Sokol Jedomělice vs Sokol Braškov

7.10.2018

To byl závěr 🙂

Po třech porážkách v řadě přivítal jedomělický sokol silový Braškov. Tomu se  v současném ročníku zatím moc nedaří, ale s JEDO v ostrém mistrovském zápase snad nikdy v historii zatím neprohrál. Celkem osm omluvenek doputovalo trenérskému štábu k dnešnímu duelu, a tak se sestava opět protočila.

Utkání začalo sice dobýváním soupeřovi obrany, ale při prvním našem zaváhání po autovém vhazování přichází gólový trestný kop Braškova. Byla to snad jediná nebezpečná situace našeho soka v první polovině střetnutí. Bohužel hned od úvodu prohráváme 0:1 a opět úplně zbytečně. Naštěstí se dostáváme do vápna hostů zejména ze stran a po jedné z akcí Petra Bakose dokonce o pět minut později vyrovnáme na 1:1. Martin Zahradník se štěstím dostane odražený balón do sítě. Zbytek úvodní pětačtyřicetiminutovky se snažíme o vedoucí branku. V největší šanci se objevuje Bobeš Mrština, který sám před gólmanem nedokáže poslat svůj tým do vedení. Těch nadějně vyhlížejících možností, ale bylo podstatně více. JEDO ale v současné době nejsou v koncové fázi příliš efektivní.

Druhé dějství začíná znovu viditelnou snahou domácích o vstřelení vedoucí branky. A Jedoměličtí jsou směrem do předu skutečně velmi aktivní. Rozdílová střela nakonec přichází až z kopačky Martina Zahradníka, kterého do nájezdu pošle Bobeš Mrština – 2:1. Zasloužené vedení, po kterém přichází pozvolný útlum a vyklizení pozic. Ale také obrovské šance z brejkových situací. V té největší může zkompletovat hattrick Martin Zahradník, ale svůj další nájezd nezakončí dobře. Na druhé straně sice sílí tlak soupeře, ale žádné větší možnosti nepřichází. Jedinou nebezpečnější hlavičku likviduje dobře postavený Josef Pospíšil. Když už to vypadá, že naši ubrání nejtěsnější možný výsledek za tři body, tak přichází zaváhání jinak dnes výborně pracující obrany. Útočník soupeře chladnokrevně svou šanci pět minut před koncem promění a vyrovnává na 2:2. Zoufalé! Jenže s koncem střetnutí přichází poslední rohový kop našich borců a „boží“ Romanova hlavička překlápí plný bodový zisk na naši stranu. Emočně neskutečný závěr se promění zejména pro Romana Vyšatu z pekla v ráj 🙂 Bereme tři body!

Po neúspěšné „rakovnické“ sérii bylo důležité opět bodovat. Nejlépe vyhrát. A to se povedlo způsobem, který musí vlít slušnou dávku sebevědomí do našich řad! Přeskupení obranné čtyřky i přes obdržené góly zafungovalo velmi dobře. Vždyť soupeř si sám ze hry nevytvořil téměř nic. Ovšem individuální chyby se dále kupí a stojí spoustu sil a nervů. Na vstřelení branky se tým pořád strašně moc nadře. Přitom snad v každém zápase (asi vyjma SK Rakovník) vidíme neproměněné „samostatné“ nájezdy v podání našich ofenzivních hráčů. Nyní se pojede do Vraného a tam se v posledních letech extrémně nedaří! Zlomí konečně po Braškovu jedomělický sokol i Vraný?

3. Petr Bakos
4. Robert NedvědAsistenceŽluté karty