Jarní mistrovské boje začínají!

Poslední přípravný střet zrušil víkendový příval sněhu v kombinaci s velmi chladným počasím. Souboj s rezervním týmem FC Přední Kopaniny se přesouvá na neurčito, ale velmi jistě si ho obě strany nenechají v budoucnu ujít. Chybí tak už jediný týden k ostrému zápasu. I ten je ovšem vzhledem k proměnlivému počasí zatím ve hvězdách. SK Doksy své domácí kola přesunuly do Srb. Tam by se tedy mělo hrát v sobotu 24.3. od 10:15. Následující dny asi napoví více, zda je vůbec reálné utkání na přírodním povrchu sehrát. Hrací plochy jsou pod sněhem a to je komplikace pro všechny. I v JEDO musí popřemýšlet jak s trénováním, ale hlavně také jak s prvním domácím kolem.

V každém případě se kádr jedomělického sokola pro jaro nejspíš uzavírá. Z týmu odešel pouze Vasil Jalaghonia. Sedmi gólový střelec podzimu přestoupil do Klíčan (I.A třída). Skvěle a nečekaně naopak naskočil Vojtěch Zahradník. Martinův bratr v přípravě prokázal předpoklady po kterých v Jedomělicích všichni „touží“. Fotbalový projev, rychlost, mrštnost, bojovnost a všeobecná fyzická připravenost. Bohužel fotbal v jeho sportovním žebříčku není na úplně prvním místě. „Vojtu se pokusíme využít vždy. Dohoda je taková, že záleží hlavně na něm. Respektujeme jeho aktivity a vytíženost. Pokud bude mít prostor, věříme že s chutí dorazí. U nás má dveře otevřené dokořán. Jsme rádi, že snad po šesti letech lákání ho do fotbalu, se už konečně opravdu zapojí. V zadní linii by nám vytvořil nové možnosti, jak poskládat rozestavení. Pokud by se sešli v sestavě on s bratrem, Ríša Knotek, Vojta Hora a Patrik Krivak, pak to rychlostně může být moc zajímavé.„: objasnil situaci asistent trenéra Libora Hovorky Robert Nedvěd. K dalším uvažovaným akvizicím pak dodal: „Skutečně jsme se pokusili mužstvo posílit ještě nyní. Bohužel buď nevyšla dohoda s hráčem samotným či jeho oddílem. V hledáčku jsme měli dle své vize jen mladší fotbalisty a některá jednání už vypadala nadějně. Vrátíme se k nim v létě o volný přestupní termín, kdy bude prioritou přivést více mladých hráčů. Ovšem už během celého jara je nutné na příchodech pracovat.„.

Nová posila – Vojtěch Zahradník

Příprava na jarní odvety nebyla zdaleka ideální. S docházkou či absencí se však pere většina klubů a to asi nejen v tomto kraji. Momentálně vyvstává i problém s hrací plochou, takže tréninkově jsou všichni v JEDO vděční alespoň za místní sokolovnu. Tudíž do ostrých bitev se půjde bez většího zkoušení. „Už se nám i někteří smějí, že si vždy vysníme sestavu, a pak stejně vlastně tvoříme z toho, kdo zrovna může a to složení je ve finále úplně jiné. Ten tým co máme, nabízí mnoho variant, ale jak už to bývá, málokdy ho máme komplet k dispozici. Vždyť spolehlivě trénují jen Pospíšilové Josef a Jíří, Henlín, Janda, Knotek, Hora a Zahradník Martin. Naopak jediným borcem, kterého jsme dosud neviděli je Petr Kubenka. Mrzí nás to o to víc, že Petr odehrál výborný podzim (ale kdo ho zná, asi ho situace nepřekvapí 🙁 ). Potřebovat budeme znovu všechny z dvacetičlenného kádru, ale už nyní víme že na jaře nepoužijeme Kubu Cimrmana (pracovně v zahraničí). Volnější režim má Martin Patč, který stále staví svůj hotel 🙂 na Bublavě. Věříme a doufáme, že Jan Charvát jako vždy v nouzi pomůže a odehraje, co mu kolena dovolí. S ostatními počítáme stoprocentně. Pokud se nám vyhnou vážnější zranění, počet je dostatečný. Já osobně vnímám už nyní, že s omlazováním mužstva přichází nový potenciál, s kterým by se náramně pracovalo. Ale sejít se pravidelněji k trénování ve větším počtu se prostě nedaří. Takže teď už vlastně vyhlížíme jaro-teplo 🙂 a s ním spojený lepší terén na hřišti v Jedomělicích.:“ dodal k jarní části ročníku Robert Nedvěd.

Za připomenutí stojí i soutěž JEDO Fotbalista sezóny, kde čekají na borce opravdu atraktivní ceny. O pozici hlavního moderátora tohoto zakončovacího večera se již nyní uchází spousta zájemců, takže nás čeká asi do opravdová „společenská“ událost 🙂 . Ve fotbalovém areálu Sokola Jedomělice navíc vyrostlo koncem podzimu i dětské hřiště. V současné době se zajišťuje i přilehlá pergola, která umožní klidné sledování fotbalového klání, ale i malých ratolestí. S prvními domácími zápasy nás tak přivítá nejen vylepšené zázemí, ale doufejme, že i mnohem lepší počasí a hlavně opět srdnatý výkon jedomělického sokola!

Kádr Sokola Jedomělice-jaro 2018:

Borský Daniel, Pospíšil Josef

Charvát Jan, Janda Martin, Knotek Richard, Kubenka Petr, Laštůvka Petr, (Patč Martin), Pospíšil Jiří, Zahradník Vojtěch

(Cimrman Jakub), Henlín Tomáš, Hora Vojtěch, Kolbuch Vlastimil, Krivak Patrik, Nedvěd Robert, Zahradník Martin

Horák Jan, Mrština Bobeš, Vicenec Pavel 

Bratři jak se patří! Budoucnost JEDO!

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *