Sokol Jedomělice vs TJ Sokol Vonoklasy

5.4.2015

Tři body zůstaly doma!

Před zápasové prognózy vzhledem k opačnému postavení obou mužstev v tabulce byly vlastně naplněny. Do jedomělického sportovního areálu si našlo cestu celkem 108 platících diváků. A Ti viděli „asi“ očekávané vítězství domácího týmu. Oproti prvnímu jarnímu kolu se ovšem žádné gólové galapředstavení nekonalo, ale i dvoubranková výhra a hlavně „nula“ na kontě obdržených branek se cení! Stejně tak se musí ocenit báječná a slyšitelná podpora našich nejvěrnějších fandů. Jsou naším dvanáctým hráčem v každém utkání!

Tak jako se rychle měnila obloha nad hlavami hráčů během zápasu, byl i samotný výkon a herní projev velmi proměnlivý. Hezké akce střídaly velké nepřesnosti. Samotná hra postrádala plynulost a šmrnc posledních domácích vystoupení. Ovšem přístup, nasazení a kvalita jedomělických fotbalistů nedovolila soupeři pomyšlení na jakýkoliv bodový zisk.

K utkání nebyli k dispozici jen Robert Nedvěd a Roman Vyšata. S kapitánskou páskou vedl mužstvo do boje po delší době od začátku zápasu Honza Charvát a patřil opět k těm nejlepším na hřišti. V prvních minutách utkání se nám nedaří prokombinovat k solidnějšímu zakončení. Nejnebezpečněji se nám daří útočit z levé strany, kde aktivitou hýří Martin Zahradník. Ale i soupeř se dostává do několika nadějných příležitostí. Po třiceti minutách vychází skvěle akce na jejímž konci nabíjí „Zahry“ Krivakovi a ten z jednoho doteku uklízí balón do sítě 1:0. Pro Patrika Krivaka první mistrovský gól v dresu „Jedo“! Jen o pár minutek později je faulován Bobeš Mrština ve vápně a sám si nese míč na značku pokutového kopu. Svou normu, gól na zápas, stvrzuje proměním penalty na 2:0.

Druhá polovina zápasu začíná tlakem soupeře, ale i my se stále dostáváme před branku Vonoklas. Po chvíli se hra roztahuje na celou šíři a délku hřiště (ještě že ho máme tak malé 🙂 ). Rozháraný projev a přelévání těžiště hry od vápna k vápnu vlastně charakterizuje celý druhý poločas. Ale alespoň konečně začínáme střílet i ze střední vzdálenosti. I přes nepříliš povedené projektily Průchy, Horáka a hlavně dorážky Krivaka se krom jednoho „Horyho“ nájezdu do úplně vyložené příležitosti nedostáváme. Na druhou stranu během celého „matche“ nám rozhodčí neuzná celkem tři vsítěné branky po domnělých ofsajdech. Především dorážka agilního Martina Jandy rozhodě postavení mimo hru nepřipomínala. Trochu nervóznější závěr zápasu pak ovlivnil asi nejvíce velmi kluzký terén, ale se skórem již nikdo nepohnul.

V konečném součtu třetí výhra v řadě. Posun v tabulce ještě trochu výše. Samotnou třetí příčku budeme bránit za týden v „derby“ ve Zlonicích. A to bude velký zápas! Budeme spoléhat i na podporu našich úžasných fanoušků, protože ve Zlonicích bývá atmosféra vždy o trochu „tvrdší“ 🙂 .

Trénink ve středu od 18:00!

2. Jan CharvátŽluté karty
3. Martin Patč