu v Jedomělicích u nás na hřišti velkolepě a náš fotbalový tým Vám během roku nabídne spoustu výborných výkonů a nezapomenutelných zápasů.

 

Josef Nedvěd

TJ Sokol Jedomělice

P.S.

Za celý klub, ale hlavně za hráče zde chci ještě jednou vyjádřit obdiv, uznání a velký dík pro skutečné fanoušky Jedomělic! Modrožlutá záplava navštěvující nejen domácí zápasy zaslouží veliké poděkování a neznám slova, kterými bych vyjádřil úctu, k těm co opravdu fandí. V dnešní době jdete na fotbal, jakékoliv úrovně a slyšíte jen nadávky ať už na rozhodčí či samotné hráče, ale ryzí fandění s bubny, s trubky a já nevím čím vším ještě, to je v dnešním čase téměř neuvěřitelná věc! Bez této podpory by bylo bodů mnohem méně, proto věřte, že pro fotbalistu není nic krásnějšího než si po zápase plácnout se svými fanoušky! Jsem nesmírně rád, že toto fandění bylo několikrát oceněno i novináři a samotným soupeřem a i tímto vstupujeme do podvědomí široké veřejnosti.

Za celý klub a hlavně za hráče  –   DÍKY!!!