A příchody stále nekončí!

Sokol Jedomělice po nepovedeném jaru představuje už nyní šest nových hráčů. Razantní zásah do mužstva však stále není u konce. I nadále se vyjednává o dalších možných posilách. Klub dostál svým závazkům o obměně týmu. Situace se samozřejmě ještě může změnit, ale už nyní můžeme říci, že JEDO půjdou do nové sezóny s podstatně větším a kvalitnějším kádrem! Přehled konkrétních změn a poslední aktuality z klubu komentuje pro náš web člen nejužšího vedení Robert Nedvěd. 

Tipy – oslovení – vyjednávání – finanční možnosti:

Musím se přiznat, že jsem letos oslovil více hráčů, než za celé své působení v Jedomělicích. A že občas jsem z toho měl pocity velmi smíšené. Neboť někoho vlastně získáváte, ale zároveň cítíte že jinému berete. Dnešní situace v jednotlivých vesnických oddílech je hraniční. Není kde brát. Veliké lokální kluby neprodukují tolik z mládeže jako v minulosti a zlákat fotbalistu na párek, pivo a kopačky není vůbec snadné. Předseda nastavil „štědrý“ rozpočet, do kterého se posílení musí vejít, takže manévrovací prostor byl více než solidní. Do získávání posil se zapojili i samotní hráči a to nejen svými tipy. Na „skautingu“ ale musíme pracovat neustále. Takže i díky současným spoluhráčům se zatím daří přivádět nové borce. Co ovšem nedopadlo, je příchod Marka Radošínského ze Zvoleněvse, což mě osobně velmi mrzí, protože v něm vidím ohromný talent. Na druhou stranu se nám třeba zase zdařili transfery, v které jsme ani nedoufali.   

Představení nových tváří:

O volné přestupy jsme postupně získali Filipa Milfaita z Baníku Rynholec, Miroslava Nejmana z Knovíze, Davida Procházku ze Slaného a Jakuba Švarce ze Zlonic. Po dohodě se zlonickým SK přišel i Petr Bakos. V rámci spolupráce s Přední Kopaninou se nakonec podařil uskutečnit i návrat Romana Vyšaty. Filip Milfait se pokusí střelecky pozvednout náš útok. Rychlonohý útočník v uplynulém ročníku nastřílel deset branek v okresním přeboru rakovnicka. Miroslav Nejman vytvoří konkurenci v záložní řadě. Stěžejní hráč Knovíze poslední sezóny přichází se zkušenostmi z I.B třídy v barvách Klobuk. David Procházka je klasický technický, středový rozehrávač. Poslední půl rok vyřešil své zdravotní trable, aby mohl v JEDO rozvinout svůj nesporný potenciál. Kuba Švarc ze Zlonic, kde nastupoval s kapitánskou páskou, představuje ověřenou kvalitu v defenzivě. Na přestupovém trhu bylo jméno vysokého obránce velmi žádaným zbožím. Petr Bakos jako důrazný, ale přitom velmi fotbalový hráč, disponuje skvělou fyzickou připraveností. Tento „univerzál“ a tahoun se v počátku kariéry potkal v týmu Meteoru Praha s Honzou Horákem a my jsme nadšeni, že tyto silové borce spolu uvidíme v JEDO. No a to nejlepší nakonec 🙂 Roman Vyšata vyslyšel volání o pomoc a neodolal. Nesmrtelný „defendér“ bude opět hájit naše barvy. Jeho neustále pozitivní přístup moc rádi opět přivítáme zpět!  

Odchody:

Po dlouhých třinácti letech opustil naši kabinu Petr Laštůvka, který přestoupil do Knovíze. Věřím, že se časem do klubu stejně vrátí a to třeba i v jiné roli. Určitě mu ještě moc rádi přichystáme rozlučku před nastávajícím ročníkem. Dále změnil dres Patrik Krivak, který zamířil do Braškova. Jan Charvát „tradičně“ ukončil kariéru 🙂 Tentokráte to bohužel vypadá už skutečně vážně. I přesto stále doufám, že ho v kopačkách na hřišti běsnit ještě zažijeme. Martin Patč krom veselky chce tento rok také stihnout dostavět svůj „hotel“. Nebude k dispozici do konce roku. Kuba Cimrman nahlásil možnost pracovního odjezdu na delší čas, ale není to zdaleka ještě stoprocentní. S Vojtou Zahradníkem se pokusím opět dohodnout, pokud bude mít nadále zájem, o možnosti výpomoci v případě „nouze“. S ostatními napevno počítáme.

Další příchody:

Není asi tajemstvím, že máme zájem o spolupráci s nejmenovaným klubem ohledně příchodů-dá se říci hostováních mladých fotbalistů. Pro dohodu jsem udělal a ještě určitě udělám maximum, protože zde vidím cestu, kterou bychom se v Jedomělicích měli vydat. Pokud vše dopadne, tak ideálně dva – minimálně jeden mladší „běhavý“ borec přijde. Počítáme s tím. Chceme jít do sezóny s cca dvacetičlenným kádrem. V nedávné minulosti se nám osvědčil vždy širší počet lidí.  

Změny v realizačním týmu:

Momentálně stojíme před dohodou s novým asistentem trenéra Libora Hovorky. Doufám, že už brzy budeme moci zveřejnit jeho jméno, neboť o jeho příchod k týmu usiluji již delší dobu. Cítíme potřebu trenérský tým rozšířit a to nejen pro případ absence hlavního trenéra. Dojde i k posílení sekretariátu či úrovně zasahující do vedení mužstva.  

Absence – trénování – výkonnost:

Absencím asi zabránit nedokážeme, ale první opatření je určitě možné hledat v tom, že kádr bude širší. Spoléháme na konkurenční prostředí. Poslední dobou bylo jasné, že ač na tréninku jste či ne, stejně hrát budete. Toto se mění. Možností bude spousta a konečně můžeme přihlédnout i k tomu, jak kdo trénuje, jak moc kdo hrát vlastně chce. Prioritou pro nás je ale stále výkon v zápase. Nikdy jsme nechtěli, aby třeba kluci z Prahy jezdili na každý trénink, ale aby jejich výkon v utkání byl rozdílový. Nicméně trénovat se musí a žádná individuální jednotka Vám nenahradí společnou přípravu a balón! Já osobně cítím za jarní soužení dluh nejen klubu, ale především našim fanouškům. Chceme to napravit. Góly a výhry prostě chybí v JEDO už naprosto Všem! 🙂

Losovací aktiv ve čtvrtek 12.7. nejspíš jen potvrdí řadu překvapujících zpráv ohledně účastníků naší B třídní skupiny. Budeme u toho! Již brzy přineseme kompletní los soutěže a také konkrétní složení kádru jedomělického sokola. O nejnovějších aktualitách z klubu budeme vždy včas informovat.

SLEDUJTE NÁS!