Vedení Sokola Jedomělice hodnotí…

O sestupu z krajské B třídy toho bylo namluveno a napsáno mnoho, tak pojďme raději hned k aktuálnějšímu a pozitivnějšímu dění. S určitými obavami, avšak s velikým odhodláním a „restartovaným“ týmem vstoupilo JEDO do okresních bojů. Po létě plném odchodů (Erba, Jindra, Paluba, Vyšata, Dragoun…) se započalo doplňovat mužstvo. Nutno říci, že hlavní cíl přestupního období, v podobě příchodu stěžejního stopera, naplněn nebyl. Ovšem příchody (Paseka, Stehlík, Škorna, Pospíšil V….) a návraty (Janda, Charvát, Hora, Henlín, Milfait…) vytvořili opravdu konkurence schopný kádr v soutěži. Dá se říci, že je i veliká škoda, že hráči v „záloze“, kteří vypomáhají v absenční nouzi (Zahradník V., Ekrt, Cimrman…) se nedokáží zapojit více do „hry“, i přes časovou nenáročnost spojenou s fotbalem v Jedomělicích, protože jejich přítomnost by posunula kvalitu kádru ještě více nahoru.

Trenér Janda se zásadním úkolem vyhrávat doma výrazně předčil všechny úvahy o možném klidném postavení někde kolem středu tabulky. A v podstatě od prvního domácího utkání, euforicky otočeného vývoje zápasu se Smečnem, atakoval se svou družinou samotnou první příčku. JEDO jako lídr soutěže, a to hooodně dlouho v klubu nepamatujeme, strávilo v čele na podzim nejvíce týdnů ze všech. Nakonec pak na nejvyšší pozici zcela po zásluze i přezimuje!

Vedení oddílu velmi pozitivně hodnotí i další z cílů. Atmosféra v klubu se rapidně zlepšila. Samozřejmě pokud se vyhrává, jde vše snáz. A ač tréninkově je vše stále na stejné úrovni, je stmelení všech členů viditelné a velmi důležité pro výsledný efekt.  Po zimním přestupním období, kdy se dořeší asi poslední rébus v kádru, budeme moci říci, že zde hrají všichni nejen rádi, „zodpovědně“, srdcem, ale i se silným vztahem ke klubu.

Individuální výkony nám zhodnotí časem určitě trenér, jakož to osoba nejpovolanější. Některá jména však musí zaznít už nyní. Votja Pospíšil jako jeden z nejmladších hráčů historie jedomělické dospělé kopané odehrál ve svém prvním půlroku v žlutomodrém dresu asi i více než sám v pouhých šestnácti letech čekal. Doufáme a pevně věříme, že bude dále rozvíjet svůj talent a v budoucnu se i díky svému charakteru stane nedílnou součástí osy mužstva. A v podstatě naplní to, co se čekalo třeba od Květoslava Ševčíka, který s velkou vervou vletěl také do své debutové sezóny v našich barvách, aby se později tak trochu „vytratil“. Ano, upřednostňuje pěveckou kariéru nad sportovním koníčkem, ale i tak stále doufáme, že se k fotbalu (i vzhledem k věku-18let) plnohodnotně vrátí. Vždyť ta časová náročnost s jediným tréninkem a zápasem lze přece s uměleckou dráhou skloubit. Po té jsou tu návraty Hory a Milfaita. Za Vojtu jsme se poslední roky doslova modlili. Jeho přínos bude neskutečný a to nejen na hřišti, ale i v kabině. Od Filipa si zase slibujeme ofenzivní sílu a hlavně góly. Věříme, že se vrátí do své nejlepší formy již na jaře. Dále je nutné poděkovat trenérovi i za hráčskou stránku. S ním a bez něj v sestavě je to stále zatím obrovský rozdíl. V kombinaci s novým osvěžujícím větrem, který do kabiny zavál s příchody Škorny, Stehlíka, Pospíšila V. a Paseky se atmosféra v klubu blahodárně proměnila. Posledně jmenovaný patřil v první polovině sezóny dokonce k nejlepším hráčům. Díky však patří Všem, kteří se na podzim jakkoliv zapojili!

Obecně lze dodat, že cíle jsou neměnné. Vyhrávat doma, tradičně se pokusit trochu více trénovat 🙂 a udržet si „vítěznou“ náladu i na jaře. Udržme si tedy radost z fotbalu samotného, ale i z pohledu na tabulku co nejdéle. Bůh ví, kdy se nám znovu toto poštěstí…..

Krásný a co nejvíce pohodový konec roku 2022.

Výkonný výbor

Josef Nedvěd, Pavel Vicenec a Robert Nedvěd