SK Nový Knín vs Sokol Jedomělice

3.9.2016

Bod bereme všemi deseti ….. 🙂

Utkání v obávaném prostředí na hřišti Nového Knína se hrálo za solidní účasti diváků. Ti vytvořili tu správnou „domácí“ fotbalovou kulisu a bylo hodně cítit, že za svým týmem opravdu stojí. Soupeř se prokázal nejen jako velmi fyzicky ( asi tedy jako zatím všichni na této úrovni 🙂 ) zdatný protivník, ale i jako technicky vyspělé mužstvo, které se neustále pokouší o kombinační fotbal. Jak je však vidět i s těmito soupeři se dá získat nějaký ten bodík!

IMG-20160903-WA0004

Trenéři jedomělického Sokola z různých důvodů nemohli počítat do základní sestavy s Henlínem, Horou, Jindrou, Zahradníkem, Průchou a Kubenkou. Poprvé tak v letošní sezóně dostali příležitost od úvodních minut Cimrman s Kolbuchem. K začátku zápasu ovšem přistupujeme spíše ledabyle. A jen s velkou dávkou štěstěny jdeme po Charvátem výborně zahrané „standardce“ do vedení. Hlavičku Horáka domácí brankář ještě vyrazí, ale dobíhající Janda svým druhým letošním gólem posílá náš tým do nečekaného vedení! Jinak je první polovina zápasu zcela v režii „ševců“ z Knína. Několik razantních střel zpoza vápna vždy zlikviduje Borský v naší brance. Když přečkáme několik po sobě jdoucích centrů a nepřesných hlavičkových zakončení, přichází možnost pokutového kopu pro domácí. Nešťastné Kolbuchovo zahrání rukou při odvracení míče z vlastního vápna a jasná penalta. Dan Borský ale opět skvěle zasáhne a pokus lapí! S posledními vteřinami prvého dějství přichází asi i logické vyrovnání skóre a nic na tom nezmění ani ofsajdové postavení zakončujícího útočníka – 1:1.

IMG-20160903-WA0008

V druhé polovině střetnutí, tak jak to v posledních kolech bývá, přichází i výraznější výkon našich borců. Větší důraz a nasazení na naší půlce hřiště a zlepšený přechod do útoku na straně opačné. Domácím již dovolíme snad jedinou vyloženější příležitost. Dokážeme i déle podržet balón a být nebezpeční v soupeřově šestnáctce. Zřejmě jedoměličtí zanechali ostych o poločase v kabině a dokonce sahali po všech třech bodech. Pokutový kop za faul na Mrštinu zůstal neodpískán, aby se v závěru zápasu v jasné příležitosti sám Bobeš zalekl výhry 🙁 . V jasné šanci slabší levou nohou poslal míč vysoko nad. Zápas tak končí remízou a je jasné, že domů s prázdnou nepojedeme. Bohužel v penaltovém rozuzlení selže Horák s Horou. Před posledními pokusy si navíc Borský poraní záda, a tak bonusový druhý bod získává soupeř.

Pohybově, kondičně i fyzicky je podobný soupeř (možná i soutěž) nad naše možnosti, přesto se ale daří dále bodovat. Chytrost a vůle v našem týmu rozhodně nechybí! V dalším kole vyzveme doma Union Cerhovice. Pro zatím nejméně inkasující mužstvo v soutěži. Dokáže TJ Sokol Jedomělice přelstít výbornou defenzivu soupeře a po prohraném derby s Vraným opět naplno doma bodovat?! Musíte být u toho. Znovu půjde o historicky první střetnutí těchto dvou klubů!

Přijďte fandit!

2. Jan CharvátŽluté karty