Sokol Braškov vs Sokol Jedomělice

5.5.2019

Penalty nešly 🙁 Zápas pro diváky 🙂

Ustálená a bodově úspěšná základní jedenáctka vyběhla na horké půdě Braškova s odhodláním natáhnout sérii výher. Krásný areál a především dokonalá hrací plocha slibovala zajímavou fotbalovou podívanou. A kdo přišel, ten se skutečně nenudil. V prvním poločase se tedy bavili především hostující příznivci. Viděli totiž výborný výkon Jedomělic, které nepustili soupeře snad do jediné šance. Sami pak měli možností pohnout skórem zápasu několik. Vyšla bohužel jen jedna. O to hezčí akce, kterou ve finále vyšperkoval Zahradník přihrávkou na Drbotu, který v pohodě zavěsil. Rychlost a dravost Zahradníka, Drboty a Milfaita dělala soupeři obrovské problémy. Ovšem vstřelit druhou branku se například i přes „Zahryho“ sólo prostě nepodařilo.

Do druhého dějství vstupujeme samostatným nájezdem, který Milfait v gól nepromění. O chvilinku později po sérii nepřesností inkasujeme. Domácí nejenže vyrovnávají, ale za pár minutek celkové skóre otáčí – 1:2. V této nešťastné patnáctiminutovce končí snad každý pokus Braškova brankou, a tak přichází další úspěch našeho soka. Neubráníme rohový kop a na světelné tabuli svítí 1:3. Hosté jsou jako opaření. Trenér Jan Charvát rychle přeskupí řady a na „kontakt“ brzy vrací svůj tým kapitán Nedvěd – 2:3. Jedomělický sokol se žene za vyrovnáním, které zajistí  po přihrávce Procházky výborně hrající Drbota – 3:3! Těsně před koncem utkání má na noze rozhodnutí Nedvěd. Z dobré pozice z hranice vápna však trefí jen obránce a jde se na penaltový rozstřel.  Ten poprvé v tomto ročníku naši borci absolutně nezvládají a bonusový bod nechávají domácím.

Série výher končí, ta bodová ovšem dále trvá. Ač se dnešní střet vyvíjel všelijak, nakonec i s bodem musí být hosté spokojeni. O zvraty v tomto boji nebyla nouze a jedoměličtí doslova vstali z mrtvých. Pokud se doma v následujícím kole podaří porazit Vraný, pak se může JEDO v posledních pěti kolech směle porvat třeba i o třetí příčku (velmi vyrovnané PRODIET I.B třídy). Připomínáme však, že zrovna s vranskými bůh ví jak pozitivní bilanci nemáme a nic na tom nemění ani naše podzimní výhra. Derby má navíc vždy veliký náboj. Přijďte fandit!

3. Petr BakosAsistence
4. Robert NedvědGól