Předseda klubu Josef Nedvěd zhodnotil pro náš web uplynulou sezónu.

DJosef Nedvědovolte pár slov k dalšímu pro fotbal v Jedomělicích historickému roku.    Jak jsem již zmiňoval ve svém hodnocení našeho prvního půlroku v kraji v zimní přestávce, tak musím jen zopakovat slova o tom, že tato soutěž není v „Jedo“ navěky! Nejen sportovní síla ostatních mužstev nám dala tento rok pocítit, že držet krok s těmito kluby je opravdu náročný úkol. Velmi kvalitní a vyrovnané týmy se střetly v letošním ročníku krajské B třídy. A snad i proto samotný průběh sezóny gradoval až v posledních kolech, kdy se rozhodovalo o bytí a nebytí. Náš klub, pravděpodobně na vrcholu svých sil, tak čelil velké síle nejen na hřišti, ale i v zákulisí. Přesto jsme si dokázali zajistit setrvání v I.B třídě středočeského kraje i pro příští ročník s dostatečným předstihem.

Veškeré spekulace, údajné dohody a domluvy s jinými oddíly zde naposledy a rázně vylučuji. TJ Sokol Jedomělice odmítá všechny fámy spojené s těmito pomluvami a transparentně hlásá, že pouze sportovní cestou usilovala, usiluje a usilovat bude o nejlepší sportovní výsledek. Není žádnou podmínkou účast v kraji pro náš klub. Současná úspěšná léta nás vystřelila až sem a my si „kraj“ skutečně užíváme, ale dobře víme, že jsme malý klub s malým zázemím a malou základnou. Pracujeme tvrdě na zkrášlování sportovního areálu a samotného zázemí a stejně tak na doplňování a zkvalitňování hráčského kádru. Ale naše možnosti a finance nejsou neomezené, proto si hrdě užíváme účast v této krajské společnosti. Zároveň trváme na tom, že pouze sportovní cestou chceme být nadále úspěšní a mít radost z toho co děláme a co tvoříme. Jaká z toho pro nás vyplyne výše soutěže, není úplně prvořadé!

Na podzimní část se nám podařilo skvěle připravit, rozšířit a propojit klubovou místnost s občerstvením. Vybavení nyní vypadá opravdu reprezentativně a „bufet“ pod záštitou D. Roubalové funguje výborně. Velké díky patří všem ženám pomáhajících s občerstvením při domácích utkáních, neboť návštěvnost našich mistrovských zápasů se pohybuje na neuvěřitelných číslech. Cca sto platících diváků již pravidelně přichází do našeho areálu. Nová světelná tabule a barevný zpravodaj jistě také přispěly k větší spokojenosti fanoušků. Další úpravy plánujeme na letní měsíce a jsem rád, že se velmi aktivně do jednotlivých činností zapojují nejen členové výboru, ale i samotní hráči.

V zimní přípravě jsme využili umělé trávy ve Slaném a tradičního lounského turnaje. Loňský titul jsme sice neobhájili, ale i výsledné třetí místo nás nutí k zamyšlení nad další účastí na tomto zimním turnaji. Kádr se po vleklých jednáních podařilo s velkou pompou doplnit o zkušeného střelce Bohuslava Strnadela. Směle jsme tak vyhlíželi k jarní části soutěže, neboť jedenácté místo po podzimu nám žádné jistoty nedávalo. Na druhou stranu jsme pocítili obrovskou vyrovnanost tabulky a pro to jsme se rozhodli i přes velký počet nastřílených branek pro ještě větší posílení ofenzivy a doufali v brzké odpoutání se od sestupových vod. Vnímali jsme důležitost prvního utkání s Mutějovicemi a velmi dobře se na něj také připravili. Myslím, že tohle opravdu umíme. Vzpomenu-li na velké důležité zápasy z nedávné minulosti, jako byly Zlonice ve třetí třídě, či Zichovec venku i doma v okrese nebo v B třídě Novo Kladno doma (konečně první výhra v kraji), tak se skutečně dokážeme vybičovat a zkoncentrovat na důležité okamžiky sezony! Bohužel úvodní dvě výhry do nás vlily příliš mnoho klidu a pohody. Následná série tří proher v řadě a hlavně velký počet inkasovaných gólů nás vrátila zpět na zem. Naštěstí důležité zápasy opravdu zvládáme a tak přišla jednoznačná výhra na kladenském Novu a opačná série. Tři vítězství za sebou a téměř jistota záchrany již po 21.kole! Posledních pět kol možná pod dojmem jistoty nejsou výkony ani výsledky úplně optimální. Herní projev se téměř vytrácí. Každému našemu gólu musí předcházet minimálně pět stoprocentních šancí či tři nastřelené tyčky. Trápíme se, ale zároveň bojujeme s nepřízní osudu a já jsem na náš tým hrdý. Konečné osmé místo v našem prvním roce v kraji se stává nejvyšším umístěním v celé jedomělické historii. Před pěti lety hráči jako je Vlasta Kolbuch, Petr Kubenka, Petr Laštůvka a jiní hráli zde čtvrtou třídu, nejnižší soutěž v zemi. A nyní válí v B třídě! Přesto vnímáme, že kádr potřebuje oživit, zkvalitnit a hlavně je třeba pečlivěji trénovat. Plán přípravy se momentálně dolaďuje a brzy bude zveřejněn. Na podobě hráčského kádru pracujeme intenzivně od skončení soutěže a budeme Vás průběžně informovat. Představou je posílení každé řady, tudíž za ideální situace přijdou tři noví fotbalisté na hostování či přestup.

Musím poděkovat znovu hráčům, realizačnímu týmu, všem členům výboru, fanouškům (ke kterým se ještě vrátím), sponzorům, prostě všem co pomáhají jakoukoliv činností třeba jen návštěvou našich zápasů! Je to úžasná pohádka, kterou píšeme, a já věřím, že ještě nějaký čas psát budeme. Věřím také, že všichni společně oslavíme příští léto padesát let fotbalu v Jedomělicích u nás na hřišti velkolepě a náš fotbalový tým Vám během roku nabídne spoustu výborných výkonů a nezapomenutelných zápasů.

 

Josef Nedvěd

TJ Sokol Jedomělice

P.S.

Za celý klub, ale hlavně za hráče zde chci ještě jednou vyjádřit obdiv, uznání a velký dík pro skutečné fanoušky Jedomělic! Modrožlutá záplava navštěvující nejen domácí zápasy zaslouží veliké poděkování a neznám slova, kterými bych vyjádřil úctu, k těm co opravdu fandí. V dnešní době jdete na fotbal, jakékoliv úrovně a slyšíte jen nadávky ať už na rozhodčí či samotné hráče, ale ryzí fandění s bubny, s trubky a já nevím čím vším ještě, to je v dnešním čase téměř neuvěřitelná věc! Bez této podpory by bylo bodů mnohem méně, proto věřte, že pro fotbalistu není nic krásnějšího než si po zápase plácnout se svými fanoušky! Jsem nesmírně rád, že toto fandění bylo několikrát oceněno i novináři a samotným soupeřem a i tímto vstupujeme do podvědomí široké veřejnosti.

Za celý klub a hlavně za hráče –   DÍKY!!!

19.6.2014

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *