Roční ohlédnutí…

Středočeský krajský fotbalový svaz již vypsal termínovou listinu jarních částí soutěží, ale my bychom se ještě rádi ohlédli za právě skončeným podzimem, a tak trochu i vlastně celým rokem 2018. Předsedu klubu jsme oslovili s tradiční otázkou ohledně zhodnocení celého uplynulého roku. S trenérem Janem Charvátem jsme si popovídali o prvním půlroku ročníku 2018/19. Robert Nedvěd v jehož gesci je hlavně hráčský kádr pak nastínil konkrétněji plány spojené s týmem jedomělického sokola.

ROK 2018

V globále si musíme přiznat, že tento rok sportovně úspěšný nebyl. Jaro jsme si protrpěli, neboť výsledkově to bylo moc špatné. Už jsem to několikrát říkal, podcenili jsme posílení mužstva a do druhé koncové části jsme šli s uzoučkým torzem hráčů. Šanci ale dostali i Ti, na které se v minulosti příliš nedostávalo. Bohužel se ukázalo, že kádr potřebuje nejen kvalitu, ale i kvantitu. V létě jsme tedy s chutí roztočili plejádu změn. Dravý nový impuls přinesl především příchod Jana Charváta do trenérského týmu. Sedm nových posil pak výborně okysličilo atmosféru v týmu potažmo klubu. Příprava ukázala, že sehrání bude potřebovat čas. Jenže start do nového ročníku vyšel přímo skvěle. A když bychom a to velmi rádi, odmysleli poslední dva zápasy, mohli jsme si v klídku na zimu nasadit růžové brýle. Možná a nebo naštěstí se stalo, co se stalo. Dá se říci dva ostudné výkony a debakly nám znovu otevírají oči dokořán. K tomu abychom poráželi nejlepší stále něco chybí. Proto rozhodně nebudeme v zimě zahálet a pokusíme se kádr ještě zkvalitnit„: hodnotí nejvyšší muž jedomělické kopané Josef Nedvěd.

PODZIM

O hodnocení podzimní části našeho společného účinkování v soutěži se bavíme s dostatečným odstupem od posledního mistrovského zápasu, ovšem i tak ve mně převládá pocit zpackaného konce. Prohrávat se může a bude. Takový je fotbal, ale to jakým způsobem, je veliký rozdíl! Nicméně pokud to vezmu od počátku, tak s neobvyklým počtem posil po celkem povedené letní přípravě jdeme do mistrovských utkání. Těšíme se všichni v klubu a tato euforie poznamená i první nelehký mistrák s Unhoští. Vítězíme morálkou a větší chutí vyhrát. Taková výhra se projevuje i v dalších utkáních, kdy přehráváme soupeře fotbalovostí. Rakovnický trojboj nás však vrátí zpátky na zem, kde můžeme litovat zejména zápasu na Tatranu. Na místo jednoznačné výhry, ke které hra směřovala prohráváme gólem v poslední minutě. Zpět na vítěznou vlnu se dostáváme až zápasem s Braškovem, který na svoji stranu obracíme posledním rohovým kopem. Opět velmi podobný zápas jako s Unhoští. Morálka, chuť vyhrát, proto vítězíme. Šňůrou čtyř výher v řadě a dvěma body v těžkém utkání ve Vinařicích se držíme na třetím místě tabulky. V těchto všech utkáních se snažíme hrát atraktivnější a účelový fotbal, což se nám snad i dařilo, zároveň téměř ve všech utkáních dokážeme soupeři darovat takové šance, které jsou z kategorie 100% a ty se neodmítají! Poslední dvě kola hodnotit ani nechci, protože jsme si je prohráli už před těmito zápasy. Nemohu se ubránit pocitu, jakoby se soutěž už  jen dohrávala. Chuť vyhrávat, zamakat na hřišti, pomoct parťákovi na hřišti – NIC! S tím souvisí zásadní věc a to je trénink. To, že se nejsme schopni jeden krát týdně sejít na max. dvě hodiny času a potrénovat něco značí i o morálce některých jedinců a vůbec smýšlení o partě, která by měla táhnout za jeden provaz. Zde si nemohu odpustit poznámku – pánové, víte jak to máme nastaveno s omluvenkami, ale v 80 % je to k smíchu. Celkově z celého podzimu však převládá spokojenost, držíme se v horní polovině tabulky, nové tváře se zapracovali, ale pozor! Bez tréninku nejde nic. Soutěž je vyrovnaná a my pokud chceme být úspěšní, proto musíme udělat víc. Víc na tréninku, víc v zápase a v kabině! Všude máme rezervy. Možná se někomu může zdát, že na 5.místo v tabulce tu není tolik optimismu, ale vám to stačí? Pojďme tomu dát víc, trénink dělá šampióny!„: zhodnotil výstižně podzim jeden z trenérů Jan Charvát.

ROK 2019

Zimní přípravu máme takřka naplánovanou a brzy ji zveřejníme. Chceme ještě více apelovat na tréninkovou účast, neboť vnímáme, že v zápasech s top týmy naší skupiny jsme fyzicky tahali za kratší konec. Také dobře víme, kde nás tlačí bota, co se složení kádru týče. Nejsme Barcelona, nemůžeme mít na koho ukážeme, ale snažíme se posílit téměř každou řadu. Nyní cílíme hlavně na kvalitu a v jednání jsou velmi zajímavá jména. Ovšem dotáhnout takovýto přestup je vždy složité a náročné, ale věříme si. Chceme být silnější! Poslední dvě střetnutí jsou pro nás velikou výstrahou. Je třeba však upozornit i na to, že téměř celý půlrok nebyli k dispozici Knotek a vlastně i Švarc. Jejich absence nás dosti omezovala, neboť oba měli býti oporami zadní linie. Honza Horák tak vlastně musel téměř celý podzim strávit v obraně. Zranění z přípravy navíc nevpustilo celou podzimní část na hřiště Milfaita. Se zraněním také neustále bojoval Vicenec. S těmito čtyřmi naštěstí už můžeme počítat od úvodu přípravy, což je skvělá zpráva. Plánujeme také ještě jednu menší změnu v realizačním týmu. Ambice jsou pak takové, že bychom na jaře ještě rádi vylepšili postavení v tabulce.„: říká člen nejužšího vedení Robert Nedvěd.

Již brzy zde – ZIMNÍ PŘÍPRAVA 2019

Dále se také těšte na – HODNOCENÍ JEDNOTLIVÝCH HRÁČŮ 🙂

SLEDUJTE NÁS!