Všenorský SK vs Sokol Jedomělice

20.8.2016

Druhé kolo, druhá výhra 🙂

Ohromně cenný skalp přivezli fotbalisté Jedomělic v sobotu ze Všenor. Téměř heroický výkon podpořený skvělou defenzivou znamenal zisk všech tří bodů! Tohle rozhodně nikdo nečekal. Vítězství bude v klubové historii zapsáno hodně vysoko, neboť za domácí tým nastoupili třeba i exligový hráči Vorel s Mullerem. Naši borci k zápasu necestovali zdaleka v kompletním složením. Chyběli Průcha, Henlín, Kolbuch, Laštůvka a Cimrman. Pozměněná sestava ovšem excelovala a zaslouženě ovládla duel!

Druhý zápas v řadě se daří jedomělickým překvapit rychlou úvodní brankou. Zahradníkův gól končí v síti Všenor již ve druhé minutě. Asistenci si připisuje jeden z nejlepších hráčů utkání Honza Horák. Poctivé bránění našeho týmu nedává příliš prostoru domácím k vytvoření si vyložené příležitosti. Snad jedinkrát propadneme ve středu pole, ale Daniel Borský v naší brance tváří v tvář útočníkovi naštěstí vyráží na roh. Všenorští se neustále snaží prokombinovat před naší svatyni a několik přízemních centrů musí na poslední chvíli odstavit naše obrana. Defenzivní hráči pracují spolehlivě, ale veliký zápas hraje především Martin Janda. Na druhé straně se nám daří ohrozit soupeře po rychlých únicích Zahradníka či Jindry. Překvapit gólmana z velké vzdálenosti zkouší neúspěšně i Nedvěd. Aktivita směrem dopředu je moc důležitá, dává nám vždy šanci zmobilizovat síly vzadu a alespoň trochu rozbít jasnou převahu domácích na míči. První polovinu utkání dohráváme za jednobrankového vedení.

V druhé části boje začínáme poněkud pasivněji. Sil ve velkém horku není příliš a soupeř nás zatlačí hluboko do defenzivy. Ovšem nasazení a obětavost všech našich hráčů nedovoluje domácím srovnat skóre. Po jednom z mála rohových kopů Jedomělic se k odraženému balónu dostává Horák a úchvatnou střelou vymetá vzdálenější šibenici bezmocného brankáře Všenor. Vedeme 2:0! Nadále se soustředíme především na bránění, ale zároveň se dostáváme i do nadějných přečísleních. Domácí se totiž tlačí více a více dopředu, a tak okénka v jejich obraně logicky vznikají. Bohužel žádnou akci již ke gólu dotáhnout nedokážeme. Naštěstí i soupeř už gólově mlčí. Jasnou herní převahu nedokáže brankově zúročit, neboť naše obranná hráz s „neprůstřelným“ Borským v bráně dokonce zápasu nepoleví! Zápas končí velmi překvapivým výsledkem – zaslouženou výhrou hostů.

Nebylo slabého výkonu (snad ani ne toho průměrného) v našem týmu. Opravdu všichni hráči zaslouží absolutorium. První dvě kola nás zastihly v solidní formě. Jedná se ovšem o pouhé dva zápasy! V dalším mistrovském klání navíc přivítáme neporažené Vraný! Soupeře, který ještě neinkasoval jedinou branku. Derby tudíž bude mít ten správný náboj. Bude se hrát o čelní pozice! Kdo ví jestli se ještě vůbec někdy Jedomělice budou prát o první místo v tabulce I.A třídy? 🙂 🙂 🙂 U toho musíte být!

Přijďte fandit!

4. Robert NedvědŽluté karty