Sokol Jedomělice vs Sokol Klobuky

6.5.2018

Odpověď na „Vraný“!

Povedená slunná neděle zakončená suverénním vítězstvím. Výborná atmosféra a v hledišti opět přes sto platících diváků a gólové hody k tomu. Jedomělické staročeské máje dostaly korunku v podobě sedmi brankové nadílky do sítě Klobuk. Ve vsi tak tento víkend bylo skutečně veselo 🙂 a živo bylo i během úvodní poloviny střetnutí, kdy došlo k potyčce mezi diváky. Na hřišti pak byla k vidění šance za šancí!

Před zápasová rozmluva a krátké ohlédnutí se za nepovedeným utkáním ve Vraném přinesla úvodní velký nápor našich borců. Ze zápasu se sice omluvili Henlín, Borský, Patč a Vojta Zahradník, ale i tak byla lavička domácích plná. Možností ke střídání tedy bylo mnoho a hlavní trenér Libor Hovorka měl konečně z čeho vybírat. Vývoj zápasu umožnil i debut teprve sedmnáctiletého Filipa Ekrta, který hned ukázal že se v Jedo vydali správným směrem se sázkou na mládí. Jedomělický sokol vlétl po úvodním hvizdu na soupeře a vlastně si neustále vytvářel brankové příležitosti. Bylo otázkou času, kdy padne první gól. Po té ještě doslova „zazdíme“ několik více než solidních možností ke skórování, aby se ke slovu pozvolna začali dostávat i hosté. Klobuky s koncem první půl hodiny dokonce vyrovnávají hru, kdy přichází asi jediná hluchá pasáž našich hráčů. Ta ovšem skončí s vyloučením soupeřova stopera. Oplácení se mu stává osudným a musí předčasně pod sprchy. Přesilovku ihned využíváme. Poločas končí za krásného stavu 3:0! Druhé dějství přináší opět výrazné šance domácích a nespočet vynikajících možností k navýšení skóre. Naši jsou však v zakončení mizerní. Pohrdají strašnou spoustou „tutovek“. Skvěle ovšem chytá i přes sedm inkasovaných branek gólman Klobuk! Hattrickem se na domácím hřišti znovu blýskne Mrština, ale výborný zápas hraje nejen on. Parádní výkon předvedou zejména Horák, Zahradník a konečně už i 🙂 Knotek. Vzadu tvrdil muziku rutinně Charvát, a tak si mohli po delší době zápas užít i samotní hráči. Pro diváka – hlavně tedy pro toho domácího dnes prostě úžasná podívaná.

Takhle by měl vypadat fyzický přístup v utkání vždy. Když se pak do toho přidá i „něco“ fotbalového a koncentrace našich borců na hru, tak ten tým stále sílu má! Jenže pozor. Už v úterý přijede lídr tabulky z Velké Dobré. Dohrávka bude velmi náročná, pouhý den „odpočinku“ a další veliký střet. Několik hráčů již nahlásilo pracovní povinnosti, takže se sestava tradičně protočí. Proto budeme opět potřebovat všechny naše fantastické fanoušky a asi i trochu toho štěstíčka….

POZOR HRAJE SE JIŽ TOTO ÚTERÝ 8.5. – 17:00 V JEDO!

3. Petr KubenkaAsistence
2. Jan Charvát