SK Union Čelákovice vs Sokol Jedomělice

17.10.2015

Je to bída – hlavně herní!

V sobotním dopoledni v Čelákovicích sehráli naši borci hodně nevydařený zápas. Po ubojovaném vítězství v derby s Doksy se čekal nyní především herní „progres“, ale hlavně i nějaký ten bodík. Ač sestava vypadala velmi kvalitně nepodařilo se téměř nic! Problémy se rýsovaly pouze se složením stoperské dvojice. Tomáš Henlín totiž nebyl k dispozici a Honzu Charváta do základní sestavy stále nepouští bolavá kolena.

Menší kvalita byla k vidění snad jen úvodních minutách zápasu, kdy naši hráči jasně, ale jen velmi krátce dominovali a mohli kromě gólu Mrštiny přidat několik dalších. Jenže jako mávnutím kouzelné hůlky se po prvních patnácti minutách zápasu zcela změnil průběh hry. Bez běhání hrát fotbal nejde, ale my jsme to přesto zkusili 🙁 Zejména z naší levé strany hrozilo čelákovické nebezpečí neustále. Na vyrovnávací gól domácích ještě dokážeme zareagovat, když si Martin Janda prsy připraví balon ke gólové ráně. Jenže otevřené a totálně roztažené hřiště vyhovuje mnohem více domácím. Několik šancí zmaří včasným vyběhnutím Kubenka, ale spoustu výborných příležitostí nezvládnou Čelákovice vlastní nemohoucností. My zahrozíme jen občas, a tak přichází s koncem poločasu nejen vyrovnávací branka místního Unionu, ale i ta, kterou totálně otáčí výsledkový vývoj zápasu! Po souboji uprostřed hřiště končí utkání pro Honzu Horáka. „Horyho“ zlomený nos a následná vedoucí branka domácích v poslední minutě zápasu předznamenává náš výsledkový osud!

V druhé půli se víceméně stejný obraz hry opět opakuje. Naši se sice tlačí dopředu a několik velmi dobrých možností ledabyle zahazujeme. To samé ovšem platí i pro našeho soupeře. Šancí je opravdu na obou stranách požehnaně. Postupem času jedoměličtí více riskují a tím i otevírají zadní vrátka (ne že by předtím byla zavřená!) , ale vyrovnávací gól stále nepřichází a dokonce zápasu už ani nepřijde. To spíše na druhé straně pálí opravdu obrovské „tutovky“ domácí. Utkání končí naší jednogólovou prohrou!

Herní bída nadále pokračuje. Na útočné polovině je pro nás snad nadlidským úkonem si kvalitněji přihrát. Raději se uchylujeme k překopávání celého hřiště a spoléháme na náhodu! Defenziva celého týmu je opět strašidelná! Vzadu jsme šíleně hodní. Vyšata nastoupil se sebezapřením a na jeho výkonu to bylo znát. Zápas se nepovedl také Horovi. V záloze chybí pohyb a herní kvalita. Od Nedvěda bez formy je to strašně málo. Na krajích od Krivaka a Petržílky je to ještě méně! Jediný Buzek snad v zápase obstál. Můžeme se vymlouvat na cokoliv, ale hra je prostě špatná a kdo jiný by ji měl určovat, když ne záložníci! Přitom soupeř byl více než hratelný, možná i nejslabší v dosavadní podzimní části.

TRÉNINK ČTVRTEK – 17:00!!!

3. Petr Kubenka
4. Robert NedvědAsistence