vs
14.9.2014
Skóre: 2 - 3

Report o zápasu

Velmi motivovaný tým dorazil do Jedomělic ze Zlonic. Ač už premiérovou nováčkovskou euforií či samotnou pomstou za pár let starý nezdar v boji o postup do Okresního přeboru. Velké nasazení předvedla obě mužstva, větší fotbalovost na straně domácích však předčila vůle po vítězství hostujícího mužstva. Jedoměličtí bez zraněného Nedvěda a Knotka, bez stále nemocného Jandy a nově i Vicenece, bez pracovně vytíženého Henlína a z neznámých důvodů stále absentujícího Kubenky bojovali o body do poslední minuty.

Podmáčený, ale v rámci možností skvěle připravený pažit komplikoval kombinaci oběma týmům. Úvodní oťukávání přineslo i šance na obou stranách. V té naší Bobeš Mrština z hranice velkého vápna nedokázal uklidit míč do sítě zlonických. V 18.minutě nepochopitelně po vyhraném obranném souboji pouze přihlížíme, jak si hostující hráč bere balon zpět (asi jsme ještě slavili předchozí vítězný souboj) a zpoza vápna krásnou přízemní ranou posílá svůj tým do vedení. Naštěstí se rychle oklepeme a snažíme se fotbalově dostat za soupeřovu obranu. Několik přímých i nepřímých kopů s velkým štěstím pro Zlonice zůstává nevyužito. A až v samotném závěru prvního poločasu vyrovnává Honza Horák nádherným gólem po parádní přihrávce Honzy Charváta (kterou ještě parádněji ztlumí hlavou obránce hostů). Ještě před závěrečným hvizdem přichází roh a krásná branka našich hráčů. Rozhodčí po chvilce váhání ukazuje na náš útočný faul, což spustí řadu nevole. Navíc hned vzápětí poločasový hvizd ještě více umocní ukřivděnost domácího celku.

Do druhé půle ovšem vstupujeme výborně. Přimáčkneme soupeře do defenzivy a ačkoliv hosté brání velmi precizně, vstřelení naší vedoucí branky visí doslova ve vzduchu. Jenže kupodivu všech udeří na druhé straně. Jakub Cimrman dobíhá soupeřův nákop směrem k Cílkovi a nedokáže se rozhodnout co s míčem dál. Obrovské zaváhání posílá do samostatného nájezdu útočníka zlonických, který s přehledem zakončí – 1:2! Jako opaření jsou v tu chvíli nejen domácí příznivci, ale i samotní hráči. Ve snaze zvýšit útočnou aktivitu naprosto vyklízíme (nepochopitelně) střed pole, což znamená plejádu akcí soupeře. Snad tři samostatné nájezdy musí vyřešit skvělým reflexem Martin Cílek. Po přeskupení řad částečně získáváme opět půdu pod nohama a ženeme se za vyrovnáním. Bohužel jeden z rychlých kontrů soupeře znovu nezachytáváme, ale podaří se nám soupeře vytlačit až k autové čáře. Tady jej ale opět nedorazíme a necháváme akci znovu rozjet (to jako že jim dáme ještě jednu šanci?). Soupeř toho již využívá a zdánlivě rozhoduje zápas – 1:3. V závěrečných minutách konečně využíváme jeden z rohových kopů a Honza Charvát vykřesává poslední naději! Tlačíme se k soupeři do vápna a Zlonice po krátké euforii působí opět bezradně. Bohužel není nastavena ani minuta navíc a s devadesátou minutou utkání končí. Prohra 2:3 doma bolí. Špatné je zejména to, že celý výkon a fotbalový projev neustále devalvují strašidelné individuální chyby jedomělických hráčů.

V příštím utkání na Braškově se musíme pokusit získat ztracené body zpět!