Devátý rok v „kraji“ pro JEDO osudným.

Přáním vedení klubu Sokola Jedomělice bylo vydržet deset let v krajských soutěží. K tomuto cíli se po strastiplné sezóně plné zranění, a to i těch pro fotbalistu nejzávažnějších, dojít nepodařilo. Ohlédneme-li se zpátky, zbytečně ztracených bodů bylo neskutečně mnoho, a i tak stačila vlastně pouhá výhra v derniérovém kole na hřišti beznadějně poslední Rudné. Avšak tento střet vypadal spíše jako loučení se s krajskou příslušností a ještě více razítkoval naše trápení se uplynulým ročníkem. Možná kádr doběhla nulová tréninková připravenost, možná se projevila nekonečná absenční rotace, ale ten poslední zachraňující se krok byl našlápnut naprosto na prázdno. Bez větších emocích, ve spalujícím horku byla opravdu až v závěrečném kole I.B třídy středočeského kraje dokonána nejúspěšnější éra jedomělické kopané celé její historie. Rozloučení si v JEDO představovali mnohem důstojněji, avšak pro oddíl založený v roce 1965, byla poslední dekáda opravdu ve znamení těch největších zápisů do místní sokolské kroniky. Když odmyslíme zmíněných posledních deset let, registrujeme jediný ročník v okresním přeboru Kladna v letech 1984/85. Ostatní roky se fotbal ve zdejší vísce pohyboval vždy jen na úrovni třetí a čtvrté třídy, a proto je třeba přestat „truchlit“ a připravit se na novou sezónu naprosto zodpovědně a s patřičným respektem.

Kádr projde celou řadou změn, přesto doufáme že trenéři Martin Janda s Robertem Nedvědem dají dohromady tým, který začne opět doma vítězit. To bude z výkonnostních cílů prozatím asi ten z nejzásadnějších. Domácí prohry nás totiž trápí ze všeho nejvíce. Po delší době zažijeme také sobotní termíny domácích klání. A i to může být zásadní novinka pro zrod nového jádra-atmosféry uvnitř, která se později doufejme přenese i do výsledků a třeba i ještě připraví naší historii nějaké to překvapení….

Absolutně nechceme pálit mosty, a Všem kteří u nás končí přejeme vše nejlepší. Úroveň B třídy je taková, že bez tréninků ji hrát, je opravdu těžké a nám se už vytrácela radost ze hry samotné. V kombinaci s nekonečnými zraněními, která orámovala zejména úvod jarní sezóny, byla naše utkání spíše bojem o přežití. Do hry v průběhu celé sezóny se zapojilo kolem pětadvaceti jmen, takže udržet optimální sestavu bylo více než nemožné. Nastavení v klubu kvůli tomu ovšem určitě měnit nehodláme. Víme dobře, že partu a atmosféru dělají v kolektivním sportu hlavně výhry, a těch bylo poslední roky opravdu pomálu. Prvotním cílem tedy bude naučit se opět vyhrávat na domácím kolbišti. Obecně lze říci uspět a hrát důstojnou roli v okrese„: zhodnotil situaci v klubu člen vedení Robert Nedvěd.

Jména která JEDO vyšle do bojů o okresní body budou zveřejněna až s blížícím se startem soutěže. Z odchodů však není tajemství, že tým opouští Matěj a Kuba Erbovi, Daniel Sirůček a Jan Paluba. Rozhodnutí o ukončení oznámil i Roman Vyšata, i když o jeho služby zkusíme ještě zabojovat. Ostatní členové kádru by se postupně měli hlásit na prahu nové sezóny. Výbornou zprávou pro mužstvo je pokračování Tomáše Henlína a stejně tak Petra Bakose. Vedení organizace se nevzdává ani myšlenky, že se na hřišti opět objeví i někdo z legend posledního desetiletí. Vidět na hrací ploše opět Honzu Charváta či Martina Jandu a nebo dokonce Honzu Horáka by bylo pro domácího diváka jistě tím největším lákadlem. Moc doufáme že konečně uvidíme v dresu již i zotaveného Vojtu Horu. Návrat do mužstva ohlásil také Filip Milfait. O přestupu k nám se dále vyjednává v případě dvou záložníků a jednoho stopera. Věříme že již v úvodu letního přípravného období budeme moci ohlásit nové posily.

První trénink je naplánován na 3.8. 2022.

Přípravná střetnutí:

6.8. 2022 – Slovan Kladno vs. Sokol Jedomělice – 17:00