Již o tomto víkendu se roztočí první kola krajských fotbalových soutěží. Nová vyšší soutěž čeká i na TJ Sokol Jedomělice! Ve „Sport Invest I.A třídě“ se představí poprvé v historii. Bude to skutečný křest ohněm. Hlavně pro samotné hráče, co se výkonnostní úrovně týče. Ale stejně tak i pro všechny funkcionáře, pořadatele a ostatní členy klubu, kteří budou vystaveni mnohem větším organizačním požadavkům.  Dále pak také s tímto termínem dochází k oficiálnímu spuštění „Fotbalové revoluce“ a s ní opět nové požadavky, zejména technického rázu, na náš oddíl. Jak je klub celkově přichystaný na premiérový ročník jsme se zeptali nejužšího vedení fotbalového oddílu. Pár slov nám věnoval předseda Josef Nedvěd, hlavní trenér Jiří Roubal a jeho asistent Robert Nedvěd.

Josef Nedvěd: Jako klub jsme připraveni. S vyšší soutěží samozřejmě přichází i větší náklady a požadavky. Na domácích utkání dojde k posílení pořadatelského týmu. K rozšíření dojde i u toho realizačního, neboť s elektronickou fotbalovou revolucí přichází nové potřeby. Sportovní respekt z úrovně I.A třídy máme veliký. Na druhou stranu, ale musíme přiznat, že vyšší soutěž u nás urychluje modernizaci zázemí v našem sportovním areálu. Nechci nic zakřiknout, ale po opravě sociálního zařízení se s největší pravděpodobností dočkáme již toto zimní období i nové „koupelny“ na kabinách.

Výkonný výbor na svém úterním zasedání mimo jiné schválil složení realizačního týmu pro nadcházející ročník v I.A třídě středočeského kraje. Jednoznačné posílení tohoto týmu bylo nutností i s ohledem na technické změny, které spouští FACR od tohoto léta. Dále se také rozhodlo o pokrytí nákladů spojených s cestováním k venkovním mistrovským zápasům. Hráči včetně realizačního týmu budou cestovat zdarma, ostatní „účastníci zájezdu“ zaplatí za jeden výjezd vždy minimální částkou 50,- czk! Náš fotbalový oddíl chce vyjít vstříc všem, kteří by chtěli jet náš tým podpořit i k venkovním zápasům, neboť cítí, že podpora bude opravdu velmi potřebná!

Josef Nedvěd: Peníze se shání opravdu složitě, to asi všichni dobře víme. To, že hráči pojedou zdarma, je jediný finanční bonus, který jsme schopni našim fotbalistům nabídnout! Ale fanouškovská podpora je pro nás též strašně důležitá a moc si ji vážíme. A ačkoliv jsme se s výborem shodli na částce 100,- czk za dospělého, rozhodli jsme udělat vstřícné gesto a vybírat minimální symbolickou částku padesáti korun za dospělou osobu (kdo bude ochoten zaplatit více – pomůže finančně klubu)!

Odjezdy autobusů k mistrovským utkáním:

 Bus

Pohyb v hráčském kádru směrem do mužstva byl s největší pravděpodobností uzavřen. Po přestupech Patrika Krivaka, Petra Jindry a Romana Vyšaty se podařilo dotáhnout i půlroční hostování Jaroslava Petržilky a Josefa Pospíšila do Jedomělic. Jediným odchodem je prozatím půlroční hostování Martina Cílka v SK Slaný, ale vedení klubu nevylučuje možnost „hostovačky“ pro někoho z kádru ještě před uzavřením přestupového okna (po prvních dvou mistrovských kolech). Do sezóny tak tým vstoupí s jednadvacetičlenným kádrem!

Jiří Roubal: Za poslední roky se podařilo do Jedomělic přivést na přestup hodně kvalitních fotbalistů. Rozhodně chceme, aby novou soutěž hráli Ti, kteří si ji vykopali. Navíc kádr, který jsme měli poslední jaro, byl zdaleka nejlepší v celé jedomělické historii! Všechny hráče jsme dokázali udržet, tudíž mužstvo je již delší dobu po hromadě a to je vždy dobré. Konkurenci navíc přišel zvýšit Jarda Petržílka, jehož ofenzivní kvality dobře známe. Po odchodu Martina Cílka se podařilo dobře doplnit i brankářský post mladým talentovaným Pepou Pospíšilem. Takže s kádrem jsme určitě spokojeni.

