Sokol Jedomělice vs SK Rakovník B

28.4.2019

Tenhle zápas měl grády!

Jedoměličtí zakončili obávaný rakovnický trojboj dalším skvělým výsledkem, když doma v nervy drásajícím utkání skolili lídra soutěže. Rezerva divizního rakovnického SK přitom přijela do JEDO určitě pro jiný výsledek, a tak byla k vidění i rozpačitost a trpkost v hostujícím podání. Nakonec si soupeř odváží prohru, ale taky naprosto oprávněné dvě červené karty. Domácí trenér tentokrát nemusel řešit mimořádné absenční problémy. Rozhodl se pro totožnou jedenáctku, která vyválčila v předchozím kole v Zavidově dva body a velmi dobře udělal.

Zápas v první polovině přinesl spíše opatrnost a šance jsou k vidění jen ojediněle. Nebezpečnější jsou však domácí. Nejvýraznější možnost našeho soka, kdy po rychlém útoku postupuje hostující hráč sám na brankáře a dožaduje se po souboji s naším brankářem penalty, ukončuje rázně rozhodčí jako „filmování“. O chvíli později vypíchne míč kolem půlicí čáry soupeři Nedvěd, popotáhne ho do vápna a předloží Milfaitovi. Pro toho už není problém poslat svým čtvrtým gólem jara naše mužstvo do vedení. První půli dohráváme za stavu 1:0.

Druhé dějství přineslo velmi otevřenou partii a plejádu jedomělických příležitostí ke skórování. Ovšem branku vsítí přímo z rohu k údivu všech Rakovník. Opaření diváci však doslova za pár minut můžou znovu jásat. Neboť Janda krásným gólem vrací svému týmu po rohovém kopu Mrštiny znovu vedení – 2:1. Možnosti má po té i soupeř, ale to co nepromění borci jedomělického sokola začíná být na pováženou. Naštěstí se trefuje velmi dobře hrající a agilní Drbota. Ranou na zadní tyč deset minut před koncem rozhoduje zápas – 3:1. Nic už na tom nezmění ani úspěšně provedený pokutový kop hostů pět minut před závěrečným hvizdem.

Na zápas s prvním mužstvem tabulky jsme se těšili a zároveň jsme cítili odhodlání oplatit soupeři porážku z podzimu. Věděli jsme, že nás čeká mladý, pohyblivý a dobře organizovaný soupeř. Ale my jsme dokázali protivníka v těchto ohledech předčít. Navíc s bojovností a vůlí po vítězství jsem očekával naši výhru. Je škoda, že jsme neproměnili více šancí, protože zápas mohl skončit výraznějším rozdílem. Každopádně není třeba chválit jednotlivce, protože jsme podali výborný týmový výkon a v každé naší řadě se jednalo o nadprůměrné výkony. Jsem rád, že jsme zvládli tento rakovnický trojboj a potvrdili formu, kterou doufám přeneseme i do dalších kol. V neděli na Braškově nás totiž čeká opět velmi těžké střetnutí„: zhodnotil pro náš web výhru hlavní trenér Jan Charvát.

3. Petr Bakos
4. Robert NedvědAsistence