Sokol Jedomělice vs SK Rakovník B

20.5.2018

Neuvěřitelná zoufalost!

Téměř kompletní domácí kádr se postavil na výborně připraveném povrchu rakovnické rezervě posílenou o hráče svého divizního týmu. S vidinou odčinění výsledkového zmaru z Lužné přistoupil k zápasu jedomělický sokol se vší vážností a od úvodních minut velmi zdatně tlačil soupeře. Přišel i brzký gól. Martin Janda se skvěle zorientoval po rozehraném rohovém kopu a s přehledem poslal svůj tým do vedení. Kdo by v tu chvíli tušil, co později přijde 🙁 Vždyť se v první půl hodině utkání rodila šance za šancí. Bohužel vstřelit branku je pro naše borce v současné době úkol nadlidský. Nedvěd nejspíš střílet góly zapomněl, Horák jakbysmet a když se neprosadí ani Mrština, je to v předu k u zoufání. Přitom kraje nám hrály výborně. Krivak se Zahradníkem podporováni Knotkem s Horou dokázali několikrát připravit příležitost jak na zlatém podnose. Jenže podběhnutý balón na straně druhé, který nestihneme odvrátit končí první střelou hostujícího mužstva a hned gólovou. Ve třicáté minutě je srovnáno a náš sok se dostává alespoň trochu do hry. Poklidný průběh střetnutí ovšem ukončí pár minut před pločasovým hvizdem zkrat Petra Kubenky. Nepochopitelné nakopnutí protihráče v nic neřešící situaci končí nejen jasným vyloučením, ale i pokutovým kopem, který hosté promění. Do kabin se tedy jde za stavu, který nechápe absolutně nikdo z přítomných. Ztratit takovýto poločas to chce už pořádný kopec smůly. Vyčítat však můžou domácí jen sami sobě! Incident ze závěru první pětačtyřicetiminutovky odstartoval nejen nervóznější a vyostřenější průběh zbytku střetnutí, ale i jedomělické semknutí se. V deseti lidech nepouští hráči Sokola Jedomělice protivníka snad už do jediného ohrožení naší svatyně. Zatímco sami si vytváří další a další skvělé možnosti k vyrovnání. V koncovce však opět selžou zejména Nedvěd s Mrštinou, ale i mnozí další. Snaha a vůle dotlačit míč do sítě je obrovská, ale rakovnickou rezervu urputně bránící od sedmdesáté minuty snad v desíti lidech své vápno, už překonat prostě nedokážeme. Prohrát s týmem, který i přes dlouhou „přesilovku“ vystřelí dvakrát  za celý zápas na naši branku, z toho jednou z penalty – prohrát i přesto, že posledních dvacet minut musí odchytat po zranění Josefa Pospíšila Honza Horák snad bez jediného brankářského zákroku – tak to je opravdu více než smutné. Zvlášť když příležitosti domácích snad ani nejdou sečíst. Chybí rychlost, síla či kvalita v zakončení a v samotné finální fázi? Vždyť strašnou spoustu šancí si dokážeme připravit v téměř každém zápase…. Dokáží zlomit střeleckou krizi naši hráči v dalším kole ve Slaném?

3. Petr KubenkaČervené karty
2. Jan CharvátŽluté karty