Sokol Jedomělice vs Sokol Jeneč

17.5.2015

Lepší fotbal v „Jedo“ než hokej v „telce“!

Velkou diváckou televizní konkurenci měl nedělní souboj s Jenčí. Všeobecně asi spousta fotbalových fanoušků všech výkonnostních úrovní dala přednost sledování marnému medailovému snažení našich hokejistů. Konec konců možná i menší zvučnost a síla soupeře nepřilákala více diváků do našeho sportovního areálu. Nejmenší návštěva této sezóny však sledovala v Jedomělicích výborné gólové představení v podání našich borců! V kontrastu s výsledkem zmiňovaného utkání o hokejový bronz, byl průběh tohoto zápasu pro všechny účastníky a hlavně příznivce domácího Sokola vyloženě balzámem na duši!

Stále bez tří zraněných či nemocných (Průcha, Vicenec a Laštůvka) se postavili jedoměličtí svému „neoblíbenému“ soupeři, který si z poslední návštěvy od nás odvezl všechny tři body! I nyní začal „mač“ celkem vyrovnaně a nutno říci, že do odstoupení zraněného hostujícího hráče, byla hra v samotném úvodu zápasu skutečně poměrně vyrovnaná. Ovšem po vstřelení první branky Honzy Horáka, kterému už tak trochu tradičně z výkopu od branky „přihrál“ přímo Petr Kubenka, se zápas dostává zcela pod naši kontrolu. Vzhledem k postavení v tabulce asi očekávaný scénář. Soupeř sice během prvního poločasu trefí z dobrých šancí dvakrát tyčku naší branky, ale tím výčet jeho šancí asi končí. Gólově se totiž prosazují už jen domácí. „Hory“ skvěle pošle do sóla Martina Zahradníka a ten konečně po delší době neváhá a s přehledem zvyšuje na 2:0! Po chvíli trefuje svým 19. gólem v soutěži z trestného kopu Bobeš Mrština vedení 3:0. V závěru první pětačtyřicetiminutovky po krásné akci nádherně promění nájezd ze strany Patrik Krivak a stanovuje poločasové skóre 4:0. V celém druhém dějství opět nadále bušíme do hostující obrany, ale prosadí se až v 60. minutě po rohovém kopu Mrštiny klasicky Honza Charvát hlavou 5:0. Poslední gólovou tečku napíše po hezké kombinační akci svým druhým gólem v zápase dnes velmi aktivní Martin Zahradník 6:0!

20150517_18024420150517_18021020150517_18032520150517_184650

Spoustu šancí v závěru ještě spalujeme, ale výsledkem, výkonem a hlavně přístupem k zápasu odměňujeme nejen sami sebe, ale i Ty nejvěrnější, kteří nás přišli dnes podpořit! Ano, soupeř byl trošinku odevzdanější ze situace, v které se tabulkově nachází, ale sám se nikdy nikdo neporazí! A s těmito soupeři jsme v minulosti mívali veliké problémy.

Nyní nás však čekají skutečně mimořádná utkání! Sice poslední čtyři zápasy, ale s těmi nejzvučnějšími soupeři! Tím prvním bude velké derby v sousední Mšeci! Ta nám jistě ještě nezapomněla výprask, který zde utrpěla na podzim. Po tomto zápase hostíme „prokletý“ Hýskov 🙁 , a hned po té zajíždíme na nám vyhovujícím velké hřiště 🙂 na Velkou Dobrou. A nakonec se doma rozloučíme s Doksami, které míří o soutěž výš! Teď se ukáže skutečná síla mužstva. Dojde k přímé konfrontaci mužstev usilující o první tři pozice! To bude nervy drásající závěr historicky padesáté jedomělické fotbalové sezóny! Umístění na „bedně“ by bylo třešničkou na dortu pro chystané výroční oslavy místní tělovýchovné jednoty!

Trénink ve čtvrtek v 18:00!

2. Jan CharvátGól
3. Martin Patč