Sokol Jedomělice vs SK Spartak Příbram

9.10.2016

Obrozený útok 🙂

Suverénně nejmenší návštěva letošního podzimu sledovala v Jedomělicích utkání 9. kola Sport Invest I.A třídy. Domácí borci v něm nakonec slavili zisk všech tří bodů a nenechali se tabulkově předskočit svým soupeřem z Příbrami. Deštivé počasí posledních dní v době zápasu snad jako na zavolanou vystřídalo nesmělé sluníčko. Ovšem nasáklá hrací plocha dostala přesto během devadesáti minut pořádně zabrat! Jedoměličtí nemohli stále počítat se zraněným Horou, nemocným Cimrmanem a absentujícími Vyšatou, Borským a Laštůvkou.

Hned od úvodních minut ukazuje příbramský Spartak svoji fotbalovou sílu a kondici. Zejména jejich pravá strana krásnými kombinačními akcemi nešetří. Naši se nedostávají snad ani na dostřel hostující branky. Několik příležitostí soupeře likvidujeme na poslední chvíli. Nejednou musí vytasit zákrok i Kubenka, ale je vždy připraven. Svou dominanci potvrdí hosté po pětadvacáté minutě, kdy opět několik rychlých přihrávek končí pobídkou napříč malým vápnem, kde je nejrychleji soupeřův útočící hráč a dostává zcela zaslouženě Spartak do vedení 1:0. Pravdou je také, že od této chvíle po zbytek prvního poločasu už Příbram naši branku neohrozí. Vítr z plachet jim bere nádherným gólem Mrština po pouhé minutě jejich radosti. Vicenec nabije podél velkého vápna Bobšovi na velmi povedený obstřel – 1:1. Několik rohových kopů a standardních situací později přežije soupeř jen s velikým štěstí. Dvakrát dokonce na poslední možnou chvilku vykopávají z brankové čáry míč! Třetí gólovou ránu z „Viciho“ kopačky už ale neustojí! Pavel Vicenec svou první letošní brankou otáčí průběh střetnutí na 2:1! Ještě před poločasovým hvizdem přichází Nedvědův pas na Mrštinu a zmatky v hostující obraně. Bobeš svůj sólo nájezd s noblesou promění a zvyšuje na 3:1! Skvělý výsledek první pětačtyřicetiminutovky vzhledem k vývoji…

Druhá polovina utkání začíná malinko otevřeněji, ale jisto jistě se dostávají opět do hry hosté. Jejich kombinace a pohyb jsou příkladné. Nám se otevírá prostor pro rychlé „brejky“, ale většinou je kazíme špatnou přihrávkou či malou odvahou jít do zakončení. Přesto se obrovská příležitost urodí. Na jejím konci Mrština odmítne hattrick a snad z metru přestřelí i příbramskou svatyni. Soupeř ovšem naštěstí ve finální fázi také kazí a nebo z dobré pozice trefí vhodně postaveného Kubenku v naší bráně. Jedomělický Sokol však brání své vápno urputně a vyložené šance po zbytek zápasu příliš nedovolí. Bohužel s koncem zápasu přichází i podcenění soupeřovy střely zpoza vápna a je tu rozdíl jediného gólu. Posledních pár minut sehrají domácí s bravurou a konečný hvizd hlavního rozhodčího znamená velmi cenný zisk tří bodů!

Fotbalovost a kondiční připravenost z hostů přímo sršela. „Otevřený“ fotbal s těmito soupeři se (naopak s naší nepřipraveností) hrát opravdu nedá. Ovšem toliko omílaná vůle po vítězství, chytrost a dnes i prokázaná kvalita v zakončení našich útočníků 🙂 přináší další domácí výhru! V příštím kole zajíždí Sokol Jedomělice v sobotu do Vestce. Přijedou naši borci z venkovního utkání opět s prázdnou nebo konečně zabodují i na cizím hřišti?

TRÉNINK ČTVRTEK 17:00 🙂 🙂 🙂

3. Petr Kubenka