TJ Unhošť vs Sokol Jedomělice

24.3.2019

Těžká prohra!

Jedoměličtí úvodní zápas jarní části soutěže absolutně nezvládli. Konečně měli trenéři i z čeho vybírat, ale bohužel domácí prokázali mnohem větší vůli po vítězství a po zásluze v tomto střetnutí zvítězili. Přitom průběh určitě nenaznačoval, že by měly jisto jistě zůstat všechny body doma. Jenomže pohoda na kopačkách je momentálně asi všude jinde, jen ne v JEDO. Velmi kostrbatý projev, opět velmi nápaditě připomínající poslední dvě mistrovská kola a také několik málo přípravných střetů. Jak když se nedaří našim borcům shodit závaží z nohou. Asi nikomu nelze upřít snahu, ale je to stále velmi málo a velmi za očekáváním. Zejména pak středový hráči záložní řady v čele s kapitánem Nedvědem jsou zcela z formy. Nedařilo se však nikomu. Snad jen Martin Drbota ve svém prvním mistrovském představení nezklamal a byl pro soupeře stálou hrozbou. I přesto si jedoměličtí vytvořili šancí dost a hlavně v úvodu druhého poločasu visel vyrovnávací gól doslova ve vzduchu. Vzhledem k průběhu hry je pak výsledek 0:3 pořádně krutý, ale naši borci sílu zvládnout tento duel asi hlavně v „hlavě“ prostě nenašli.

Fotbal prostě umí být krutý, ale zároveň nám dává znovu a znovu hned další týden možnost selhání napravit! Přijedou Klobuky posilněné výborným vstupem do soutěže (výhra 4:0 nad Vraným). Derby tak bude mít obrovský náboj. Zvládne se otřepat jedomělický sokol z těžkého unhošťského „direktu“? Chybí touha po vítězství, chuť a odhodlání jít dát gól. Terén nebude určitě dokonalý ani v Jedomělicích, ale vždy je pro oba týmy stejný. Zpravidla vždy vítězí větší vůle po bodech – ostatní, zejména sebevědomí a technický projev přichází ruku v ruce s úspěšným výsledkem. Bojujte!

3. Petr Bakos
4. Robert Nedvěd