Sokol Jedomělice vs Tatran Rako Rakovník B

8.9.2019

JEDOMĚLICE vs. TATRAN RAKOVNÍK B – 1:2pen. (0:0)

Opravdový kalich hořkosti …

JEDO vstoupilo do třetího kola FUMBI I.B třídy s odhodláním zlomit bez bodovou sérii výhrou. Bohužel konečný výsledek s ohledem na průběh utkání a vlastně i celé dosavadní sezóny je více než zklamáním. Nic na tom nemění ani fakt, že se snad téměř celé stovce přihlížejících diváků zápas velmi líbil. Bojovnost, nasazení, vůle po vítězství, veliká snaha o vstřelení branky, ale i určitá křeč a viditelná nepřesnost byla k vidění po celé střetnutí v podání jedomělického sokola. Konečný stav skóre je však k u zoufání 🙁 Nezvládnutý penaltový rozstřel asi jen korunoval současnou situaci a zmar, ve kterém se tým ocitl.

Domácí nepustili soupeře snad do jediné vyložené příležitosti. Jediným nebezpečím byl až v druhém poločase přímý volný kop z poza vápna, který bravurně zlikvidoval Josef Pospíšil. V největší možnosti našich borců po krásné akci selhal kapitán Nedvěd, který nezvládl osamocen zakončení z hranice pokutového kopu. Do soupeřovi šestnáctky jsme se dostávali zejména po stranách, avšak spoustu pobídek v podobě zpětných přihrávek či střílených centrů zvládl Tatran se zkušeným Kutem v brance odvrátit. V druhém dějství tlak na rakovnický tým sílí. Mrština nejdříve trefuje tyč. Po jednom z rohových kopů nezamíří hlavou přesně osamocený Milfait. Většinu střel zejména po zpětných přihrávkách, ale i po odrazech ze „závarů“ zablokují hostující obránci. Vyjde až sólo průnik výborně hrajícího Marka Radošínského. Skvělý tah na „kasu“ a skvělé chladnokrevné zakončení! V sedmdesáté minutě zasloužené vedení a obrovská radost. Marek s Filipem Milfaitem odehráli výborné partie. Jen o pár minutek později běží sám na brankáře Zahradník. Přestřelí. Hosty na dostřel nepouštíme, ale asi příliš zbytečně se ženeme za druhým rozhodujícím gólem. V poslední minutě hrací doby necháváme nepochopitelně za šestnáctkou neobsazené hráče. Jeden z nich sice trefí jen prvního bránícího muže, ovšem míč se odráží tak nešťastně, že skončí u nohy hostujícího útočníka přímo na malém vápně. Pro něj už je snadné srovnat skóre tohoto souboje. Šok a frustrace. Penalty pak snad ani nemohly dopadnout jinak.

Chybí střelec. Chybí borec, který by to vzal na sebe. Stěžejní hráči Nedvěd, Mrština a Zahradník se v zakončení či finální fázi znatelně trápí, což má veliký vliv na průběh zápasů. Ale i takové dny jsou 🙂 Úvod ročníku nevyšel zdaleka dle představ, ale bojujeme dál! Jednou se to zlomit musí. Nepolevit!

3. Petr Bakos
4. Robert Nedvěd