Sokol Jedomělice vs FK Červené Pečky

12.6.2016

Více bodů než na podzim!

V předposledním kole ukončili sérii svých domácích utkání tohoto ročníku Sport Invest I.A třídy jedoměličtí jak jinak než výhrou. Ač Červené Pečky dorazili k zápasu trochu později, tak rozhodně nepůsobili jako odevzdané mužstvo, které soutěž jen dohrává. Velmi mladý kádr soupeře vzdoroval statečně a v závěru utkání zápas ještě dokázal solidně zdramatizovat.

Domácí s vědomím jistoty záchrany vstoupili do utkání velmi koncentrovaně. I přesto, že základní sestava Sokola doznala mnoha změn, vytváří si jedoměličtí v průběhu prvního poločasu velké množství vyložených příležitostí. Bohužel s jejich zakončováním už to tak slavné není. Nedvěd po Horákově přiťuknutí sice trefí vedení, ale následující nájezdy Zahradníka a Horáka zůstanou trestuhodně nevyužity. Tomáš Henlín z výborné pozice pálí těsně vedle a Vicenec později též neúspěšně zakončí. S koncem první pětačtyřicetiminutovky přichází i série rohů a přímých kopů na naši branku. Po jednom z nich vyrovnává soupeř skóre na 1:1!

Do druhého dějství opět protáčíme sestavu a nadále se dostáváme do výborných možností. Gól visí doslova ve vzduchu, ale zakončení se zdaří až Mrštinovi, který je snad po celý zápas mohutně vyvolávám domácími fanoušky. Po svém příchodu v šedesáté minutě stihne dokonce hattrick! Po druhé vedoucí brance přichází po zaváhání naší obrany veliká příležitost Peček, ale Kubenka skvěle zasáhne. Pak již úřaduje Bobeš Mrština. Po jeho třetí brance vedeme již 4:1, ale přichází i další možnosti. Bohužel zakončení již není tak důrazné, a tak udeří na straně druhé. Soupeř snižuje v závěru zápasu dvěma góly dokonce na rozdíl jediné branky. Definitivně rozhodnout může po Buzkově přiťuknutí Nedvěd, ale jeho bomba končí jen na tyči. Závěrečný hvizd rozhodčího a vítězné skóre 4:3 zůstává!

Celkem 38 bodů dokázali nasbírat naši borci v této soutěži. Zejména domácí utkání se ziskem 28 bodů byla základním pilířem úspěchu. Avšak jen tento zisk by na záchranu nestačil. Dosavadních 10 bodů získaných na hřištích soupeřů se ukázal jako faktor rozhodující – zejména pak výhra na hřišti Radimi nasměrovala náš tým k velikému úspěchu! Zápas který vlastně rozhodli naši brankáři. Dan Borský v brance úchvatně čaroval a Petr Kubenka v útoku vystřelil tři zlaté body!

V posledním kole tohoto ročníku se pokusíme bodový zisk ještě navýšit, ale na hřišti suveréna soutěže v Brandýsu nad Labem to bude extrémně náročné. Dokáže ještě navýšit své šestnácti gólové konto Bobeš Mrština? Ten jistě svůj loňský rekord (23 branek – I.B) již asi nepřekoná, ale i tak patří opět k nejlepším střelcům celého ročníku.

3. Petr Kubenka
2. Jan CharvátAsistenceŽluté karty