Sokol Klobuky vs Sokol Jedomělice

7.10.2017

Rowdies a body jsou zpět!

Nešťastné domácí utkání s Vraným je odčiněno. Vítězství v Klobukách určitě nevrátí všechny doposud poztrácené bodíky, ale konečně je tu zase výhra! Hosté přijeli téměř v kompletním složením a na výkonu to bylo znát. V první polovině zápasu JEDO dominovali. Spousta šancí a tři branky. Jenže v závěru prvého poločasu si tradičně život komplikují a inkasují….

Nevlídné počasí a nepříliš kvalitní terén neodradil naše hráče od koncentrovaného úvodu střetnutí. S pokřiky a fanděním úžasných JEDO FANS ULTRS spustili naši borci tolik vyzývanou ofenzívu. S první minutou přichází i první branka v podání Mrštiny. Po té i přes spoustu zajímavých přečísleních a výborných gólových příležitostí v našem podání, přichází góly až v závěru první pětačtyřicetiminutovky. Z penalty na 2:0 zvyšuje bezpečně Janda. Horák o chvíli později trefuje odražený balón po rohovém kopu a je to 3:0! Jenže do kabin se před poločasovým hvizdem jde za stavu 3:1, když přetažený centr po hlavičce domácího hráče, končí bohužel až v naší síti. Výborné představení první poloviny utkání tak devalvujeme chybkou obranné řady.

Druhé dějství pak začíná velikou snahou domácích. Hra se opět roztáhne snad na celou délku hřiště, tak jak je to v druhých polovinách zápasů většinou běžné. Naštěstí se podaří již neinkasovat. Josef Pospíšil už za svá záda prostě balón nepustí! Naopak výpady do otevřené obrany končí často zbrklým nebo nepřesným zakončením. Tradičním problémem je i finální přihrávka. Spoustu šancí nakonec pochytá i brankář hostů. Zhruba deset minut před koncem přichází jistota v podobě branky na 4:1 z kopačky Jalaghonii. A tak mohla pomalu propukat radost hostujícího tábora fanoušků! JEDO FANS ULTRAS pomohli svým znovuzrozením a neutichajícím povzbuzováním ke třem důležitým bodům!

Zdaleka ne vše je ideální. Těch šancí na gól je pořád strašná spousta. Obranná řada až na jedno zaváhání fungovala naprosto spolehlivě. Podařilo se i taktické zařazení Horáka do stopérské dvojice. Teď jen body potvrdit v domácím střetnutí…

4. Robert Nedvěd
7. Vasil JalaghoniaGól