FC Velim vs Sokol Jedomělice

29.5.2016

Ve Velimi lepší domácí

Z předposledního dalekého zájezdu tohoto ročníku jedomělický Sokol body nepřivezl. V krásném zázemí velimského klubu, jemuž nade vše dominuje především kvalita hrací plochy, byla k vidění hlavně fotbalovost domácího mužstva. Naši borci tak mohli poměřit síly s dalším protivníkem v jehož sestavě nastupují hráči s ligovou minulostí. Třeba Lukáš Hartig sice již nenastupuje na postu obávaného kanonýra v útočné řadě, ale i v obranné linii své kvality neustále prokazuje.

Řada nahlášených absencí borců našeho kádru zadělala v týdnu na pořádné starosti trenérskému týmu, který musel provést hned několik změn v základní sestavě. Na nádherném pažitu jsou fotbalovější určitě domácí a také si vytváří velmi dobré příležitosti k zakončení. Daniel Borský v naší brance opět skvělými zákroky drží svůj tým od gólové pohromy. V ojedinělé šanci našeho týmu před brankou Velimi zaváhá Roman Vyšata a svou brankovou potenci posledních dní bohužel nepotvrdí. S koncem prvního poločasu po našem autovém vhazování a prohraném souboji přichází po samostatném nájezdu velimského útočníka první gól. Velká rána do našich plánů a vzápětí hned další! Snad s posledním „poločasovým“ hvizdem rozhodčího ničí krásnou kombinační akcí soupeř naši defenzivní činnost a navyšuje skóre na 2:0! V poslední desetiminutovce úvodního dějství přišel trest za naší pasivitu. Za nulovou aktivitu směrem dopředu, ale také za ponechání zbytečně velkého prostoru na naší polovině. Čímž v podstatě soupeři dovolujeme kombinovat a možnost hrát před naší brankou.

Naštěstí v druhé polovině zápasu konsolidujeme defenzivní činnost a též dokážeme být i nebezpeční na půlce Velimi. Domácí se přesto dostávají i nadále do šancí, ale v poslední chvíli vždy přijde náš blok nebo skvělý zákrok Borského. Najednou dokážeme včas přistupovat a tudíž máme i možnost soupeři zakončení minimálně ztížit či úplně znemožnit. S koncem zápasu s příchodem Mrštiny přichází i naše příležitosti. Zejména Michal Buzek, který opět operuje na obrovském prostoru může několikrát rozvlnit síť. V dobré pozici pálí i Jarda Petržílka, ale též neúspěšně. Zápas proto končí zaslouženým vítězstvím domácích. Nutno uznat, že zřejmě i v nejsilnější možné sestavě by byl pro náš klub přetěžký úkol získat zde nějaký bodík.

Náš tým se nyní musí zkoncentrovat a co nejlépe připravit na další kolo, kdy k nám zavítají Dobrovice. Na podzim nám rezervní tým třetiligového klubu porážkou 4:1 příliš šancí na úspěch nedal. Navíc poslední tři kola Sport Invest I.A třídy budou extrémně zajímavá pro diváka. Výsledky mužstev ze spodního patra tabulky určila šestibodový náskok jedomělických na sestupovou pozici. Udrží jedomělický Sokol bezpečný odstup a zvládne dvě následující domácí utkání? Přijďte fandit, vždyť I.A třída není v Jedo navěky 🙂

3. Petr Kubenka
6. Josef Průcha