Tatran Rako Rakovník B vs Sokol Jedomělice

16.9.2018

Naprosto zbytečná prohra!

Velmi otevřenou partii sehrál jedomělický sokol na obávaném tatranském hřišti na okraji Rakovníka. Šancí bylo k vidění strašná spousta. Hra se po celý zápas spíše přelévala od brány k bráně. Přesto mírnou převahu měli určitě hosté. Kombinace opět malinko vázla, ale pohledných akcí předvedli naši naši borci přece jen dost na to, aby byl výsledek jiný. Zakončení je ale stále veliký problém. Vždyť gól ze hry jedoměličtí vlastně dnes vůbec nedali. Ujal se pouze trestný kop a penalta. Vrcholem zmaru byl nešťastně sehraný závěr utkání, který znamenal konec všem našim bodovým nadějím.

První porážku letošního ročníku zhodnotil pro náš web Jan Charvát: „Těžko se hodnotí zápas, jako byl ten dnešní. Do Rakovníka jsme jeli vyhrát a nakonec prohrajeme gólem v 90.minutě. Zaspali jsme začátek utkání a ve 20.minutě prohráváme 2:0. Přitom skóre mohlo být už v začátku opačné. Poté si troufám tvrdit, že jsme převzali iniciativu a zaslouženě vyrovnali. Gólů ale mělo být víc! Od 70.minuty jsme upustili od toho, co jsme chtěli hrát a šťastnější byli na konci domácí. Dnes nás celý mančaft trápila defenzíva, soupeř z pěti šancí dal tři branky. My dnes často chybovali, ale i tak jsem rád, že kluci zápas odmakali.

Dosavadní sezóna se nesla ve znamení výborné práce celé defenzívy. Počet inkasovaných branek byl a je i přes dnešní tři branky skutečně malý. Dostat ale tři góly ve venkovním zápase – to se pak málokdy zvítězí. Brání i útočí celý tým. K poctivému pojetí defenzívy se musí vrátit naprosto všichni. V příštím kole nás totiž čeká velmi těžký protivník ze Zavidova a ten prověří naše síly více než dostatečně. Vrátí se JEDO na vítěznou vlnu?

PŘIJĎTE SE PODÍVAT!

3. Petr BakosŽluté karty