Sokol Jedomělice vs TJ Sokol Tuchoměřice

6.8.2016

Do ideálu daleko, aneb „taková klasická generálka“ 🙁

Netřeba asi větších komentářů k tomuto poslednímu přípravnému střetnutí. Výčet toho co se nepovedlo je veliký. Vše začalo již před zápasovými problémy se složením alespoň základní jedenáctky (dovolené, festivaly apod.). Další ránu utrpěli domácí při pohledu na hrací plochu těsně před utkáním. U lavičky hostů došlo k výraznému sesuvu půdy, a tak vznikla nebezpečná propast přímo v hracím poli. Viditelné rozhození našich borců bylo evidentní po celých devadesát minut. I přesto všechno by si jedomělický Sokol měl se soupeřem tohoto typu jednoznačně poradit.

Oproti prvnímu přípravnému střetnutí s Tuchlovicemi se sestava velmi výrazně obměnila a nesehranost byla do očí bijící. Koncentrace hráčů k utkání byla chabá a tak mnoho líbivých akcí v jedomělickém sportovním areálu k vidění nebylo. První polovina utkání přinesla sice soustavný „dá se snad říci tlak“ domácího týmu, který vyústil i v Zahradníkovu vedoucí branku, ale i soupeř měl své možnosti. Tu největší zlikvidoval výborným zákrokem Borský, kterého útočící hráč spíše nastřelil.

Druhé dějství přineslo ještě více nepřesností a zmatků do naší hry. Nakonec i vyrovnávací branku hostů. Postupem času znovu soupeře zatlačíme a šance, které přicházejí jsou opravdu veliké. Mrština ovšem nemá svůj den, nepromění ani pokutový kop, ale i ostatní (Nedvěd, Kubenka, Vicenec, Jindra, Zahradník, Janda atd.) jsou v zakončení jaloví nebo se do něj vůbec nedostanou. Pomalá práce s balónem, nepřesná rozehrávka, zdlouhavé zakončení a velmi malý důraz v osobních soubojích po celém hřišti. To všechno jsou atributy, které nás provázely celým zápasem a které musíme za každou cenu rapidně zlepšit. Zápas končí remízou 1:1.

Špatný výkon, špatná hra a hlavně malé nasazení. Jakoby naši borci najednou proti „slabšímu“ soupeři nevěděli co hrát. Sestava byla sice poslepovaná, ale i v této můžeme vyběhnout v ostrém mistrovském zápase. Diváci si cestu na nás najdou i na přípravný zápas a my jim nabídneme takovouhle podívanou. To mě osobně mrzí strašně moc, ale s týmem se jednoznačně soustředíme hlavně na mistrovskou soutěž a ta začíná až za týden. Tam doba hájení končí! Tam chceme nabídnout úplně jinou tvář!„: říká za všechny Robert Nedvěd. Už za týden přijedou k prvnímu kolu Sport Invest I.A třídy Klecany a jedomělické čeká ještě strašně moc práce ať už ohledně sportovní formy či uzpůsobení hrací plochy!

V nejbližších dnech bude zveřejněn článek o změnách v realizačním týmu a menší reorganizaci nejužšího vedení klubu. Sledujte nás a hlavně přijďte za týden v neděli 14.8. do Jedomělic na fotbal! Budeme Vás potřebovat!

3. Petr Kubenka
4. Robert NedvědAsistence