Sokol Jedomělice vs Sokol Hostouň B

9.9.2018

Třetí výhra v řadě!

Tohle tady výsledkově hodně dlouho nebylo. Jedoměličtí zvládli třetí zápas po sobě a stále jsou v PRODIET I.B třídě stoprocentní. Ač to herně proti Hostouni nebylo takové, jako v předchozích dvou kolech, tak o to více si zisku plného počtu bodů z dnešního boje v JEDO váží! Neboť přístup, bojovnost a nasazení bylo na požadované úrovni. Jakoby se „štěstíčko“ konečně otáčelo. Nutno ale říci, že vše je podložené solidní přípravou v tréninku. Což je oproti nedávné minulosti markantní rozdíl. Jedná se však o pouhopouhý začátek ročníku.

Dnešní střet začal vyrovnaně a vlastně o celém utkání se dá hovořit, jako o rovnocenné bitvě. Našim borcům trošinku vázla kombinace a možná i z tohoto důvodu si nevytváříme více brankových příležitostí. Hostouň nás několikrát pozlobí, zejména po laciných ztrátách míče při špatné rozehrávce obránců. Na straně druhé Nedvěd trefí technickou střelou tyč, ale také zkazí několik nadějně rodících se akcí v přechodové fázi. Asi v největší možnosti je střela Davida Procházky zablokována. Naštěstí přijde roh, který přesně zakončí hlavou Roman Vyšata a deset minut před koncem poločasu vedeme 1:0. Jen o pár minutek později vyjde kombinace na levé straně hřiště a Martin Janda centruje tak dokonale, že Vojtěch Hora snad nemůže nedat! Nejspíš premiérová branka Vojty hlavou v dresu Jedomělic určuje skóre první pětačtyřicetiminutovky – 2:0!

Po nástupu z kabin se hraje stylem nahoru-dolů. Domácím se nedaří dostat hru pod kontrolu, a tak se na hřišti odehrává „otevřenější“ fotbal. Zpočátku jsou viděny spíše náznaky, později i vyložené příležitosti obou mužstev. Hosté se snaží ze všech sil o vstřelení kontaktní branky. Ovšem stejně jako v prvém dějství přichází buď zákrok Dana Borského nebo obětavý blok naší defenzivy. Ve vlastním vápně skutečně odvracíme silou vůle několik hrozeb. Bohužel nedokážeme přidržet delší dobu míč na polovině soupeře. Ale s riskující hrou zadních řad Hostouně přichází i naše možnosti, avšak v zakončení jsme po zbytek utkání velmi nepřesní. Strašnou spoustu standardních situací bohužel v uklidňující gól neproměňujeme. Hosté se s koncem střetnutí dostávají i do samostatných nájezdů na naši svatyni. Jeden z nich dokonce skončí na tyči. Balón už ale do naší sítě dopravit nedokážou, a proto vítězíme dvougólovým rozdílem.

Přes sto platících diváků vidělo napínavý a bojovný průběh zápasu se šťastným koncem pro domácí. Soupeř byl dle očekávání fotbalově i pohybově na úrovni, a tak je konečný stav velmi cenný. Vydatné povzbuzování JEDO FANS ULTRAS společně s výsledkem tak přineslo mnoho radosti. Doufejme, že současný stav dodá hráčům ještě větší chuť do tréninku a přinese výsledky i z následujících kol. Čeká nás „rakovnický“ trojboj – Tatran Rakovník venku, Zavidov doma a SK Rakovník venku. Soutěž se rozjíždí naplno!

3. Petr Bakos
4. Robert NedvědAsistence