Robert Nedvěd: S kádrem i s letní přípravou panuje spokojenost. Do soutěže vstoupíme s 21 hráči. Širší základna se nám na jaře osvědčila. Co se tréninků a připravenosti týče, vše proběhlo dle plánu (i dovolené hráčů během přípravného období 🙂 ). Víme dobře jak je léto v Čechách krátké a také víme, že na této úrovni i ostatní kluby v letních měsících bojují s účastí svých hráčů v přípravném procesu. Nicméně účast byla vždy solidní a já děkuji všem, ale hlavně a samozřejmě těm, kteří absolvovali všechny dávky.   

Realizační tým:

Hlavní trenér:

Jiří Roubal

Asistenti trenéra:

Robert Nedvěd a Jan Charvát

Vedoucí mužstva:

Milan Glaw a Petr Laštůvka

Lékař týmu:

Tomáš Henlín

Hráčský kádr:

Brankáři: Petr Kubenka, Josef Pospíšil

Obránci: Jan Charvát, Petr Laštůvka, Roman Vyšata, Vlastimil Kolbuch, Martin Patč, Vojtěch Hora, Martin Janda, Tomáš Henlín

Záložníci: Robert Nedvěd, Josef Průcha, Petr Jindra, Jaroslav Petržilka, Jakub Cimrman, Martin Zahradník, Patrik Krivak

Útočníci: Bobeš Mrština, Pavel Vicenec, Jan Horák, Lukáš Milka

Ještě pár konkrétních otázek a komentářů k aktuálním tématům závěrem:

Jaká jsou vlastně očekávání a cíle pro tento ročník?

Josef Nedvěd: Nervozita sice trošku stoupá s blížícím se startem soutěže, ale jdeme do toho již s čistou hlavou. Cílem I.A třída pro nás nikdy nebyla, přesto pro udržení uděláme maximum, ale kdyby se to nepovedlo, absolutně nic se neděje.

Změny v realizačním týmu?

Josef Nedvěd: Novým vedoucím mužstva se stává s okamžitou platností Milan Glaw. Vzhledem k tomu, že do budoucna bude s činností sekretariátu, který má nyní na starosti Marek Šuta, pomáhat právě i Milan, tak společně s ním se bude do role vedoucího týmu postupně zapracováván Petr Laštůvka. Tomu tak kromě hráčských povinností přibudou i nové „bafuňářské“ 🙂 .

Odchod Martina Cílka?

Josef Nedvěd: Martina si v klubu hodně vážíme, nejen za odchytaná léta, ale i za práci, kterou pro klub odvedl. Nešťastná situace, která vyvstala nejen z chyb všech zainteresovaných, ale i z fám a pomluv je řešena rozumným přerušením spolupráce. Dále se k této věci nechceme vracet a až na konci roku po vypršení hostování vyhodnotíme situaci a zvolíme další postup.

Základní sestavu již v hlavách máte?

Jiří Roubal: Pro nás je v základní sestavě každý člen kádru! Stejně jako v minulosti očekáváme rotaci všech našich fotbalistů. Kdo nastoupí v „základu“ na Mělníku je druhořadé, chceme hrát a vystupovat týmově s důrazem na tolik omílanou disciplínu!

Disciplína bude asi velké téma že?

Jiří Roubal: Může být a nemusí. O víkendu ve Lhotě jsme si opět ověřili, že u rozhodčích stejně nikdy nic nezměníte! Naopak je ještě více poštvete proti sobě! Na tohle budeme hodně apelovat i vzhledem k novým finančním trestům!

Bude pokračovat Honza Charvát?

Robert Nedvěd: Věřím, že bude, ale nedokážu říct v jaké roli. Momentálně je na dovolené s rodinou na Zakynthosu a neustále si stěžuje na bolavá kolena. První zápas určitě nestihne, ale spoléhám na to, že až uvidí osobně a naživo první domácí zápas a jeho atmosféru, tak dostane chuť a pomůže ať už v roli hráče či jen jako asistent trenéra.

Copy of 0001

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *