Trenér hodnotí první půlrok….

Vedení klubu nestavělo před nového trenéra žádný konkrétní výsledkový cíl, ale spíše cestu s novou vizí, kterou by se chtěl klub vydat a na jejímž konci by měla stanout úspěšná generační obměna kádru. Společnými silami opět vystavět organizovaný tým, který bude mít v klubové historii své místo. Bude nesmírně těžké navázat na suverénně nejúspěšnější období jedomělického fotbalu posledních let, ale dlouhodobější účast v I.B třídě je momentálně pro naši organizaci tou správnou a jedinou vysněnou metou. S novým lodivodem v létě nová éra započala, a tak jsme poprosili kouče Libora Hovorku o analýzu uplynulého podzimu.

Bylo těžké se připravit na úvod sezóny. Letní příprava je velmi krátká a nám se nepodařilo sehrát jediné přípravné střetnutí v kompletním složení. Což zase na druhou stranu rovnoměrně vytížilo téměř celý kádr. Ale tím, že někteří hráči se zapojovali až postupem času, bylo nemožné cokoliv vyzkoušet směrem k prvnímu kolu. Takže šlo spíše o kondiční připravenost. V první fázi podzimu se ale trénovalo kvalitně. Co se týče hry, výsledků samotných a postavení v tabulce panuje vcelku spokojenost. Mohlo to být jednoznačně lepší, ale nutno dodat, že vzhledem k početným remízovým stavům i horší. V žádném zápase jsme vyloženě nepropadli, o čemž svědčí i výsledkový fakt, že pokud jsme prohráli, tak maximálně o gól. Těch remíz je ale moc. Souvislost vidím v kondici a v koncentraci. Spoustu střetnutí jsme mohli(měli) rozhodnout sami proměněním alespoň zlomku vyložených příležitostí(Doksy, Vraný, Zlonice, Hostouň…). V pokutovém území jsme byli často nedůrazní a moc hraví, což se nám v již zmíněných zápasech bodově vymstilo. V několika případech jsme v určitých fázích naopak totálně vypadli z rytmu-ze zápasu a byli příliš pasivní. V úvodu sezóny zafungovaly nacvičené věci ohledně zakládání útoků a musím říct, že předváděná hra byla až nad naše očekávání. Dařilo se nám na krajích, kde vynikal zejména Patrik Krivak. Na tento styl hry se budeme v přípravě i nadále zaměřovat, neboť na krajích zálohy máme rychlonohé hráče, kteří jsou schopni dobré šance připravit. S probíhajícím podzimem upadala i tréninková účast a tím i fotbalový projev. S horšícími se terény už to mnohokrát ani nebylo o fotbale, ale i tyto situace jsme zvládly. Jsem rád, že se podařilo skvěle začlenit v brance Josefa Pospíšila. Hodně s ním komunikuji a jeho výkonnost roste zápas od zápasu. Dan Borský ovšem také nikdy nezklamal, tudíž z naší brankářské dvojice mám veliký pocit jistoty a i díky nim jsme ze šesti penaltových rozstřelů pět vyhráli.

Ohledně kádru samotného budeme ještě s vedením diskutovat. Chceme dále omlazovat, ale rozhodně to na žádný razantní pohyb v týmu nevidím. Kéž by se podařilo v zimě potrénovat dle plánu s minimem absencí. Pokud by nedošlo k nějakým zraněním, věřím že nás bude čekat ještě hodně zajímavé jaro. Nadále chceme využívat co nejvíce všechny členy mužstva, i když vím, že ne vždy se to podařilo. Šanci mají opět všichni stejnou. Vždyť léto bylo důkazem toho, že kdo si v přípravě své místo v základní sestavě vybojuje, příležitost dostává. Pak je to už jen a jen na něm. Krom fyzické připravenosti musíme zapracovat také na zmiňované koncentraci. Na podzim jsme se přesvědčili, že diskuze s rozhodčím k ničemu nevede. Sudí v 99% své rozhodnutí  nezmění a jen si ho svými kritickými připomínkami proti sobě popudíme. Musíme prostě umět přijmout i křivdu a vystupovat mnohem méně podrážděně. I když dobře všichni víme, jak je to někdy složité. Verdikty sudích nikdy nezvrátíme a naopak vypadneme z tempa ještě my. Když se v zimní pauze solidně potrénuje, svému týmu věřím! A to nás čeká spousta vypjatých bitev. Plán přípravy zveřejníme hráčům brzy a apelujeme na všechny. Děláme to sami pro sebe!

Libor Hovorka

Pololetní výsledek soutěže slušnosti vypadá, že tuhle tabulku asi nevyhrajeme 🙂