Náš první půlrok v kraji.

Jsem hrdý na tým. Jsem hrdý na všechny členy a lidi, kteří jakoukoliv maličkostí přispěli, přispívají a doufám-vlastně věřím, že nadále přispívat budou v této naší náročné „krajské“ misi. Asi je všem reálně uvažujícím jasné, že tato soutěž není v Jedomělicích napořád. Možná už teď se některé děje zdají být nad naše „vesnické“ síly. O to více si v klubu vážíme a ceníme toho, že dochází momentálně k takovéto fanouškovské sounáležitosti, euforii a tím pádem i k obrovské viditelné a hlavně slyšitelné podpoře našeho oddílu. Takovouto atmosféru, která provází již nejen domácí, ale i venkovní zápasy historie Sokola Jedomělic nepamatuje!

Ale připomeňme si události posledního půlroku pěkně popořádku. Již před vypuknutím této sezony jsme museli být velmi aktivní. A to nejen co se hráčského kádru týče, ale hlavně změnami v samotném areálu našeho stadiónku.

Podařil se přestup Martina Jandy k nám. A to se vzhledem k časté absenci zejména našich klíčových defenzivních hráčů Honzy Charváta a Tomáše Henlína ukázal jako krok velmi prozíravý. Neboť Martin držel spolehlivě naše zadní řady v každém utkání. Velmi příjemným překvapením se ukázal i příchod a působení Lukáše Milky u nás.

Než vypukla příprava na samotnou krajskou soutěž, musel náš fotbalový areál projít řadou úprav. Vybudování kvalitního zázemí pro rozhodčí včetně sociálního zařízení, oprava opěrných sloupů kabin, vymalování nejen určitých vnitřních prostorů, ale i venkovních. Prořez okolních stromů, oprava pletiva a samozřejmě a zejména úprava samotné hrací plochy. Věc, ve které jsem se v létě hodně angažoval, neboť nebylo jednoduché zajistit finančně tak náročný projekt, jakým se regenerace naší travnaté plochy stala. Ještě jednou musím touto cestou poděkovat všem, kteří se podíleli na tom, že náš areál byl do začátku soutěže skvěle připraven. Nejen všichni funkcionáři a členové klubu, ale i samotní hráči se výborně podíleli na tvorbě našeho zázemí. Martin Cílek dokonce dodal i částečné vybavení pro nové prostory arbitrů. Musím říct, že to vše se nám vrátilo v podobě skvělých návštěv, které se kupodivu stupňovali s blížící se zimou a horšícím se venkovním teplotám. To nám dodávalo podporu, sílu a energii v průběhu celého podzimu.

Tradičně kratší letní příprava vyvrcholila velmi kvalitním utkáním na hřišti Přední Kopaniny, kde se nám podařilo zvítězit 3:2. Nicméně tempo zápasu nám naznačilo, co nás asi v blízké budoucnosti čeká. Plni očekávání již s vydatnou podporou našich fanoušků zajíždíme k historicky prvnímu mistrovskému utkání krajské soutěže do Mutějovic. Ač překvapeni „nakloněným hřištěm“, ale především rychlým tempem zápasu, s kterým se postupem času dokážeme vyrovnat, neproměňujeme v závěru za nerozhodného stavu jasné tutovky. A proto nás poslední roh domácího týmu nešťastně odsuzuje k prohře. Velmi smolný vstup do sezony. Avšak hned v dalším kole přichází náš první historický krajský bodík. Remízu zachraňujeme srdnatým závěrem a tým ukazuje, že se bude prát s nepřízní osudu a to i v podobě zraněných hráčů (Charvát, Henlín, Plachý, Vicenec a později i Cílek). Nebudu zde rozvádět všechny zápasy, ale jasně se ukazuje, že zvítězit na venkovním hřišti chce opravdu velikou kuráž, kvalitu a mnohdy i pomoc samotného „Pána Boha“. Utkání na hřišti rakovnického Tatranu nám na chvíli vzalo chuť a touhu cokoliv komukoliv dokazovat. Neboť pakliže jsou na hrací ploše i „vyšší zájmy“ je téměř zbytečné dělat druhému týmu soupeře. O to více si vážím našich hráčů, že dokázali udržet nervy (až na našeho Vlastíka) a utkání nějakým způsobem dohrát a ještě více neoslabit vlastní mužstvo dalším případným vyloučením. Nejvíce ze všeho nás ovšem těší naše domácí neporazitelnost. Troufám si tvrdit, že pokud udržíme naši pevnost nedobytnou (vítěznou) i v jarní části, pak udržíme I.B třídu i pro další ročník v Jedomělicích! Jistě bude toto klíčem k samotné záchraně, ale na druhou stranu nemusí zůstat jen u boje o holé přežití. Soutěž je strašně vyrovnaná, dvě vítězství v řadě Vás automaticky posílají do boje o samotné čelo. Držíme 11.místo se 17 body a naše skóre naznačuje, jakým stylem se snažíme hrát! 3.místo v počtu nastřílených branek není náhoda! Přesto dobře víme, kde nás nejvíce tlačí bota, a proto se v zimní přestávce pokusíme posílit kádr o dva vytipované fotbalisty, jejichž kvality a ambice pomohou týmu v těžkých jarních bojích.

Dále budou pokračovat práce na zlepšení a zvelebení našeho zázemí v prostorách kabin. Plánujeme také pořídit elektronickou časomíru s ukazatelem skóre a menší úpravy v areálu hřiště. Chtěl bych hráčům vytvořit takové podmínky, aby s chutí a četněji absolvovali tréninkové jednotky a s maximální touhou po vítězství šli do všech utkání, v nichž budou hájit jedomělický Sokol. Takovým malým snem se mně nyní stává udržet tuto soutěž a kvalitní kádr i fanouškovský elán minimálně do roku 2015. Tento letopočet totiž oslavíme 50 let fotbalu v Jedomělicích a ke všem historickým zápisům, které se nám v posledních letech povedly, bych rád přidal krásnou oslavu tohoto jubilea.

Trenéři nyní dolaďují plán přípravy a vedení pracuje na příchodu již zmíněných posil. Prostřednictvím našich webových stránek můžete vznést dotazy k aktuálním tématům či jiným věcem, které Vás zajímají. Pokusíme se jej co nejdříve zodpovědět. Stejně tak jako se rozrůstá základna našich členů a fanoušků chceme i my přinášet aktuálnější pohled na dění v klubu.

 

Tak a teď už mně nezbývá nic než popřát krásné prožití tohoto vánočního času. Odpočiňte si, načerpejte síly, dobijte energii, protože po Novém roce nás čekají nové výzvy v podobě velkých zápasů. Těším se na Vás.

 

Předseda TJ Sokol Jedomělice

Josef Nedvěd

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *