Sokol Jedomělice vs FK Stejstav Hýskov

31.5.2015

Bojujeme o druhé místo!

Přímý souboj o průběžné druhé místo „Fair Credit“ I.B třídy se hrál v neděli v Jedomělcích. Domácí hráči již několikrát prokázali, že se umí na důležité souboje skvěle připravit. A přestože utkání nepřihlížela extra velká návštěva (cca 70 platících diváků), tak i tento duel vyzněl jednoznačně pro jedomělické. Kolem hřiště byli opět všichni nejvěrnější fanoušci a příznivci, kteří vytvořili výbornou atmosféru. Odměnou jim byl skvělý, organizovaný a nadšený výkon domácího týmu!

20150531_171521

Stále čtyři absentující hráče (Henlín, Laštůvka, Cimrman a Zahradník) postrádal jedomělický Sokol v této „pódiové řežbě“. Alespoň na lavičce, už ale byli připraveni uzdravení Vojta Hora a Josef Průcha. Utkání začalo pozorným bráněním a spíše takovým vyčkáváním obou táborů na to, s čím vyrukuje soupeř. Naše obranná čtyřka ale hrála ve vynikající formě! Vůbec defenzivní hra celého týmu vypadala velmi přesvědčivě, jakoby mužstvo v tomto složení hrálo už léta 🙂 . Hýskovské jsme nepustili snad do jediné vážnější šance za celých devadesát minut hry. Nebezpečí nám tak hrozilo pouze ze „standartek“, především pak z rohových kopů hostů, ale již zmíněné skvělé bránění všech našich hráčů skutečně nepřipouští větší gólovou příležitost hostů. Na druhé straně se však vyložené šance také snadno nerodí. Ovšem do vápna a k zakončení se dostáváme podstatně lehčeji než soupeř. Tradiční spolupráce Kubenka – Horák znamená první gólovou radost domácích! Náš brankář dlouhým pasem vyřadí ze hry všechny hráče v poli a pro „Horyho“ už je lehké zařídit vedení 1:0. V tuto chvíli se asi začíná rodit myšlenka hostů o vyprovokování našeho střelce k oplácení. Nevybíravými zákroky a především ubohým, urážlivým slovním napadáním se pokouší rozhodit nejen Honzu, ale i naši celkovou koncentraci. Jenže jedoměličtí poučeni z předchozího vzájemného utkání drží nervy na uzdě a dál se soustředí jen na svůj cíl. První poločas končí a s ním i vyrovnaná hra obou týmů. V tom druhém již dominují hráči Jedomělic. Oboustranně otevřenější hra přináší především naše rychlé kombinační vpády do hýskovské obrany. Soupeře držíme pod tlakem na jeho půlce a zanedlouho přichází i nádherný gól Pavla „Vicigóla“ 🙂 ! Bobeš Mrština se uvolní u rohového praporku a centruje na hranici malého vápna. Do balónu se nádherně položí střelec posledních důležitých branek a zvyšuje hlavou na 2:0! Pro Pavla Vicence třetí gól sezóny, ale také třetí v posledních dvou zápasech! Nadále kontrolujeme hru. Hostující mužstvo navíc zápas po zranění jednoho z hráčů dohrává v desíti lidech. Domácí tak přidávají na cestu hostům ještě jednu branku. Nedvědovu „pumelici“ přes vydatnou snahu netrefí clonící Janda (na svůj první gól této sezóny si ještě musí počkat 🙂 ), což dokonale zmate hýskovského brankáře a míč pohodlně zapadne za vzdálenější tyč 3:0!

20150531_171647

Jeden z nejlepších výkonů tohoto ročníku předvedli naši hráči proti velmi silnému soupeři a oplatili mu tak hořkou poslední vzájemnou porážku. Výborně vypadala zejména defenzivní hra celého týmu. Obranná čtyřka Kolbuch, Charvát, Vyšata a Janda nepustila soupeře snad do žádné vážné šance a navíc stále podporovala naši ofenzivu! Skvělou formu potvrdil opět „Vici“. Na stranách zálohy se dobře zabydleli „buštěhradská dvojčata“ Krivak s Jindrou! Výsledkem si navíc TJ Sokol Jedomělice zajistil tolik touženou „bednu“! Nejhůře třetí místo budeme brát na konci soutěže, ale o udržení současné druhé pozice se budeme prát v následujících posledních dvou kolech na Velké Dobré a doma s Doksy. Jaké bude konečné umístění „Jedo“ v této historické sezóně?

Trénink ve čtvrtek 18:00!

20150531_18315520150531_18471420150531_18471920150531_18472820150531_18474120150531_184932

2. Jan Charvát
4. Robert NedvědGól