Patrik Krivak a Petr Kubenka se vrací….

Další posilu představují jedoměličtí v boji o mistrovské body ve Sport Invest I.A třídě. Dohoda o přestupu Patrika Krivaka zpět je poměrně nečekaná, ale pro obě strany velmi vítaná. Slovenský ofenzivní záložník či útočník už v Jedomělicích fotbalově předvedl co umí. Jeho úprk z klubu však kdysi vzbudil značný údiv, ale Patrik potřeboval vyřešit svůj pracovní i osobní život a od fotbalu si trochu odpočinout. Nyní se hlásí zpět o slovo! „V Jedomělicích jsem byl vždy spokojený, můj odchod byl unáhlený, ale potřeboval jsem si některé věci v hlavě sám srovnat a dořešit. Znovu se mohu fotbalu více věnovat a jsem šťastný, že mohu v JEDO opět působit„: děkuje za druhou šanci Patrik Krivak. Ten jen rozšíří již tak početný stav čerstvých otců v kádru – pro změnu opět holčička 🙂

Svým způsobem dalším návratem do týmu může být považována i dohoda s Petrem Kubenkou. Vzpomínáte? Nešťastná prohra ve Vestci. Vzápětí domácí dvojzápas s Nespeky a Voticemi začíná též porážkou. Druhé domácí utkání se vyvíjí znovu zle. Přichází zranění Nedvěda, tristní poločasové skóre 0:4 a atmosféra v kabině houstne…. Aférka, která zasáhla nejen kádr jedomělického Sokola nakonec znamenala „Kubasův“ konec v podzimní části sezóny. Co přesně se stalo a jak se situace dále vyvíjela a vyvíjet bude se náš web zeptal nejen vedení klubu, ale i samotného hráče. „Kubas“ celou situaci popisuje takto: „Utkání se mi bohužel nepovedlo herně ani výsledkově, do toho jsem měl lehčí zranění – v utkání jsme se srazili s protihráčem hlavou – což vedlo k mé naštvanosti a rozčilenosti, když jsem o poločas řekl, že raději střídám, tak to nebylo pochopeno a vyměnil jsem si několik názorů s kluky v kabině. Bohužel v emocích jsem řekl několik slov, které bych rozhodně neřekl s chladnou hlavou.„ Trenéři neměli v danou chvíli pro Petrovo jednání žádné pochopení. Kabina jeho chování odsoudila. Předseda klubu Josef Nedvěd k celé události doplňuje: „Petr Kubenka neumí jednat ve vypjatých momentech, nedokáže zachovat chladnou hlavu. Nyní ovšem opravdu přestřelil. Navíc to není jeho první zkrat. V klubu už působí řadu let a je třeba vidět i to pozitivní co pro fotbal v JEDO udělal a není toho málo! Jeho návrat do týmu nechávám čistě na trenérech, ale jeho přístup se musí razantně změnit. Tým a klub je vždy na prvním místě!“ Samotný hráč, který je velmi ceněný i pro svoji fotbalovou „obojživelnost“ však čas od času zkratovité jednání či ležérní přístup kterým narušuje klima kabiny předvede. V Jedomělicích toho už zažil hodně a o svých fotbalových kvalitách několikrát přesvědčil. Navíc v poslední době si získal i slušné renomé coby gólman jež vyniká především ve hře nohami. Bohužel své spoluhráče o přestávce s Voticemi hodně zklamal a bude těžké získat jejich důvěru zpět. „To co se stalo s odstupem času člověka čím dál více štve. V Jedomělicích jsem devátým rokem, jestli se nepletu. Vlastně v dospělém fotbale jsem nikdy nehrál jinde a nechtěl bych to měnit, i když jsem řekl že končím v JEDO, tak bych rád pokračoval a pomohl týmu. Mrzí mě, co se stalo a omlouvám se všem za své emoce. Všech lidí v JEDO si vážím a pokusím se získat jejich důvěru zpět. Chtěl bych být už na jaro, ale bohužel časově to teď nemám ideální, tak jsem se domluvil s Robertem, že pokud bude potřeba budu připraven pomoci týmu„: vysvětluje dále Petr. Pro trenérský tým je nyní jasnou jedničkou Daniel Borský. Druhého brankáře se doposud získat nepodařilo, a tak dohodu s „Kubasem“ vítají a nejspíše ho vezmou na milost. Vedení se i nadále snaží přivést posilu do brankoviště, ale reálněji to s tímto příchodem vypadá až na léto. „S Petrem jsem začal komunikovat snad až po Vánocích. Bylo to ve mně hodně dlouho. Ale po té, co o něj několik oddílů projevilo zájem a i on sám na přímo dostal zajímavou nabídku museli jsme věc řešit. Když jsem ho poslouchal, že by jinam hrát nešel, jak ho celá situace mrzí apod., začal jsem uvažovat o jeho návratu do týmu. V kombinaci s neúspěšnou snahou získat jiného gólmana vznikla dohoda o pomoci v případě potřeby a jeho postupný návrat do tréninků a zápasů“: upřesňuje hlavní trenér Robert Nedvěd. Kubenku letos čekají v osobním životě zásadní změny, které mu nedovolí poprat se zpět o místo prvního muže jedomělické svatyně. V případě potřeby, ale bude trenérům k dispozici. Do tréninkového procesu se pokusí zapojit ihned, jak mu čas dovolí a slibuje, že o své místo na slunci ještě zabojuje. Jeho cíl je vrátit se zpět a postupně si získat důvěru spoluhráčů i veřejnosti. „Změn mě čeká v letošním roce dost. Zásadní by měla být svatba. Pokud čas dovolí, rád se zapojím v JEDO co nejdříve. Od léta bych chtěl začít dělat fotbal opět naplno a vybojovat si pozici jedničky zpět“: uzavírá své povídání Petr Kubenka.

Dle vyjádření nejvyšších klubových činitelů nemusí být pohyb v kádru jedomělického Sokola zdaleka ještě uzavřen. Avizovaný příchod vele zkušeného hráče ovšem zřejmě padá, neboť jeho mateřský klub nepřistoupil na jakékoliv vyjednávání o jeho uvolnění. Je ovšem velmi pravděpodobné, že trenéři ještě vyzkouší některé potencionální posily v přípravných zápasech a následně se rozhodnou o nutnosti doplnění mužstva. Zimní příprava začala!

SLEDUJTE NÁS!