Hodnocení sezóny 2015/16 

S odstupem několika dní přichází tradiční hodnocení uplynulého ročníku z úst předsedy TJ Sokol Jedomělice. Historická účast v I.A třídě je za námi a Josef Nedvěd zodpověděl pro náš web i několik otázek týkajících se blízké budoucnosti klubu.

Josef NedvědOpět a znovu jsme posunuli hranice úspěšnosti našeho fotbalového oddílu. Do dějin tak vstoupilo 11.místo v I.A třídě jako nejvyšší umístění v historii jedomělické kopané. Naše účast v této společnosti vskutku nebyla jen do počtu – jak se mnozí domnívali. Nakonec však i pro mě bylo velikým překvapením, že se podařilo tabulkově předskočit i mnohem zvučnější fotbalová jména (Čelákovice či Doksy).

Začátek podzimní části i přes smolnou úvodní mělnickou prohru se pro nás nevyvíjel vůbec špatně. Bohužel řada absencí (ať už zranění či jiné důvody) postupem času velmi výrazně začala oslabovat náš kádr. Také asi i nováčkovská daň a nezkušenosti, či pro nás nezvykle velká hřišti soupeřů, stály za rozhodnutím posílit mužstvo ještě v průběhu podzimu. Série proher tak vlastně končí s příchodem Michala Buzka a Daniela Borského. Oba dva borci skvěle zapadli do našeho kádru a mají výrazný podíl na celkovém umístnění v soutěži. Podzimní část soutěže končíme na výborném desátém místě. Během zimní přípravy se náš tým účastní zimního turnaje Weber Cup 2016. Výsledkově již zdaleka ne tak úspěšně jako v minulém roce (třetí místo), ale opět za účasti velmi zajímavých soupeřů.

Abychom vytvořili důstojné podmínky úrovně krajské soutěže, podařilo se ve spolupráci s obcí Jedomělice a firmou KNŠ Slaný zrekonstruovat sociální zařízení a sprchy na kabinách. Dále se také zútulnila a proměnila do klubových barev šatna našich hráčů a to díky skvělé práci firmy Ligop – Grisa. Došlo k obnově stříkacích hlavic potřebných k zavlažování hřiště a k částečné obnově elektroinstalace. Zejména díky Jiřímu Roubalovi došlo k nutné výměně bojleru a jeho vodovodního přívodu. Našim hráčům se snažíme vytvářet lepší podmínky v zázemí klubu, vždyť to je to jediné na co je k nám můžeme zlákat.

Avšak do jarní části soutěže vstupujeme velmi špatně. Domácí utkání absolutně nezvládáme a prohráváme s mělnickou Pšovkou. Ovšem tým to nezlomí a hned v druhém veledůležitém zápase na hřišti Radimi si bereme body zpět. Neskutečný výkon Borského v naší brance a gól Kubenky nám v hlavách zůstanou ještě dlouho. Po té sice ještě prohráváme nešťastně doma s Luštěnicemi a následně i v Klecanech, ale na mužstvu už je viditelné zlepšení a chuť se rvát o body. Naše domácí zápasy později končí krom zápasu s Poříčany vždy výhrou a většinou i debaklem soupeřů! Rozhodující utkání s Dobrovicemi zvládáme takticky naprosto skvěle a tři kola před koncem ročníku si zajišťujeme záchranu! Mnozí si to vůbec neuvědomují a nepřipouští, ale toto jsou pro Jedomělice naprosto unikátní a neopakovatelné roky. Máme možnost sledovat a být součástí nejlepšího týmu v dějinách klubu. Vždy mi zamrazí a zároveň zahřeje u srdce, když vzpomenu na předsezónní prognózy o tom, jak rychle z A třídy „pomažeme“ dolů. Ukazujeme, že i tato soutěž se dá hrát bez větších peněz, bez silného sponzora v zádech!

Musím na závěr poděkovat všem hráčům za skvělou reprezentaci klubu. Všem lidem, kteří jakoukoliv činností i maličkostmi přispívají k chodu našeho oddílu. Za skvěle fungující zázemí na hřišti včetně našeho „baru“ 🙂 . Zvláštní a veliký dík patří všem co fandí a podporují náš tým dokonce i na venkovních zápasech. Díky „fanklubu“ za báječnou atmosféru zejména v domácích kláních. Díky a za chvíli to znovu začne! Užívejte si to s námi! 

