Tak je to konečně tady!

Již o tomto víkendu se roztočí krajské mistrovské soutěže I.B tříd. TJ Sokol Jedomělice nastoupí do tohoto kolotoče až v neděli 22.03. 2015. V úvodním domácím zápase vyzve „B“ mužstvo Tatranu Rako Rakovník.

S respektem a plni očekávání vstupují jedoměličtí do jarních odvet zápasů Fair Credit I.B třídy středočeského kraje. Proti rezervě rakovnického Tatranu vyběhnou naši hráči s touhou udržet či ještě více vylepšit současnou pátou pozici v našlapané tabulce. Trenéři týmu mají navíc k dispozici oproti minulosti nezvykle široký a kvalitní kádr dvaceti fotbalistů. Před úvodním zápasem druhé poloviny této sezóny zodpověděli pro náš web několik aktuálních otázek.

Trenéři do zpravodaje

Trenére, máte už jasno o základní sestavě pro úvodní mistrovský duel?

Jiří Roubal: V hlavách určitou představu máme. Máme několik možností, řadu alternativ, všechny posty téměř zdvojené, ale budeme vycházet vždy z dané situace. Jsem si jist, že protočíme stejně tak jako na podzim všechny hráče. Konkrétně Rakovník výborně brání a dostává velmi málo branek a i tomu musíme sestavu přizpůsobit.

Se zimní přípravou panuje spokojenost?

Robert Nedvěd: Příprava proběhla téměř dle plánu. Určité období jsme sice chtěli trénovat více, ale pracovní vytížení některých hráčů a zejména pak nemoci nás přinutili plán poupravit. Doteď nejen já, ale i Honza Charvát, Vojtěch Hora a další bojujeme s různými virózami. Díky zimnímu turnaji jsme však sehráli řadu kvalitních zápasů. Kondičně a fyzicky bychom neměli ztrácet. Problémem může být v úvodu přírodní tráva, o čemž jsme se přesvědčili ve Slaném. Je nutné v tomto týdnu na naší hrací ploše ještě kvalitně potrénovat.

Fanoušci

Jaké mají vyhlídky noví hráči v kádru? Vejdou se do základní jedenáctky?

Jiří Roubal: Petr Jindra vstoupil do přípravy velmi dobře až suverénně. S blížícím se startem soutěže jakoby znervózněl a určitě to nyní od něj není úplně to, co by si představoval on i my. Ale věříme mu, šanci dostane! Patrik Krivak si naopak svými výkony po celou dobu říká o základní sestavu. Škoda jeho zranění, snad bude v neděli stoprocentně k dispozici. No a vlastně tu máme ještě dva nové „plejery“ 🙂 . Tomášovi Henlínovi po delší pauze bude asi chvíli trvat, než se dostane zpět do optimální herní pohody, takže zaplať pánubohu, že stihl celý zápas ve Slaném. A Martina Jandy se snad půlroční výpadek vůbec nedotkl, na něj budeme stejně jako v minulosti hodně spoléhat.

Celkem dvacet fotbalistů připraveno pro jarní část. V „Jedo“ hodně nezvyklé. Přáli jste si takovou šíři kádru?

Robert Nedvěd: Ano. Jdeme tím trochu do rizika, co se atmosféry v týmu týče. Já sám z vlastní zkušenosti vím, že pokud hrajete jakoukoliv soutěž s užším kádrem (třeba i dvanácti či třináctičlenným) je atmosféra v daném týmu bojovnější, semknutější, ale na druhou stranu v případě zranění, nemoci či jiné absence jste úplně „namydlený“. Tento rok byla možnost kádr rozšířit a my ji využili. A je na nás všech, vytvořit takovou atmosféru, aby konkurenční prostředí, parta, sranda (to proč fotbal všichni děláme) a konečný výsledek neutrpěli žádný šrám! Naopak aby byla možnost zaútočit na co nejlepší umístění v tomto pro Jedomělice jubilejním roce.  

Roman

Na konci podzimní části jste slibovali, že zapracujete především na disciplíně. Jak se toto povedlo?

Jiří Roubal: V přípravných zápasech jsme byli spokojeni. Starší hráči se to snaží během zápasu ohlídat. Občas je problém s Honzou Horákem, kterého zkrotit není úplně jednoduché, ale s tímhle si poradíme. Pomůže nám hodně Honza Charvát, protože Robert Nedvěd, který dostal podmínku do konce soutěže, si musí pohlídat hlavně sám sebe.

Také se s koncem podzimu mluvilo hodně o celkové defenzivě týmu. Zlepší se?

Robert Nedvěd: Věříme, že ano. Kladli jsme na to důraz, ale ne vždy se to setkalo s úspěchem. Obecně doplácíme na to, že se příliš často necháváme strhnout hrou a vyklízíme důležité úseky hřiště, ať už ve středu, na kraji či v útoku. Bránění nikdy nebylo mojí doménou, proto v tomto bodu hodně spoléhám na Honzu Charváta a nyní znovu na Martina Jandu. Ten vypadá po dlouhodobé nemoci opět velmi dobře a bude pro nás znovu klíčovým hráčem obranné čtveřice.

IMG_0275

Na konci této sezóny čekají TJ Sokol výroční oslavy. Je pro Vás asi velkou motivací zakončit ročník co nejlépe?

Jiří Roubal: Cíle a tlak si vytváříme sami na sebe. Nikdo nás k ničemu nenutí ani netlačí. Žene nás touha, vůle a také určitá „ješitnost“ osy týmu, která čím víc stárne, tím víc neumí prohrávat 🙂 . Soutěž je velmi těžká a vyrovnaná, bude velmi složité udržet či vylepšit pátou pozici. Ale že bychom zrovna kvůli letním oslavám chtěli skončit co nejvýš, tak to se říct určitě nedá.

Trošku odbočme. Roberte vzhledem k blížícím se oslavám založení, jak vnímáš situaci kolem jedomělického fotbalu Ty? Poprvé si se objevil v týmu po roce 2000 ve třetí třídě, kdy klub fungoval úplně jinak a žádný z tehdejších hráčů zde již nepůsobí.

Robert Nedvěd: Žiju současností, ale je krásné co se v „Jedo“ povedlo. Když jsem se poprvé mihnul v jedomělickém dresu kolem roku 2000, tak jsem jen chtěl hrát fotbal s lidmi, vedle kterých jsem vyrůstal. V tehdejším týmu hrál „prim“ hlavně Jirkové Roubal a Hora. Myslím, že již v té době hráli i Honzové Suchopárek a Čečerdle. Hrozně fajn lidi a období. V mém druhém půlročním působení v roce 2009 jsem poprvé „osudově“ v mužstvu potkal několik stěžejních lidí. Opět Jirku Horu, ale také Petry Laštůvku a Kubenku, Vlastu Kolbucha a Richarda Knotka. Určitě i jiné, ale hlavně oni byli tím důvodem pro můj pozdější a definitivní návrat do Jedomělic. Ve spojení s otcovým fotbalovým nadšením a rozrůstající se partou a to nejen tou hráčskou se podařilo dojít až sem. V poslední době již přemýšlím jak tým co nejlépe poskládat a jak udržet dobrou atmosféru v celém klubu. Ve spojení s prací občas nevím, kde mi hlava stojí. Kdysi jsem si chodíval jen zahrát, samozřejmě s touhou zvítězit. Jenže teď se z tohoto koníčku – stala regulérně moje druhá práce 🙂 . Jde ale jen o pár let, proto neskutečně obdivuji nejen svého taťku, ale i pana Ekrta a všechny, kteří dělají fotbal či jiný sport na vesnické úrovni zadarmo, ale naplno a celý svůj život! Co moje paměť sahá, vidím hlavně tyto dva pány. Jim buďme vděčný, že zde můžeme působit, jim patří hlavní dík, že TJ Sokol dovedli takhle daleko.  

CimiIMG_9949Doksy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *