SK Vinařice vs Sokol Jedomělice

3.11.2018

Přeci jen další „výhra“!

Předposlední venkovní střet nás postavil na obrovské hřiště vinařického SK. Soupeř, kterému se nepovedla úvodní dvě kola Prodiet I.B třídy (mimo jiné i prohra 2:7 ve Slaném), prokazuje v soutěži solidní výkonnost a bez zmíněných prvních kol by jeho defenziva patřila k nejméně inkasujícím. Sobotní souboj tak sliboval i vzhledem k hrbolatému terénu velikou řež o body. Jedomělický sokol postrádal stále zraněné Švarce, Knotka a Vicence. Navíc nemoc do souboje nečekaně nevpustila Mrštinu. Dále také absentovali Cimrman a Pospíšil Jiří.

Do střetnutí ovšem vstupují naši borci velmi aktivně. První dvacetiminutovka je zcela v režii Jedomělic. Domácí zatlačeni hluboko do defenzivy působí hodně nejistě. Přichází i vedoucí branka z kopačky Nedvěda. Jenže o chvíli později „zapomínáme“ za zády pravého záložníka Vinařic. Ten přihrávkou  (do které se jedoměličtí snad bojí strčit nohu, aby neohrozili vlastní branku) přes celé malé vápno vybízí ke snadnému srovnání stavu svého spoluhráče. Neuvěřitelné, ale první návštěva soupeře v našem vápně a hned gól. Po kolikáté již letos?! Najednou domácí tým ožívá. Působí mnohem jistěji v soubojích a zejména ze standardních situacích hrozí. Hra se vyrovnala a těsně před poločasovým hvizdem po totálně zbytečném faulu nastává další gólová pohroma. Poslední přímý kop nás totiž zastihne v nedbalkách a stojícímu útočícímu hráči stačí jen hlavou usměrnit míč do sítě. Půli prohráváme 1:2!

Trenéři Charvát s Hovorkou reagují na stav ofenzivnější změnou v sestavě. Zejména pak první z jmenovaných trenérů musí v kabině poklidně 🙂 domluvit dnes „malinko“ neklidnému „Horymu“, který zápas z pracovních důvodů málem vůbec nestihl. Druhá polovina střetnutí začíná jak jinak než náporem jedomělických. Po pár minutách si najde odražený balón Hora a nekompromisně z poza vápna zavěsí – 2:2. Nastává pasáž, kdy se zdá, že je jen otázkou času, kdy přijde vedoucí gól. Bohužel nepřichází a domácí znovu ožívají. Hra se roztahuje tak, že na obrovském hřišti ztráta míče hned neznamená šanci soupeře, ale že máte slušnou možnost situaci ještě zachránit-doběhnout. Ovšem tento projev stojí spoustu sil. Vinařice jsou vpředu několikrát nebezpečné, ale vyloženější příležitosti si vytváří hlavně hosté. Rezek nepromění nájezd a několik rohů či přímých kopů jen s velikou dávkou štěstí domácí odvrací do bezpečí. Stav zůstává nerozhodný i po konečném hvizdu – 2:2.

Pokutové kopy pak rozhodují hosté po výborném gólmanském představení našeho Pospíšila. Nekonečné zahrávání „pentle“ si nakonec mají možnost vyzkoušet všichni naši borci a v celku úspěšně. Selžou jen Nedvěd s Jandou, ostatní bezpečně promění. Pepa Pospíšil třikrát skvěle chytá a bonusový bodík je náš!

Vítězná série nakonec přeci jen pokračuje. Jedoměličtí zvyklí na trošku jiné parametry délky a šířky hřiště, si po tomto obávaném kole můžou oddechnout. Situaci se štěstím ustáli. Vinařičtí potvrdili organizovanost a slušnou kondiční připravenost. Nyní nás čeká poslední domácí utkání se silnou Družcí. V neděli 11. listopadu od 14:00 přijďte naposledy letos podpořit svůj tým v domácím prostředí! Poslední dvě kola budou doslova a do písmene soubojem o stupně vítězů tohoto podzimu (Družec doma a Slaný „B“ venku). Ve hře je druhé až páté místo. Nejdříve se však musíme pokusit v přímém souboji s Družcí uhájit současnou třetí pozici.

Přijďte fandit!

3. Petr Kubenka