Jaké bylo rozhodování o tom, kterou soutěž přihlásíte?

Velmi těžké. Možnost vyjádřit se dostali opět hráči. Ti překlopili moje úvahy o nižší soutěži a menší náročnosti, jak sportovní, časové i finanční. Chtějí vyšší soutěž a sportovně si ji zaslouží. V užším okruhu vedení jsme toto téma diskutovali dlouho a ani tam nebyli jednotní. Do budoucna takto vysoká soutěž pro nás smysl opravdu nemá. Nikdy u nás nikdo hrát za peníze nebude, takže lákáme jen na zázemí a partu. Vlastních odchovanců je poskrovnu, takže si užijme současnou generaci hráčů a dopřejme jim možnost se sportovně vyřádit 🙂 . Jednou zas určitě budeme hrát třetí třídu a na vše krásně vzpomínat.

Ožehavé téma posledních dní na sociálních sítí – opravdu u Vás všichni hráči hrají zadarmo?

To je úžasně vtipné sledovat. Hrozně se tím v „Jedo“ bavíme. Vždyť já ještě od kluků vybírám příspěvky a nutím je chodit na brigády. Nikoho samozřejmě nenutím, když mají čas dorazí rádi. A asi by se mnozí divili, kdyby viděli třeba Bobeše Mrštinu u nás na poslední brigádě dloubat jitrocel. Nikomu nic nedáváme a dávat nebudeme. Momentálně ale řešíme a diskutujeme možnost „cesťáků“ pro hráče, kteří budou pravidelně jezdit a vozit spoluhráče k venkovním zápasům.

K mistrovským utkáním už se tedy jezdit autobusem nebude?

Nebude. Ušetříme tím spoustu peněz a hráčům jsme to oznámili jako daň za to, že jsme dali na ně a přihlásili opět I.A třídu 🙂 . 

Hrací den zůstává stejný? Jaké bude složení skupiny?

Hracím dnem zůstává neděle. Hráčům to vyhovuje a to je pro nás nejdůležitější. Složení skupin se dozvíme 12.7. na losovacím aktivu na Vinohradech. Šušká se opět o přelosování obou skupin, tak uvidíme.

Jak to vypadá s kádrem pro příští ročník?

Nepodařilo se udržet Jardu Petržílku, který ale nebyl naším hráčem a navíc využil možnosti „volného přestupu“ do Pozdně. Patrik Krivak využil též této možnosti a rozhodl se odejít do Lidic. Dále přestoupili Lukáš Milka do Zichovce a Honza Břížďala do Tuřan. Hostování vypršelo i Michalu Buzkovi, o kterého máme samozřejmě i nadále eminentní zájem a jsme s ním stále v kontaktu. Nám se podařilo proměnit hostování v přestup do Jedomělic u Richarda Knotka mladšího a Daniela Borského. Do kádru se vrací Martin Patč, Vlasta Kolbuch a Jakub Cimerman. 

Došlo tedy k oslabení? Co posily?

Krivak s námi v podstatě již půl roku nebyl. Oslabením je určitě odchod Petržílky, ale více šancí tudíž dostanou jiní. Michal Buzek s námi přípravu nezahájí, ale o jeho příchod se ještě pokusíme v závěru přestupních termínů. Vyloženě „před podpisem“ není zatím nikdo a úplně horlivě ani nikoho nesháníme. I přesto víme, že jeden „běhavý“ záložník by se nám hodil. Důležité je, že stávající hráči pokračují. 

Není tajemstvím, že hráči toho příliš v „Jedo“ nenatrénují. Nebojíte se menší kondice a horšících se výkonů?

Tajemství to opravdu není. Je to složité, hodně kluků má již rodinu, velké časové zatížení v práci a několik borců to na hřiště do Jedo rozhodně nemá co by kamenem dohodil. Na trenérský tým hodně tlačím, aby se více trénovalo. Na druhou stranu téměř všichni mají i jiné fyzicky náročné koníčky. Jsme znovu u toho – trénují a hrají u nás všichni zadarmo, tudíž je nic nenutí a na hráče vlastně neexistují žádné páky. Oni se ale vždy dokáží připravit – já jim věřím!

logo-Jedo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *