MISTŘI

Mistrovský pohár pro přeborníka okresu Kladno opět po letech v Jedomělicích!

Psal se rok 2013 a jedomělický sokol vyhrál poprvé v historii okresní přebor Kladna. Nezapomenutelnému ročníku 2012/13 navíc předcházelo vítězství ve III. třídě skupiny B. Následné roky zastavily legendární tým zdejší kopané až v I.A třídě středočeského kraje. V nejvyšší soutěži, která se zde, kdy hrála.

Současné mužstvo tak vyrovnává největší dosažený vavřín naší historie ziskem prvního místa v sezóně 2023/24. Loňské druhé místo bylo pokořeno a nejcennější trofej Kladenska je opět v našich rukou. Velmi zajímavá bilance našeho klubu v této soutěži čítá pouhé čtyři ročníky. Hned ten první premiérový v roce 1986 byl sestupový. O roku 2013 a prvním titulu jsme se již zmiňovali, stejně tak o loňském „vicemistrovství“. Trofej z letošní sezóny po výborném podzimu a zraněními lemovaným jarem je o to sladší!

Postupovou možnost po druhé v řadě nevyužíváme. Organizaci tato příležitost lákala, avšak rozhodnutí stávajícího kádru bylo pro vedení oddílu směrodatné. S vidinou nových příchodů směrem do mužstva však neříkáme do budoucna této možnosti NE. Vždy se budeme rozhodovat dle aktuální situace uvnitř klubu a názory hráčů pro nás budou do jisté míry stěžejní. Protože fotbal na této úrovni se dělá společně – společnými silami a po vzájemné shodě.

Těšíme se na nový ročník. Cíle máme opět ty nejvyšší!

Užijte si „mistrovský“ pocit a prožijte krásné léto – v srpnu na viděnou.

Vedení klubu SOKOL JEDOMĚLICE

Josef Nedvěd, Pavel Vicenec a Robert Nedvěd