Martin Patč ve formě!

Patčík IV Jedomělicích už zažil hodně. Při svých začátcích v „Jedo“ asi vůbec netušil jaký směr a jakou kariéru mu ještě život přichystá. Nyní jako jeden z nejoblíbenějších hráčů týmu hýří spokojeností jak na hřišti, v kabině, hospodě, tak hlavně ve svém osobním a pracovním životě! Martin je ale hlavně skvělý společník, srdcař a správňák každým coulem. Nutno také dodat, že jako spoluzakladatel nového webu musel prokázat i své technické zdatnosti. Navíc a hlavně svými výkony, zejména v poslední době, dává jasně najevo svůj nezpochybnitelný přínos pro tým!

Výborné výkony z posledních dvou kol Tě ukotvily na pravé straně obrany. Jak vnímáš své poslední zápasy Ty?

Za poslední dva zápasy jsme dostali pouze dva góly. Takže co se týče hry celého mužstva směrem dozadu, tak jsme hráli velice dobře, a to v minulosti nebylo zvykem, jelikož jsme dávali hodně branek, ale celkem jsme jich i vždy dost obdrželi. Své výkony nechci komentovat, to není otázka pro mě. 🙂

Jedoměličtí často rotují sestavou, hraje se stále v jiném složení. S kým se Ti hraje nejlépe?

V posledních sezónách má jedomělický klub velmi silný tým a výborné hráče, takže se mi hraje se všemi dobře. To je spíše otázka pro ostatní spoluhráče, jestli jim nekazím hru! 🙂

Troufl by sis i na jiný post než kraj obrany?

Určitě bych si troufl i na jiné posty. Ale jelikož už nejsem nejrychlejší a asi ani nebudu, jsem se svým postem naprosto spokojen. 

_MG_2086u

Jak hodnotíš výsledkově již uplynulou polovinu podzimní části?

Rozhodně jsme se oproti minulému podzimu výsledkově zlepšili, ale bohužel jsme v některých zápasech zbytečně poztráceli body. Co jsem slyšel z vyprávění, tak určitě v Braškově, i když jsem osobně na tomto zápase nebyl. Dále jsme měli alespoň remizovat se Zlonicemi a přivést tři body z Mutějovic. Když tyto body sečtu, tak bychom v tabulce byli téměř na špici. 

Je I.B třída nejvyšší soutěž, kterou si kdy hrál?

Není, při přechodu z dorostu do mužů jsem hrával ve Vraném I.A třídu. Spíše jsem ale nastupoval do hry jako střídající hráč. V té samé sezóně jsme sestoupili do I.B třídy. Ale ve Vraném mi skončilo hostování a vrátil jsem se zpět do Slaného, které také hrálo I.B třídu. Zde jsem hrával za B mužstvo, jelikož jsem v té době studoval a neměl čas na tréninky.

Co diváci? Je známo, že Tě jezdí povzbuzovat Tvá rodina, ale Tvoji přítelkyni příliš často v „Jedo“ nevídáme. Kdy opět dorazí?

Co se týče diváků, tak tady se mi budou nacházet slova jen těžko. Během zápasů vytvářejí neskutečnou atmosféru a na každém zápase, ať už hrajeme doma nebo venku, jsme „všude doma“! Takové fanoušky jsem nikde a nikdy nezažil a za to jim moc děkuju!!! Co se týče rodiny, tak je pravda, že téměř žádné utkání nevynechají. Máma se stala zarytou fanynkou a to v minulosti fotbal doslova nesnášela, protože otec byl také fotbalista a hrával právě ve Vraném. Kvůli časové vytíženosti ji mrzelo, že netráví více času doma. Ale když se byla párkrát podívat do Jedomělic, tak jí to neskutečně chytlo a teď se pořád chce se mnou bavit o fotbale a rozebírat každé utkání! Moje přítelkyně se už byla na pár zápasů podívat a moc se jí zde líbilo, především naši fanoušci. Budu rád, když se na mě přijede opět podívat! Takže v nejbližší době s námi zůstane po zápase v naší nové klubovně na hřišti! 🙂

_MG_2202

Asi nemá cenu se ptát na Tvého největšího souputníka v Jedomělicích, ale pověz, kde jste s „Bicanem“ k sobě získali takové pouto?

