SK Slaný vs Sokol Jedomělice

16.4.2016

Prohrané derby

Necelé čtyři stovky diváků navštívilo sobotní derby ve Slaném. Jedomělická žlutá záplava a to nejen na proti hlavní tribuně po celý zápas mohutně povzbuzovala svůj tým. Bohužel naši borci dnes na soupeře nestačili. Ještě než vypuklo samotné utkání předal managment Jedomělic menší pozornost a poděkování Martinu Cílkovi za dlouholeté úspěšné působení v našem klubu. Předzápasové prohlášení obou táborů pak dávalo tušit, že se odehraje nejspíš trochu vypjatěších devadesát minut 🙂

V úvodním dějství držíme s favoritem krok. Obě mužstva se soustředí především na obranu, a tak gólových příležitostí k vidění moc není. Nebezpečnou hlavičku po slánské standardce likviduje Kubenka v naší brance a snahu o dorážku na zadní tyči po podobném přímém kopu posílá útočící hráč SK Slaný vysoko nad. Naše akce většinou končí na vápně soupeře, ale náš tým srdnatně bojuje o každý metr hřiště. Problém nastal po třicáté minutě zápasu, kdy se zranil Nedvěd (až do 60.min přes pohybový handicap za sebe nikoho nechtěl na hřiště pustit 🙂 ). K dispozici pro tento zápas nebyl Buzek ani Henlín, a tak jedoměličtí neměli možnost poslat jiného středového hráče do hry. Tudíž pomalu, ale jistě vyklízíme prostředek hřiště a držení míče se znatelně přesouvá na slánskou stranu. Což se projevuje hlavně v druhém dějství! Neuznaný gól domácích po faulu na Vyšatu nahrazuje po chvíli možnost pokutového kopu pro SK Slaný. Již čtvrtá penalta na náš tým v tomto roce a opět bezgólová! Petr Kubenka výborným zákrokem vyráží! Jedomělickým ale evidentně čím dál více dochází síly. Pravý obránce domácích zhruba deset minut před koncem – nutno přiznat krásně – rozhodne svou individuální akcí zápas. O pár minut později až příliš riskujeme standardku a přesouváme se bez zajištění do vápna soupeře. Po jejím špatném rozehrání a uklouznutí Kubenky inkasujeme po druhé.

V tomto derby vyhrál určitě lepší. Otázkou je, zda by měl klub jako Slaný vůbec soupeřit s vesničkami typu Jedomělic, ale to už je opravdu problém někoho jiného. Za své vzaly i silné řeči domácího vedení o tom, že toto je pro ně zápas jako každý jiný. Gólová radost jejich lavičky po vedoucí brance v takovéto míře totiž na tomto stadiónu hodně dlouho k vidění nebyla. TJ Sokol Jedomělice ve dvojzápase se slánským SK, především díky podzimní výhře vytěžil maximum. Důležité boje však přichází hned v zápětí. Naprosto všechny týmy ze spodku tabulky na jaře pravidelně bodují. Proto se tým musí soustředit hned na následující domácí řež o body s SK Poříčany!

3. Petr KubenkaŽluté karty
4. Robert NedvědŽluté karty