RobPo polovině podzimní části Sport Invest I.A třídy středočeského kraje se krčí TJ Sokol Jedomělice na předposledním místě tabulky. Vedení klubu se rozhodlo doplnit kádr o defenzivního záložníka Michala Buzka a brankáře Daniela Borského. Oba přichází na hostování do konce tohoto roku. Michal posílí tým i díky velmi vstřícnému jednání s FC Přední Kopaninou a Daniel přichází hostovat z jiného pražského klubu SK Viktroria Štěrboholy. Prořídlý kádr a zejména poslední čtyři prohry v řadě pak vznesly spoustu otázek nad působením našeho oddílu v této soutěži. Ožehavá témata těchto dnů zodpověděl pro náš web člen výkonného výboru a asistent trenéra Robert Nedvěd.

Dá se říci, že výborný začátek soutěže vystřídalo trpké vystřízlivění. Jak situaci vnímáte v klubu?

Podle mého názoru se vše zlomilo v domácím zápase s Klecany. Úvod utkání nám vyšel skvěle, ale bohužel po mém zranění jsme neměli možnost nasadit do zápasu jiného středového hráče. K dispozici nebyl mimo jiné Henlín ani Charvát. Museli jsme začít míchat sestavou a utkání nezvládli. Po té, po tragických událostech, jsme velmi emotivně odehráli zápas se Slaným. Vzhledem ke skutečnostem kolem tohoto zápasu – snad výsledek nemohl ani dopadnout jinak. Ovšem po tomto zápase přicházela další a další zranění a nastala tvrdá realita.

Zraněných je opravdu hodně, ale nejde spíše o výmluvy?

Upřímně musíme uznat sílu soupeřů, to je jasné. Věřím a vím, že každé mužstvo má své problémy a zraněné. My jsme se s tím prostě vypořádat nedokázali, ztratili hodně bodů a hlavně inkasovali strašnou spoustu branek. Otázkou však je, kolik bychom vůbec dokázali získat bodů v plné síle?! Druhou stránkou věci je, že dnešním soupeřům se můžeme rovnat opravdu jen v kompletním složení a s tou správnou sportovní formou. A tu bohužel momentálně nejen vinou zranění a nemocí nemáme. Z logických důvodů ani nebylo v určitých momentech moc chuti do trénování ani do fotbalu jako takového. Prostě někdy jsou důležitější věci než je fotbal!

Přesto Vám evidentně nejsou výsledky lhostejné. Přivádíte dva fotbalisty se zkušenostmi z vyšší soutěže. Co je cílem jejich příchodů?

Lhostejné nám výsledky určitě nejsou, ale do teď jsme se prostě více soustředili na důležitější věci. Když ale nyní vidím přístup „Jandise“ k fotbalu v Jedomělicích v situaci, v které se ocitl, mám chuť bojovat ještě víc. Na rovinu říkám, že kdybychom neměli tolik hráčů „mimo hru“ ať už vinou zranění či pracovního vytížení, žádné příchody bychom už nedělali! Rozhodně ale nemíníme nastupovat k zápasu s dvanácti hráči!

Proč právě oni dva?

Potřebujeme rozšířit kádr. V současné době by se hodil Petr Kubenka i v útoku či obraně, proto přichází další brankář. Vzhledem ke stavu našich marodů chceme mít i tuhle možnost. Nicméně „Kubas“ zůstává v bráně číslem jedna. Konkurence mu ale určitě neuškodí, navíc chceme cítit jistotu v případě jeho absence. Dan Borský tuto roli přijal, navíc šanci v zápase rozhodně dostane. V tuto chvíli máme tedy velmi kvalitní brankářskou dvojici a je z čeho vybírat. Michal Buzek je záložník „srdcař“ a velký bojovník. Na chvíli přerušil aktivní kariéru z pracovních důvodů, ale jeho fotbalovost a vůle vítězit budou pro náš tým obrovsky cenné. Je to hráč, který pracuje na velikém prostoru a takových borců v JEDO moc nemáme. 

a_051011_borsky_ilua_040910_vilemov_02a_121111_jirny_15a_091010_brozany_08

Před sezónou jste nechtěli více posilovat. Nebude problém v kabině?

