Union Cerhovice vs Sokol Jedomělice

9.4.2017

Je to špatné, je to špatné …..

Snad jen první polovinu zápasu odehráli jedoměličtí na jakési přípustné úrovni. V té druhé už tým opět spadl do marastu posledních týdnů a po obdržené brance se nezmohl snad na jediné kloudné ohrožení branky Cerhovic. V tabulce tak začíná velmi přihořívat. Co víc – výkony nevěstí vůbec nic dobrého. V neděli do Jedomělic navíc dorazí Černolice, od kterých naši borci v podzimní části schytali sedmi gólový debakl.

Přitom do utkání vstoupil jedomělický sokol opět solidně a celý první poločas byl vyrovnaným soupeřem. Domácí měli snad jen dvě větší příležitosti. Do šancí jsme soupeře opravdu nepouštěli a i standardní situace obstojně naše defenziva i přes výškový handicap zvládala. Možná i se zraněním Buzka však postupně ztrácíme pohyb a kontrolu míče. Do druhého dějství už možná i s úbytkem sil vstupujeme vlažněji. Čehož domácí ihned využívají a jsou hned nebezpeční. Po chvíli jdou i po našem ledabylém bránění do vedení. S touto brankou navíc naši hráči viditelně zřejmě ztratili víru v jakýkoliv bodový zisk. Koncem utkání ještě domácí navyšují skóre a pohodlně vítězí.

Absolutně nešlo o to, že by Cerhovice hosty přehrávali fotbalově. Šlo o touhu po vítězství o sílu a pohyb. To všechno bylo na straně domácích. Každý náš zisk balónu končil agresivním zákrokem a většinou i faulem. Standardních situací jsme kopali bezpočet. Jenže Nedvěd nedokázal míč dostat kloudně do vápna a brankář vždy v pohodě vše sebral. Domácí borci nás nenechali rozehrát snad jedinou akci a vždy dokázali včas a tvrdě přerušit (takhle nějak by měla vypadat naše hra!). Zatímco my jsme schopni dát soupeři i náskok a pak ho naivně honit! Dopředu jsme bezzubý a dozadu moc hodní. Možná nás dobíhá fotbalová spravedlnost. Bez tréninků, bez „přípravy“ (letní i zimní vlastně 🙁 ) se fotbal hrát na této úrovni asi nedá. Lídři stárnou a noví se nerodí. Přesto podíváme-li se na složení kádru je jednoznačně v silách soutěž zachránit! Někdo ale už musí zvednout prapor, ať už povedenou akcí, gólem či výkonem! Teď je čas na hrdinství!

JEDOFOREVER

TRÉNINK ČTVRTEK 18:00!