FC 05 Zavidov vs Sokol Jedomělice

21.4.2019

Dva super body!

Nestává se příliš často, aby v den zápasu „vypadli“ trenérům tři hráči ze zdravotních důvodů. Bohužel neděle se z absenčních důvodů vyvíjela všelijak, jen ne pozitivně. K očekávaným neúčastem Horáka a Henlína přibyl před výkopem ještě Kolbuch (rodin.důvody), Vicenec (nemoc), Švarc (zranění) a Procházka (nemoc). Když přičteme ještě pro jaro „nepoužitelné“ Kubenku (rodin.důvody), Kudrnu (zranění) a Knotka (zranění), zbylo z dvacetičlenného kádru pouhých jedenáct borců 🙁

Jedomělický sokol, kterého nezvykle a výjimečně 🙂 vedl do boje kapitán Mrština zvolil zataženější výchozí postavení. Na soupeře si chtěl svým způsobem počkat. Také tu byl samozřejmě důvod prázdné lavičky, kde byl pouze pro případ nejnutnější nouze zraněný Švarc. Další ránu osudu však schytáváme kolem desáté minuty, kdy suverénně nejnebezpečnější hráč (Korčák) domácích otevírá skóre a posílá svůj tým do vedení. Naštěstí JEDO zkonsoliduje řady a z pevného bránícího bloku udělá ještě pevnější. Co víc, začínáme být nebezpeční i vpředu. Do poločasu se podaří dokonce i vyrovnat. Bakosovu přihrávku skvěle zakončí pohyblivý Milfait. Velmi důležitá branka! Těsně před půlí navíc vyfasuje jasnou červenou kartu stoper soupeře za to, že loktem v přerušené hře „sestřelí“ Vyšatu. Roman si tedy domů, kromě bodů, veze i „upravený“ obličej 🙁 Druhá pětačtyřicetiminutovka tak dostává zcela jiný náboj a děj. Střetnutí je ovšem stále otevřené na obě strany. Přesto úplně vyložené šance a možnosti k vidění nejsou. Soupeři chybí hráč v poli, jedomělickým nejspíš síla tento souboj rozhodnout. Výsledek 1:1 svítí na tabuli i po devadesáti minutách hry. Jde se na pokutové kopy. Mrština, Nedvěd, Hora promění, zatímco Pospíšil si v naší brance počíná doslova a do písmene bravurně. Tudíž ani tak nevadí, že Vyšata trefí z pentle jen břevno. Protože hlavně díky „Pospovi“ si připisujeme druhý bod z tohoto střetu do jinak velmi vyrovnané tabulky PRODIET I.B třídy.

Přijeli jsme k soupeři s velikým respektem a nakonec i přes všechny problémy se sestavou vezeme domů dva body! Výborný taktický part odehráli naši borci v Zavidově. Lehkost a rychlost Drboty, Rezka a Zahradníka solidně zaměstnávala defenzivu Zavidova. Naopak naše obranná hra fungovala, tak jak má! Zejména Bakos si počínal ve středové dvojici s Vyšatou na výbornou. Druhý tým tabulky máme úspěšně za sebou. Nyní však do JEDO zavítá lídr soutěže. Rezerva rakovnického SK nám v prvním zápase v podstatě nedala šanci na body. Jak tomu bude v neděli?

3. Petr BakosAsistence
4. Robert Nedvěd