Tak  abych to vše upřesnil, žádné „pouto“ mezi námi není! J Každopádně z celého mužstva znám Bicana nejdéle, jelikož jsme spolu hrávali i ve Slaném a poté jsme často trávili nekonečné večery ve slánských hospodách. Ale to samozřejmě po přestupu do Jedomělic skončilo! A jelikož při každé příležitosti si do nás každý s radostí rýpne, tak tomu s Bicanem taky trochu přidáváme, aby byla sranda a pohoda v kabině! 🙂

Je o Tobě známo, že fotbal není u Tebe na úplně prvním místě a že často trávíš svůj volný čas různými „tripy“ a jinými sportovními i nesportovními aktivitami. Nemrzí Tě, že necháváš své spoluhráče občas ve štychu? 

Fotbal je u mě na prvním místě, ale jak už bylo řečeno, mám další aktivity, kterým se chci alespoň nějakým způsobem věnovat. Jelikož díky mé práci nemám pokaždé volný víkend, snažím se to skloubit, jak se dá. Ale na druhou stranu jsem opravdu rád, že se v Jedomělicích začaly hrát domácí zápasy v neděli. A to z důvodu toho, že když už mám volný celý víkend, tak mohu někam vycestovat a v neděli dorazit na zápas. Samozřejmě, že mě to mrzí a pokaždé bude mrzet, ale zatím jsem vynechal pouze jedno utkání. Udělám vše proto, aby nepřibylo žádné další.

Vzpomeň na své začátky v „Jedo“ a ohlédni se, kam fotbal v této vísce dokráčel?

Tak na to snad ani nemusím odpovídat a každý rozumný člověk vidí, jaký se zde udělal kus skvělé práce během pár let. Vzpomínám si, že když jsem přišel do „Jedo“, tak se zde hrála III. třída a několikrát jsme na zápasy odjížděli pouze v 11 hráčích, někdy i v menším počtu. V mé první sezóně jsme III. třídu doslova uválčili a tuto soutěž udrželi. Pak přišla spanilá jízda, co rok, to postup.

IMG_7684

Jak ses vůbec Ty „Vraňák“ a „Slaňák“ objevil v Jedomělicích?

To se stalo celkem náhodně, když mi spoluhráč „Žamby“ ze Slaného nabídl, jestli bych to nechtěl jít zkusit do Jedomělic. Přišel jsem jednou na přípravné utkání a už jsem tu skončil a rozhodně jsem za to rád. 🙂

Velmi výrazně si se podílel na vzniku nového webu pro „Jedo“. Přestože ohlas je nyní výborný, bylo složité období, kdy se dlouze čekalo na spuštění stránek. Nebyl ten tlak takový, že si chtěl se vším praštit?

Je pravda, že mě dlouhou dobu přemlouval Robert, abych vytvořil nové stránky pro náš klub. Nejdříve jsem o tom ani nechtěl slyšet, ale pak jsem doslova podlehl na neustálé naléhání Roberta. Věděl jsem, že to bude časově náročné a proto jsem poprosil jednoho známého, který mi s tímto webem hodně pomohl a za to mu patří velký dík. Každopádně jsme měli v plánu, že tyto stránky vytvoříme nejpozději do jednoho měsíce, ale nakonec se vše prodloužilo téměř na tři měsíce. Robert mě neustále bombardoval dalšími otázkami a změnami, co chce ještě upravit nebo předělat na stránkách. Několikrát jsem s tím chtěl doslova praštit a vykašlat se na to, ale řekl jsem si, že když jsem to už slíbil a byl jsem do toho naverbovaný, tak to dodělám do konce. Teď ještě někoho sehnat, aby stránky průběžně aktualizoval a staral se o ně! 🙂

IMG_0168

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *