Sokol Jedomělice vs Všenorský SK

19.3.2017

Stále bez bodů!

Další veliký zápas z pohledu JEDO historie se hrál na velmi těžkém blátivém terénu. Noční sprcha a celodenní ač slaboučký, ale o to vytrvalejší déšť změnil razantně jinak velmi dobře po zimní pauze vypadající trávník. Soupeřem byl celek Všenor protkaný ex-ligovými hráči. Lídr tabulky se rozbahněného hřiště rozhodně nezalekl a prokázal krom technických dovedností i slušný fyzický a silový projev. Jedomělický sokol však v tomto utkání rozhodně nezklamal a byl vyrovnaným sokem. Omluvenek tentokrát bylo o poznání méně. Chyběli Vicenec, Kubenka a Průcha.

První poločas začíná dle předpokladů. Hosté se snaží kombinovat, zatímco domácí poctivě bránit a využívat každou možnost a skulinku k útoku. Naše první větší možnost po Nedvědově střele z poza vápna končí na břevnu. Všenory jsou na druhé straně též nebezpečné, ale v brance nás drží opět Borský. Několik hlavičkových možností soupeře odvracíme jen s velikým štěstím. Zahradník po Krivakově náběhu a centru nedokáže z výborné pozice ještě skórovat, ale o chvilku později se už domácí radují. Kolem dvacáté minuty přizvedne rohový kop hlavičkou Krivak a Richard Knotek napálí balon do bránícího obránce tak, že si ho sráží do vlastní sítě 1-0! Uběhne jen necelých deset minut a je srovnáno. Dlouhá diagonální přihrávka soupeře směrem do našeho pokutového území letí sice trochu déle, ale přesto nedokážeme včas zareagovat. Hostující útočník trefí volej parádně 1:1. Půle se dohrává bez větších příležitostí. Jedoměličtí litují obdržené branky, jakoby tušili vývoj budoucí….

Druhá polovina a po pár minutkách už prohráváme. Naše obrana zaváhá s odkopem na hranici šestnáctky a situace končí trestným kopem z ideální vzdálenosti. Hostující hráč suverénně přes zeď promění a otáčí průběh střetnutí 1:2. Domácí však tento vývoj nepoloží a snaží se o vyrovnání. Musí být ovšem i velmi pozorní vzadu, neboť Všenory disponují rychlými a technickými fotbalisty, kteří opravdu umí. Těžký terén stěžuje práci s míčem, ale naši hráči působí aktivně a tlačí se dopředu. Několik rychlých útoků zastaví ofsajd nebo nepřesná přihrávka. Do jednoznačně největší možnosti se po Horákově přistrčení dostává Nedvěd. Samostatný nájezd ale totálně zpacká a ještě dostává žlutou kartu za přihraný pád po nevydařené kličce. Některé akce dokážeme i solidně zakončit, ale hostující svatyni vždy spolehlivě mineme. S koncem zápasu otevíráme zadní vrátka a neúspěšně se snažíme dostat hru před branku soupeře. Všenorští však nakonec s poslední minutou rychlým brejkem rozhodují utkání – 1:3!

Dnes jsme udělali příliš mnoho chyb, což rozhodlo. Sypu si popel na hlavu. Že neproměním jasnou šanci beru stejně, jako kteroukoliv chybu v defenzivě, která nás stojí gól. Dá se však i říci, že hra v obou posledních kolech byla na naše možnosti snad až nad očekávání, ale máme nula bodů! Navíc příště jedeme do Vraného, které bude chtít udělat po dvou prohrách v řadě možné i nemožné, aby doma uspělo. Takže nás čeká opět extrémně těžké střetnutí, ale těšíme se na to 🙂 „: říká Robert Nedvěd.

4. Robert NedvědŽluté karty
5. Michal Buzek