Jirka Hora oslavil svých prvních 50.let v životě fotbálkem!

IMG_2432Jak jinak než exhibičním fotbálkem mohl oslavit „Hapy“ své padesátiny. Legendární nestárnoucí útočník v Jedomělické fotbalové historii zanechal nesmazatelnou stopu. Jeho rekordní počet vstřelených branek v dresu jedomělického Sokola bohužel nebyl nikdy spočten. Tudíž se dodnes vedou živé diskuze o přesném údaji a také o jeho „profláklé“ kličce, kterou Jiří úspěšně předvedl opět a znovu i v sobotní exhibici!

Hora plakát

O tomto víkendu se v Jedomělicích hrály neskutečné zápasy! Ještě před nedělním vítězným derby se Mšecí zatěžkali trávník dva úžasné zápasy. Sobotní ráno patřilo žákům Jedomělic, kteří statečně vzdorovali týmu z Tuchlovic. Bylo to nevlídné ráno plné mlhy a v ní se rozléval nádherný boj a rek domácích nejmladších borců, kteří ukázali, že i v budoucnu se „Jedo“ o fotbalové bojovníky bát nemusí! Tak jako se pomalinku rozpouštěla mlha nad jedomělickým údolím, tak se pomalu trousili do fotbalového areálu hráči (vlastně hvězdy) především let minulých! Překvapivá shledání, ale hlavně výborná účast všech oslovených bývalých spoluhráčů Jirky Hory, kteří ochotně a velmi rádi dorazili na akci pod záštitou Míly Smrže a Marka Šuty na počest Jirkova jubilea.

20141025_181153

Fotbal ve strhujícím tempu dal vzpomenout na působení každého jednotlivce z této exhibice v Jedomělicích. A že opravdu bylo na co vzpomínat se ukázalo později v hospodě v Sokolovně 🙂 . Samotné utkání řízené velezkušeným rozhodčím Milanem Zárubou skončilo zaslouženou remízou 3:3. Na obou stranách se brilantními výkony blýskli zejména brankáři Honza Kajpr a Libor Hovorka. Jiří Hora si zahrál po jednom poločase za oba dva týmy a nastoupil tak po delší době opět po boku svého syna Vojtěcha v jedomělickém dresu.

20141025_195505

Zápas se samozřejmě dohrál ještě v hospodě, kde Jiří obdržel spousty darů včetně svého oblíbeného sešívaného dresu s vlastnoručními podpisy současných hráčů Slavie Praha. Škoda že mu jeho oblíbenci nedělají větší radost 🙂 .

20141025_182316

Za celý klub přejeme Jirkovi ještě jednou vše nejlepší, hodně zdraví a ještě spousty fotbalových zápasů!

TabloIII