Sokol Jedomělice vs SK LÁNY

6.10.2019

Tři body!

Trenérský štáb řešil před výkopem zejména stopérský rébus, neboť hned dva ze tří dnes absentujících hráčů (Vyšata, Knotek a Zahradník) mají tento post v popisu práce. A tak do hry poprvé v této sezóně zasáhl asistent trenéra Martin Janda. Obrana pod jeho „velením“ utkání i přes jednu obdrženou branku zvládla na výbornou a soupeři příliš možností na úspěch nedovolila. Přes sto platících diváků vidělo tedy vítězství domácího celku, které se rodilo sice pozvolna, ale nakonec i s dostatečným gólovým odstupem.

Domácí tým se takticky dobře připravil na rychlé úniky lánského soka a příliš mnoho šancí hostům nepovolil. Defenziva pracovala obětavě. Do vedení se jedomělický sokol dostal brzy po krásné kombinační akci Mrština – Nedvěd a zakončující Drbota 1:0. Bohužel snad o minutu později přichází snad jediné větší zaváhání našich obranných borců a je vyrovnáno. Naštěstí si za chvíli po dalším „ťukesu“ bereme vedení zpět. Drbota uvolní Mrštinu a je to 2:1. V druhém dějství dále pozorně pracujeme v defenzivě a čekáme na své příležitosti k útoku. Branku vstřelí přímo z rohového kopu zhruba dvacet minut před koncem Radošinský a utkání směřuje k zisku tří bodů. Tentýž hráč o chvilinku později orazítkuje utaženou střelou tyč, aby v samém závěru střetnutí předvedl nádhernou individuální sólo akci zakončenou gólem na 4:1.

Výhra, která se rozhodně počítá! Velmi nebezpečný soupeř měl v zápase pasáže, kdy domácí mužstvo přitlačil, ale naši borci nápor dokázali vždy odvrátit. Jedoměličtí si gólových možností vytvořili určitě více a zaslouženě vyhráli. Příště se hraje opět doma! Moc a moc by pomohl druhý bodový zisk v řadě. V neděli znovu v JEDO!

2. Tibor Kostovčík
3. Petr Bakos