Začátek roku 2020 z důvodu celosvětové pandemie vnesl na pár měsíců do sportu „spací“ náladu. Coronavirus paralyzoval jarní část fotbalové ročníku 2019/20. Amatérské soutěže byly pozastaveny, posléze ukončeny, se stávajícím pořadím bez přímých postupů-sestupů. Momentálně se už však neprofesionální fotbalový svět chystá na novou sezónu. Samozřejmě i jedomělický sokol se připravuje na fotbalový podzim. Jak v JEDO přečkali jaro? Jaký byl pohyb v kádru? Jak bude vypadat přípravné období? To vše pro náš web okomentoval předseda oddílu Josef Nedvěd a členové nejužšího vedení klubu Pavel Vicenec a Robert Nedvěd.

Jaro bez „fotbalu“ – Josef Nedvěd.

Asi celé sportovní prostředí něco podobného zažilo vůbec poprvé. Obávali jsme se, stejně tak jako ostatní, zda nám někteří lidé v klubu, zejména pak hráči, nebudou už chtít s fotbalem skončit. Každá ztráta člověka zainteresovaného v naší organizaci je velmi citelná. A nyní se zřejmě ještě umocní doba, kdy zadarmo neudělá nikdo téměř nic. Náš klub je přitom na dobrovolnosti, svépomoci a jednotě založen. Čeká nás tedy složité období, ale dobře víme, že podobně jsou na tom i jiní. Budeme bojovat. Příští ročník jsme finančně zajistili zcela bez problémů. Konečné sedmé místo tedy určitě netřeba hodnotit a lepší vyhlížet podzim. Uvidíme, jaká opatření se nás ještě konkrétně dotknou, ale je třeba myslet pozitivně. Čeká nás totiž již osmá sezóna v kraji. A takový náš malý sen je uhrát na této úrovni ještě minimálně dvě. Podíváme-li se do historie, tak deset let v kraji by byl pro Jedomělice velmi úctyhodný zápis.

Cíle a vize klubu – Pavel Vicenec.

V zimě jsme si říkali, jak zapracujeme na stmelení kolektivu a že během přípravného období naplánujeme více společných akcí. Jenže vyšší moc v podobě viru byla evidentně proti. Poslední léta se u nás vyměnilo hodně hráčů. Toto plánujeme přibrzdit, ale je těžké doplňovat, když nemáte vlastní zásobárnu. Nechceme se už však soustředit při přestupech pouze na výkonnost, ale i na jakousi garanci spolehlivosti a chuti do fotbalu. Na úrovni vedení jsme všichni za jedno ohledně výše soutěže. Jedna generace nám končí (už tedy delší dobu 🙂 ), přesto v současném kádru vidíme stále dostatek kvality pro krajskou soutěž. Budeme se samozřejmě snažit dále doplňovat, ale již ne za každou cenu. Nemůže to být postavené tak, že u nás hráči odehrají rok a jdou zase o dům dál. To raději v budoucnu přijmeme méně náročnou nižší soutěž. Ovšem ambice a sílu stále máme. Bohužel naším největším nepřítelem jsme si my sami. Tréninkové a zápasové absence musíme dostat pod kontrolu! Každý z hráčů musí ctít a přijmout svůj díl odpovědnosti k týmu, klubu a vlastně i k sobě samotnému.

Pohyb v kádru – Robert Nedvěd.

Už v zimě se podařil příchod Dana Sirůčka, který bude jistě velikou oporou zadní řady. Moc jsme o něj stály a hodně na něj spoléháme. Své kvality již prokázal a pevně věříme, že v JEDO zakotví třeba i několik let. Tak trochu v tichosti k nám dále přestoupil ještě v březnu Dominik Horáček na doporučení Romana Vyšaty. Talentovaný hráč, jehož kariéru brzy přibrzdilo zranění kolene. Nyní se s chutí do fotbalu vrací. O červnové volné přestupy se pak vrátil ztracený „zlobivý synek“ jedomělické kopané Petr Kubenka. V roli otce vypadá nezvykle vyrovnaně 🙂 a svou výkonností v přípravě příjemně překvapil. Opačným směrem již v zimě zamířil Erik Rezek, který se u nás „necítil“ a sám požádal o změnu dresu. Navíc sumu, kterou Vraný bylo ochotno zaplatit, nešlo neakceptovat. Odchod Tibora Kostovčíka se táhl sice od zimy, ale díky coroně se uskutečnil až ve volných přestupních termínech. Posledním a to nejméně očekávaným úprkem bylo vrácení se Marka Radošinského do Zvoleněvse. Na druhou stranu veliký respekt za finanční vypořádání ze strany jeho staronového klubu. Pracovní a rodinné povinnosti zřejmě do podzimu nepustí Petra Bakose. Pokusíme se ho ještě „zlomit“, ale v záložní řadě by nás pak bota tlačila asi nejvíc, takže se ještě určitě porozhlédneme….

START LETNÍHO PŘÍPRAVNÉHO OBDOBÍ

26.7. NEDĚLE 10:00 – TRÉNINK

(další tréninkové jednotky budou upřesněny)

1.8. ZÁPAS – SOBOTA – BANÍK ŠVERMOV

8.8. ZÁPAS – SOBOTA – SOKOL HOLUBICE

15. – 16.8. ZÁPAS – bude upřesněno

22. – 23.8. START FUMBI I.B třídy 2020/21