Sokol Jedomělice vs FK Mníšek pod Brdy

4.6.2017

JEDO v křeči…

Tento velmi smutný týden umocnila ještě více prohra v posledním domácím zápase této sezóny. Při vší úctě k soupeři byl Mníšek jedním s „nejhratelnějších“ týmů tohoto jara. A přesto jedoměličtí nezískali jediný bodík. Navíc i herní projev vypadal velmi nešťastně. Je až neskutečné, že vlastně výsledky tohoto víkendu garantují Sokolu Jedomělice s největší pravděpodobností nesestupovou pozici. Divizní vítězství Hostouně a disciplinární odečet šesti bodů mužstvu FK Kavalier Sázava znamená, že pět nejhorších mužstev z obou A třídních skupin již nemohou předstihnout náš oddíl. Což při současném a zřejmě i konečném stavu divizí znamená záchranu.

Utkání jsme naprosto nezvládli. Velmi podobný průběh vlastně měl i předchozí domácí zápas s Vestcem. Jakmile musíme trošku tvořit, nevíme si rady. Určitě roli sehrálo i to, že spousta hráčů – možná všichni – měli v hlavách úplně jiné věci….. Rozhodně tím ale výkon neomlouváme! Zápas vyšel snad jen Martinu Zahradníkovi, jinak nikomu. Je to složité období, ale my se z něj určitě zas nějak dostaneme„: hodnotí nejen utkání Robert Nedvěd.

Jedoměličtí skutečně od začátku tahali za kratší konec. Soupeř šel snadno do vedení a vytvořil si mnohem více gólových příležitostí. A i když se podařilo vyrovnat, tak další inkasovaná branka v poslední minutě prvního poločasu se ukázala jako rozhodující. Druhá polovina zápasu bohužel ani nepřinesla očekávaný tlak domácích. Jakési náznaky šancí k vidění možná byly, ale tu největší zahodil opět soupeř, když přestřelil z metru prázdnou branku. Mníšek pod Brdy vyhrál naprosto zaslouženě.

Sokol Jedomělice čekají poslední dvě kola. V Zavidově a po té v Podlesí. Pochmurnou atmosféru a svázané nohy asi kouzelným proutkem nevyřešíme, ale soutěž je nutné dohrát se ctí. V nejbližších dnech také vedení klubu zveřejní plány pro příští ročník.

P.S. Milane promiň. Prostě to nešlo. Navždy budeš s námi!

4. Robert NedvědAsistence
5. Michal BuzekŽluté karty