Sokol Jedomělice vs Sokol Mšec

26.10.2014

Po Nižboru odjela s pěti góly i Mšec!

Nádherná neděle v Jedomělicích! Nejenže do naší vísky zavítala se společností Fair Credit „Fajn trefa“, ale i v očekávaném derby pouhých osm kilometrů vzdálená Mšec. Počítadlo návštěvnosti se v tomto utkání „naštěstí“ zastavilo na čísle 200 platících diváků. Více vstupenek již nebylo k dispozici 🙂 . Možnost vystřelit si o poločasové přestávce několik tisícovek, kvalitní výkony domácího týmu, ale samozřejmě i samotný soupeř, to vše byla lákadla lokálního šlágru 10.kola I.B třídy středočeského kraje. Historie Jedomělic již střet se Sokolem Mšec eviduje, ale na této úrovni se soupeři utkali poprvé. A mšečtí na něj určitě nebudou vzpomínat v dobrém. Početný zástup jejich příznivců viděl sice dominanci Sokola, ale toho jedomělického!

Divacii

Bez tří stabilních hráčů Tomáše Henlína, Martina Jandy a Martina Patče nastupují domácí odhodláni vyšvihnout se na druhou příčku tabulky. Jen vítězství o dvě a více branek jim zaručuje vyrovnání dosavadního historického výsledkového maxima. V premiérovém ročníku se totiž jedomělickým také podařilo dosáhnout druhé příčky, ovšem vydrželi na ní pouhý jeden jediný týden. Jak dlouho na ní vydrží v sezóně současné?

Divaciiii

Od úvodního hvizdu se tak ukazuje kdo má větší chuť, nasazení, vůli a kvalitu! TJ Sokol Jedomělice napadají soupeře hodně vysoko! To od samého začátku vyvolává velké zmatky v obraně Sokola Mšec. Dostáváme se pozvolna do menších či větších příležitostí. Domácí skvěle povzbuzující fanouškovská žlutomodrá enkláva se dočkává brzy příležitosti zařvat poprvé „gól“. Výborně se pohybující útočná vozba Jedomělic Horák, Mrština, Nedvěd, Zahradník a Vyšata rozehrává výbornou partii. Před první brankou krásně vysune Bobeš Mrština Martina Zahradníka. „Zahry“ se neukvapí a ještě lépe postavenému Nedvědovi servíruje míč přímo na hlavu. A ten se hlavou nikdy nemýlí 🙂 1:0! Další napadání hostující obrany vyústí v rychlý vpád do jejich vápna, kdy Robert Nedvěd posílá Mrštinu do sólového nájezdu. Bobeš si s bravurou sobě vlastní poradí a vedeme 2:0. Veškeré útočné snažení Mšece v prvním poločase ukončuje naše zodpovědná defenziva, kterou již tradičně řídí Honza Charvát. Petr Kubenka, ale hraje též velký zápas. Svým trestným kopem z úctyhodné vzdálenosti doslova ohne břevno nad soupeřovým brankářem. Úžasný moment. Krajní obránci Vojtěch Hora a Vlasta Kolbuch si nejen plní stoprocentně své defenzivní povinnosti, ale i vydatně podporují naši ofenzivní smršť. Domácí Xavi Hernandéz (Josef Průcha 🙂 ) jako správný dispečer hry sbírá a rozděluje odražené balóny! Nakonec ještě před poločasem si hostující hráči sami sráží nepřímý kop Honzy Charváta do své svatyně a první půle zápasu končí snovým stavem 3:0!

Diváci

Druhé dějství začíná podobným průběhem jako to první a velmi brzo se dostáváme do čtyřgólového vedení. Vlastik Kolbuch vysune kolmicí za obranu Nedvěda a ten tváří v tvář mšeckému brankáři raději přihrává ještě lépe postavenému Mrštinovi před prázdnou branku – 4:0! Po té se začíná hrát zápas trochu otevřeněji, neboť čtyřbrankové vedení v domácích hlavách opravdu působí! Před Cílkovu branku se konečně dostávají i mšečtí. Po jedné ze standardních situací, kdy zavládl přespřílišný klid v našem velkém vápně, pohodlně snižuje Sokol Mšec na 1:4. Utkání se již spíše dohrává. Přesto se nadále dostáváme do dobrých příležitostí. Jan Horák sice gól v tomto utkání nevstřelil, ale jednu jeho utaženou střelu zpoza vápna brankář hostů pouze vyráží k nohám Martina Zahradníka, pro kterého již není problém dorazit do odkryté branky 5:1. Ještě před koncem utkání asi nejlepší (nejsilnější) hráč Mšece zakončí svou akci brankou, když navede míč ze středu pole a ze strany prostřelí Cílka 2:5. Souboje tohoto hráče s „Charvym“ se staly ozdobou tohoto derby. Jiskření dvou kamarádů nakonec skončilo podáním ruky, tak jak to má být!

Divaci

Jak dlouho Jedomělice udrží druhou příčku? Hodně těžký los konce podzimu! Hýskov, Velká Dobrá a Doksy! Koukejme jen na další zápas! Do Hýskova se pro body nejezdí, ale my tam před rokem tři vyválčili a válka se očekává i letos!

Pojeďte se rvát s námi!!!

Divac

2. Jan CharvátAsistenceŽluté karty