Jak to vidí média 🙂

Jedomělický web se pokusil uprostřed tohoto ročníku otevřeně zhodnotit účinkování jednotlivých borců celého kádru. Možná tak i dát nápovědu pro rozhodování, komu kdo dá svůj hlas na konci sezóny ve volbě JEDO Fotbalisty 2018/19. Zároveň tedy připomínáme druhý ročník ankety, který se bude opět vyhlašovat na rozlučkovém večírku v červnu 2019. Hlasovat budou samozřejmě nejen sami hráči, ale znovu taktéž i odborná veřejnost. Doufáme že toto úsměvné pojetí neurazí a motivuje fotbalisty našeho klubu k ještě lepším výkonům.

BORSKÝ DANIEL – možná, že už ztratil auru neprůstřelnosti, ale zkušenost z něj na hřišti stále doslova sálá. Bohužel časová vytíženost ho do hry téměř nepouští, a tak se zatím v brance v letošní sezóně objevil jen sporadicky. Šušká se, že vášnivý řidič „autíčkář“ (autickar.cz) své velmi úspěšné zastaveníčko v Jedomělicích nejspíš brzy odbrzdí 🙁

BAKOS PETR – domácí fanoušci znali „Bakyho“ především jako nepříjemného středopolaře ještě z dresu Zlonic. Ovšem Petr si záhy svou aktivitou získal v Jedo naprosto všechny. Navíc překvapil i technickým projevem. Zejména v začátku sezóny táhl ofenzivu. Bohužel postupně jakoby se branky pro něj uzamkly a vstřelit gól byl pro něj úkol nadlidský 🙁 Přesto asi nejpovedenější nákup léta.

CIMRMAN JAKUB – s chutí se pustil do nové sezóny. Pro něj až nezvykle vysokou účastí v trénincích si brzy vybojoval šanci v základní sestavě. Part v Klobukách odehrál skvěle, ale po té se již téměř neukázal. Každotýdenní omluvenky „na trénink nejsem a na zápas také ne“ už snad jen kopíroval 🙂 Zimní přípravu ani jaro k dispozici trenérům opět nebude, odjíždí do Ria.

EKRT FILIP – místní rodák, který do týmu vstoupil na jaře 2018 a odehrál asi více než sám předpokládal se vzdal svého místa v kádru v letní přípravě snad po jediném tréninku 🙁 Vzhledem k jeho dorosteneckému věku ohromná škoda. Snad ještě najde chuť se v budoucnu k fotbalu vrátit. V Jedo má a stále bude mít dveře otevřené dokořán.

HENLÍN TOMÁŠ – osobní doktor všech členů klubu je na roztrhání. Tomáš nikdy nikoho neodmítne ani přesto, že program má do puntíku „nalajnovaný“. Jako jediný chce termíny zápasů a tréninků rok dopředu 🙂 Jeho chuť do hry stále roste a je pro ostatní příkladná. Jeden z mála, který hojně využívá služby jedomělického kondičního trenéra. Na jaře chce do základní sestavy.

HORA VOJTĚCH – na pozici krajního beka nyní jasná jednička. Přesto by trenéři rádi viděli ještě vyšší efektivitu než-li jsou dvě vstřelené branky a jedna asistence. Vylepšit by se určitě dala i důraznější hra „tělem“. Vojtu zdobí hlavně poctivost a obětavost. Tradičně výborně fyzicky připravený a vždy velmi optimisticky naladěný borec pomáhá s kondicí už i svým spoluhráčům 🙂

HORÁK JAN – poslední léta díky své univerzálnosti a vinnou mnoha absencí spoluhráčů vystřídal snad všechny posty v sestavě včetně toho brankářského 🙁 Letos pro změnu odehrál celý podzim ve středu obrany, a to i přesto že s ním trenéři měli a mají mnohem ofenzivnější plány. Dočasný přesun asi největšího oblíbence domácích „fans“ do zadních řad ovšem přinesl týmu mnohem větší jistotu.

JANDA MARTIN – odehrál nezvykle podzim bez vstřelené branky. Ovšem kdyby tak gólový apetit a elán do hry mohl předat i ostatním, zejména ofenzivním hráčům, bylo by postavení jedomělického sokola v tabulce stoprocentně mnohem lepší. V kabině nepřeslechnutelný a na hřišti i nepřehlédnutelný 🙂 pětatřicátník, kterému snad s větší konkurencí roste ještě více chuti do fotbalu.

KNOTEK RICHARD – veliká očekávání, že převezme v Jedo žezlo nad defenzivou zatím nenaplňuje z různých důvodů. Tento půlrok ho vyřadilo zranění. Jeden z mnoha „místních“ rodáků sokolského kádru nestihl v současném ročníku ani minutu na hřišti 🙁 Fanoušci, vedení klubu, trenéři i spoluhráči netrpělivě očekávají jeho návrat. Ten Richard ohlásil se začátkem zimní přípravy.

KOLBUCH VLASTIMIL – trenéři ho využívali hlavně na pozici beka, ale umí zahrát i krajního záložníka či v útoku. Momentálně nejdéle sloužící fotbalista (na paty mu šlape snad jen Petr Kubenka) v jedomělickém dresu. S desítkou na zádech si už snad v JEDO ani nelze představit někoho jiného 🙂 Dá se říci, že pokud pravidelně trénoval, pak i pravidelně dostával příležitost.

KUBENKA PETR – další z „nejvěrnějších“ borců tohoto týmu. V Jedomělicích už zažil mnohé a nutno říci, že klub už zažil velmi mnoho s ním 🙂 „Kubas“ bojoval z kraje tohoto ročníku s bolavým kolenem, a tak se do hry dostával postupně. Začal v útoku, skončil v obraně. Ke své pověstné střele se až tak příliš nedostával, a tak má na kontě zatím pouze jedinou branku.

MILFAIT FILIP – jednoznačně největší nešťastník prozatímní sezóny 🙁 V posledním letním přípravném střetnutí a ještě k tomu v posledních minutách zápasu přijít vinnou nezaviněného střetu o zbytek roku, to je opravdu smůla nevídaná. Pro Sokol i pro hráče obrovská nepříjemnost, protože se jednalo nejen o nového hráče, ale také o tolik očekávaného rychlonohého útočníka.

MRŠTINA BOBEŠ – stále asi nejfotbalovější bohém kádru. Pouhých pět vstřelených branek ho sice opět řadí na první místo v tabulce střelců, ale jeho tradiční gólový přínos přesto zůstává zatím za očekáváním. Zvláště když stěžejní „forvard“ našeho mužstva neproměnil velikou spoustu možností, které kdysi bývaly pro něj spíše rutinní záležitostí. Na jaro se hodlá připravit zodpovědně 🙂

NEDVĚD ROBERT – rozšíření trenérského týmu mu evidentně prospělo a ubralo něco z povinností. Přesto mu s koncem podzimu viditelně docházel dech. Poslední dva zápasy jdou tak trochu za ním 🙁 S Družcí mohl poslat svůj tým do vedení, ale selhal. Po té obrovská šance na vyrovnání a opět nic. Naopak přišel výsledkový kolaps, který se na týmu následně projevil v posledním střetnutí ve Slaném.

POSPÍŠIL JIŘÍ – v minulém ročníku dostával „starosta junior“ na hřišti v zápasech mnohem více prostoru. Také daleko více trénoval 🙂 Letos s novou prací čas pro fotbal  příliš nenacházel. Bez tréninků a kvalitní fyzické přípravy to bude mít stále ještě devatenáctiletý mladík velmi těžké. Klubu se však snaží pomáhat už i „mimo“ hřiště.

POSPÍŠIL JOSEF – zatím výkonnostně rozhodně nenavázal na svůj premiérový velmi vydařený debut z ročníku předchozího, kdy byl výraznou oporou celého týmu. Vzhledem k časté absenci druhého z brankářů možná necítil konkurenci, možná že také lehce „usnul“ na vavřínech či se projevil minimální trénink jeho samotného 🙁 Musí se zvednout! Musí hlavně on sám chtít udělat pokrok.

PROCHÁZKA DAVID – jedna z nových tváří vlétla do sezóny doslova a do písmene téměř jako uragán 🙂 Bavil fotbalovostí, technickým projevem, ale i aktivním pohybem. Působil až dominantně. Předváděl divákům finesy, které nezůstaly bez hlasité odezvy. Bohužel jeho hvězda postupem času pozvolna zhasínala. Ať už to bylo úbytkem sil, svalovými problémy či přechozenou nemocí, závěr mu prostě nevyšel.

REZEK ERIK – lehkonohý, technicky velmi zdatný a na svůj věk v současné generaci až nezvykle tichý stále ještě devatenáctiletý klučina 🙂 O slovo v zápase se přihlásit umí, ale dokáže být též i neviditelný. Výkyvy výkonnosti jsou však v premiérovém roce mezi dospělými naprosto pochopitelné. Předpoklady má ovšem tento hbitý štírek ohromné. S míčem by se neměl bát být odvážnější.

ŠVARC JAKUB – „smolíček“ číslo 21 přišel v létě s obrovským očekáváním. Jedoměličtí se k jeho příchodu upínali. Věřili, že jeho příchod pomůže výrazně vyřešit problémy v defenzivě. Sezónu rozehrál slibně, avšak páté kolo už nedohrál a jeho dres na míru čekal marně po zbytek podzimu 🙂 Kuba se zraněným žebrem alespoň pozitivně podporoval mužstvo z tribuny. V kabině totiž zapadl ihned. Dokonce nechyběl snad na žádném mistrovském střetnutí.

VICENEC PAVEL – člen nejužšího vedení jedomělického fotbalového oddílu strávil poslední půlrok spíše na marodce. Ač Sokolu letos zoufale chyběl druhý útočník, „Vici“ pomoci nemohl. Do stavu zraněných se prakticky vracel ihned po zapojení se do tréninkového procesu nebo po odehrání několika málo minut v zápase 🙁 Do zimní přípravy, stejně jako ostatní marodi podzimu, naskočí stoprocentně.

VYŠATA ROMAN – „Rumínek“ se vrátil zpět do JEDO! Nesmrtelný a nestárnoucí defendér dorazil ve skvělé kondici. Čtyři branky jsou jen a jen důkazem toho, jak to Romana táhne dopředu. Někdy ale opravdu až moc 🙂 Famózní výkon však předvedl především ve Vraném. Ovšem nezapomenutelná bude navždy jeho vítězná branka hlavou do sítě Braškova za nerozhodného stavu v poslední minutě utkání.

ZAHRADNÍK MARTIN – úřadující vítěz ankety JEDO Fotbalista sezóny se proměnil ve „zlého“ hocha. Již celkem šest karet stihl vyfasovat, čímž zatím suverénně nejvíce ze všech dokázal odlehčit klubovou pokladnu 🙂 Martin v současném ročníku formu a pohodu stále spíše hledá. Pracovitostí nahrazuje mnohé, ale proměnit tak každý svůj druhý nájezd na brankáře – to by byla jiná pohádka.

Podzimní statistiky hráčů – 2018/19

Připomenutí – JEDO Fotbalista 2017/18