Stojím si zatím, že kdybychom neměli tolik zraněných, dohrajeme podzim v původním složení! Sami hráči, ale cítí, že občas není kam sáhnout. V posledním zápase museli i se zdravotním handicapem nastoupit Mrština se Zahradníkem, protože prostě nebylo, kde brát. A po pravdě nám i došla trpělivost! Někteří hráči si musí uvědomit, že nehrají jen sami za sebe, ale že mají zodpovědnost za celý tým, za celý klub a hlavně za lidi, kteří nám fandí! Trhá mi srdce, když vidím, že někteří příznivci za námi jedou takovou dálku a pak vidí na hřišti, to co jsme předvedli v posledních deseti minutách v Libicích! Logicky musí přijít změny! V přístupu, ale i v kádru! Navíc Michal i Dan jsou super kluci se skvělým charakterem, nepřichází někomu zabírat místo, přichází pomoc a já si toho nesmírně vážím! 

malsehracitv_ilubuzekvaclav_ilujandis s bůžkema_130209_buzek

Kdy prolomíte špatnou výsledkovou sérii?

Nejde ani tak o to kdy, ale s jakým úsilím. I kdybychom měli prohrávat dál, tak si musíme po zápase říct, že jsme pro úspěch udělali maximum. V žádném případě to nesmíme za nepříznivého stavu zabalit! Potřebujeme se dostat do formy jako tým, ale i jako jednotlivci. Věřím, že v tomto týdnu se dáme všichni zdravotně do pořádku a v neděli doma zaútočíme na tři body!

Aktuální forma některých klíčových hráčů opravdu není ideální. Přijde zlepšení?

Věřím, že ano. Když na to kouknu zpětně, asi to nemohlo opravdu dopadnout výsledkově jinak. Jediní, kteří drží výkonnost jsou Henlín a Hora. Ostatní ať už vinou zranění či jiných důvodů mají do ideálu daleko. Prostě ostatní, samozřejmě včetně mě, musí přidat a já vím, že přidají!

Nelitujete v klubu nyní, že jste přijali I.A třídu?

V žádném případě. Je to obrovská zkušenost a velký zážitek pro hráče a pro klub samotný. Vlivem posledních nedávných událostí jsme neměli příliš chuti do fotbalu, ale to se teď mění! Nechceme svými výsledky a výkony devalvovat vše, co jsme za poslední léta v klubu dokázali. Pokud se nepodaří udržet I.A třídu absolutně nic se neděje, ba naopak se klubu spíše uleví. Ale proč si dělat život jednoduší 🙂

Při problémech s menším počtem hráčů, nevyvstává opět otázka znovu založení „B“ mužstva v Jedomělicích? (myšleno – aby bylo kam sáhnout v případě potřeby a širší kádru byl neustále v zápřahu)

Vždy jsem tvrdil, že v takto malém klubu by nám druhé „dospělácké“ mužstvo ubralo na síle. Nyní však živě debatujeme o této možnosti, ale je to otázka nastavení a také dalších starostí navíc. Pravdou ale je, že pro početnější kádr prvního týmu by to bylo ideální. Nejdřív by se ovšem musel najít někdo, kdo by to spolehlivě zastřešil.

Velkou radost Vám v klubu určitě udělali sbírky bývalých klubů Martina Jandy. Jaké jsou vůbec ohlasy a jaký je aktuální zůstatek veřejné sbírky?

Skvělé! SK Kladno přispělo výtěžkem ze vstupného cca 7 tisíc korun. FC Přední Kopanina vybrala pro Martina a Elišku přes 60 tisíc korun. SK Brandýsek téměř doprodal dresy, které zbyly po startovní akci v Jedomělicích a navíc přidal řadu svých exkluzivních kousků. Výtěžek z celé akce zní úžasně. Více než 50 tisíc korun od rodného Martinova klubu! Aktuální stav konta veřejné sbírky k 5.10. je cca 225 000 Kč! Jménem celé naší organizace musím poděkovat všem klubům, kteří se do této pomoci zapojily! Samozřejmě děkujeme i všem lidem, kteří jakoukoliv částkou přispěli do sbírky „Na pomoc Martinovi a Elišce“! 

IMG_20151003_17462420151003_165106FB_IMG_1443942740319

Číslo účtu, kam mohou poslat lidé dary je: 57333375/0300, variabilní symbol 217

Sbírka je organizována v rámci veřejné sbírky Nadace ADRA (osvědčení Magistrátu hl. m. Prahy č. j. S-MHMP/980701/2013), bližší informace na www.nadace-adra.cz.

www.adra.cz/nadace-adra/pomahejte-s-nami

Variabilní symbol je určen pouze pro Martina Jandu, pokud dárce symbol neuvede, putuje dar do všeobecného fondu sbírky. Dárce si může příspěvek odečíst od základu daně.

www.adra.cz/document/nadace–financni-pomoc-jak-usetrit-na-danich

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *