Fair Credit I.B třída hlásí start!

Tým vedený trenérským triumvirátem v čele s Jiřím Roubalem doznal značných změn. Plánované oživení mužstva proběhlo za vydatného úsilí celého klubového vedení. Tou nejaktuálnější a poslední změnou směrem do hráčského kádru je příchod Romana Vyšaty (představení hráče níže). Tento fotbalový univerzál přichází na půlroční hostování z FC Přední Kopaniny. Opačným směrem míří Michael Chvoj, který po stejnou dobu bude hostovat v Žižicích. Trenéři by si rádi ponechali dvacetičlenný tým, ale s největší pravděpodobností bude uvolněn ještě jeden hráč na hostování.

TJ Sokol Jedomělice vstoupí do boje již tuto neděli. V prvním ostrém mistrovském utkání sezóny se postaví v Rakovníku rezervnímu mužstvu Tatranu. Nervozita a očekávání stoupají a tak tři stěžejní témata aktuálních dní okomentoval asistent trenéra Robert Nedvěd.

Hráčský kádr:

Cítili jsme potřebu oživení kádru napříč celým klubem. Poslední podzimní zápasy navíc odhalily potřebu posílení všech řad naší sestavy. Byli jsme rozhodnuti udělat i radikálnější změny a investovat více prostředků do příchodů nových tváří. Navíc to co nás v posledních letech zdobilo (a to i v první polovině uplynulé sezóny) velký počet nastřílených branek, se bohužel vytratilo. A i proto jsme cílili na gólové hráče. Dá se říci, že Mrština a Petržílka byli pro nás prioritou. Jarda Petržílka se však rozhodl pro jiný klub a hlavně vyšší soutěž. Proto jsme se rozhodli splnit i zdánlivě nesplnitelné podmínky přestupu v případě Bobeše Mrštiny. Nutno, ale říci že až po přidání Kuby Cimrmana do přestupového balíčku. Mně osobně strašně potěšil návrat Patrika Plachého, neboť i téměř po roce bez aktivního hraní prokazuje schopnost rychlého začlenění a v podstatě rozšiřuje další možnosti v naší ofenzivě. Pak je tu naše defenziva. Nechci, aby to vyznělo, že za větší počet inkasovaných gólů můžou jen obránci, moc dobře víme, že chyba je v bránění celého týmu. Uvažovali jsme vždy tím směrem, že radši soupeře přestřílíme, než hrát hlavně a zásadně vzadu na nulu a bránit třeba i plichtu 0-0. Jenže zdravotní problémy Martina Jandy nás totálně zaskočily. Mobilizace obránců začala příslibem pomoci Richarda Knotka. Jsme moc rádi, že se Ríša znovu zapojil do hry a pomůže v případě potřeby. Spoléhám také na našeho „doktora“ Tomáše Henlína, že udělá možné i nemožné a bude k dispozici, kdykoliv to jen trochu jeho vytíženost dovolí. Posledním opatřením se tak stal příchod defenzivního univerzála Romana Vyšaty. Mrzí nás, že nevyšlo hostování mladého Petra Jindry z Buštěhradu, který se jevil velmi zajímavě, ale tamní vedení odmítlo jakékoliv debaty o jeho odchodu. Hráčský kádr vypadá silně, ale časté absence, ať už pracovní či zdravotní nás nespočetněkrát přivedli a ještě určitě přivedou do úzkých, takže až konec podzimu ukáže, zda jsme zvolili dobře.

Příprava:

Letos prvně jsme v Jedomělicích začali s přípravou opravdu brzy. Záměrně se také poskládali těžší soupeři hned na úvod letního přípravného období. Ne bohužel, ale naštěstí nám první dva týmy ukázaly, to co již samotné jaro naznačovalo, a sice naší špatnou a ledabylou práci v defenzivě. Velké příděly skončily vlastně až s posledním přátelským zápasem. Bránit musí všichni i útočníci! Máme sice v klubu nastavenou svým způsobem uvolněnější atmosféru, ale všeho zadost. Zápas je zápas, sranda může být, já sám ji i chci, nechci se ještě na stará kolena stresovat fotbalem, ale jsou jasné meze. Každý v sobě musí probudit vítězného ducha. Bojovnost, vůle a rvaní se o výsledek musí nahradit v určité momenty i technické či taktické nedostatky v naší hře! Po prvních zápasech jsem začal pochybovat, zda jsme toho ještě schopni. Doufám, že s posledním utkáním této přípravy jsme to kormidlo otočili opět správným směrem a budeme se všichni jeden za druhého prát a válčit o vítězství v každém následujícím zápase. Na druhou stranu musím pochválit pracovitou morálku všech, kteří se účastní pravidelně tréninků. Vyšší soutěž sebou přinesla samozřejmě i vyšší nároky, co se týče fyzické připravenosti, čehož se všichni zhostili poměrně dobře.

Cíle a očekávání:

K tomuto tématu se jistě vyjádří kompetentnější osoba, ale obecně platí, že v Jedomělicích se chceme fotbalem hlavně bavit. Určitý tlak, motivaci a možná i bič si na sebe vytváříme vlastně jen sami. Pokud jde o sportovní stránku věci, chceme opět začít dávat góly, chceme zlepšit defenzivu, ale hlavně chceme udržet tuto soutěž u nás co nejdéle. Nejen mým přáním a snem je udržet fanouškovskou přízeň a pokusit se svými výkony a výsledky ještě zvýšit již tak úctyhodnou návštěvnost. Lépe se pracuje a buduje v pozitivní atmosféře a tu sebou nesou hlavně vítězné zápasy!

Rozlosování nového ročníku 2014-2015-2

IMG_7891

Hráčský kádr (více bude v záložce „Hráčský kádr“):

CIMRMAN Jakub

CÍLEK Martin

HENLÍN Tomáš

HORA Vojtěch

HORÁK Jan

CHARVÁT Jan

JANDA Martin

KNOTEK Richard

KOLBUCH Vlastimil

KUBENKA Petr

LAŠTŮVKA Petr

MILKA Lukáš

MRŠTINA Bobeš

NEDVĚD Robert

PATČ Martin

PLACHÝ Patrik

PRŮCHA Josef

VICENEC Pavel

VYŠATA Roman

ZAHRADNÍK Martin

Trenéři

Realizační tým (více bude v záložce „Klub – Vedení klubu“):

Trenér:   JIŘÍ ROUBAL

Asistent trenéra:   ROBERT NEDVĚD

Asistent trenéra:   JAN CHARVÁT

Vedoucí mužstva:   MIROSLAV HERTL

Kustod:   MILAN GLAW

Stručné představení poslední příchozí tváře:

Roman Vyšata (1977)

Roman VyšataZkušený záložník, schopný hrát ze středu i z kraje. Dobře technicky vybavený hráč, bojovník, který nechce nikdy prohrát. Příkladný ve svém přístupu k fotbalu. Občas ho brzdí zranění. Od sezóny 2011/2012 kapitán divizního týmu FC Přední Kopanina. Do Jedomělic přichází pomoci hlavně s defenzivní částí hry, ale i se schopností střílet branky.

Kariéra – FK Libochovice, SK Slavětín, Dragoun Břevnov, Avia Čakovice, SV Pullenried (Německo), Admira Slavoj, Sokol Kralovice, FC Přední Kopanina

 

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *